Zbiórka Pomoc dla chorych uszek Tomcia - zdjęcie główne

Pomoc dla chorych uszek Tomcia

2 530 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 57 osób

Pomoc dla chorych uszek TomciaKochani… Od naszej ostatniej zbiórki nie minął nawet miesiąc a my znów musimy zwrócić się do Was z prośbą o pomoc. Poprzednio zbieraliśmy środki na pokrycie kosztów leczenia Misia, który został znaleziony w strasznym stanie na jednej z wiosek. Historia lubi się niestety powtarzać – niedawno pod naszą opiekę trafił rówieśnik Misia - około 8/9-letni Tom. Jego stan w momencie znalezienia był równie zły co jego poprzednika, wszystko wskazuje na to, że musiał błąkać się przez wiele długich dni… Na początku trafił do przytuliska prowadzonego przez osoby o dobrym sercu, ale jednocześnie o bardzo ograniczonych możliwościach opieki nad zwierzakami. W przytulisku Tom spędził 3 miesiące a następnie szczęśliwym zrządzeniem losu trafił do jednego z naszych Domów Tymczasowych.

Wspomnieliśmy o tym, że Tom znajdował się w złym stanie. Poza wizualnymi śladami wskazującymi na pewien okres bezdomności, u labcia występował i utrzymuje się do dziś bardzo poważny problem z uszami. Były one niesamowicie zaniedbane, do tego stopnia, że w jednym z nich była pokaźna gula. Drogi słuchowe były zarośnięte, miejscami skamieniałe – tak, że nie było nawet możliwości porządnie ich wyczyścić. Weterynarz badający Toma powiedział, że nigdy w życiu nie widział uszu w tak tragicznym stanie. Po lekturze wyników badania nawet laik jest w stanie stwierdzić, że sytuacja była naprawdę poważna. Pobrano wymaz posiew z obu kanałów słuchowych. Leczenie uszu obejmowało płukanie i czyszczenie (na tyle, na ile było to fizycznie możliwe) kilkoma preparatami oraz antybiotyk przez 10 dni. Docelowo Tom miał mieć również usuniętą chirurgicznie narośl z ucha, ale połączono to również z inną procedurą medyczną – u labcia stwierdzono bowiem jedno jądro, podejrzewano wnętrostwo (wadę rozwojową polegającą na umieszczeniu jądra w niewłaściwym miejscu, np. w pachwinie lub jamie brzusznej) i w związku z tym wykonano USG, które wykluczyło tę hipotezę. U Toma tego jądra w ogóle nie było – możliwe, że coś działo się z nim w przeszłości i zostało usunięte a drugie zostawiono w celach reprodukcyjnych. Zaplanowano więc zabieg w znieczuleniu, podczas którego usunięto narośl z ucha, przeprowadzono kastrację oraz wykonano USG stawów biodrowych. Tom po operacji doszedł dość szybko do siebie, leczenie jego uszu również przyniosło poprawę. Niemniej jednak przyszły opiekun labcia będzie musiał już zawsze bardzo restrykcyjnie i systematycznie pilnować ich pielęgnacji.

Tom jest wspaniałym, kochanym chłopakiem. Choć nie znamy jego przeszłości, bo nikt go nie szukał, nie miał również ani chipa, ani tatuażu, to można (niestety) domyślać się, że podobnie jak Misiek i wiele innych bezdomnych psiaków swój dom kiedyś miał. Jego zachowanie wskazuje na to, że wszystko jest mu znane – schody, samochód, dom, kanapa, komendy… Może faktycznie był kiedyś reproduktorem? Może przestał być komuś potrzebny i dlatego trafił na ulicę? A może został wyrzucony, gdy zaczęły się pojawiać u niego problemy z uszami a nikt ich nie miał ochoty leczyć? Tego już się nie dowiemy. Choć może to i lepiej…

Udało nam się wyprowadzić Toma zdrowotnie na prostą, ale było to wymagające pod względem finansowym. Konsultacje lekarskie, środki opatrunkowe, leki, preparaty pielęgnacyjne, dwa badania ultrasonograficzne, rentgen bioder, kastracja, wycięcie narośli… Rachunek rósł i rósł i niestety – suma pod kreską wyniosła prawie 2500 zł. Kwota bardzo duża jak na nasze możliwości a my i tak już drżymy o zaczynające się niebawem lato i coroczny „wysyp” porzuconych czworonogów, które najpewniej będą również trafiać do nas. Dlatego musimy zwrócić się do Was kolejny raz z prośbą – tym razem o wsparcie w opłaceniu faktury za leczenie Toma. Z góry dziękujemy Wam za każdą formę pomocy – bezpośredniej, pośredniej, każda jest dla nas na wagę złota!

Aktualizacje


 • labradory.org - awatar

  labradory.org

  26.05.2022
  26.05.2022

  Kochani! Dziękujemy! Do naszej skarbonki dla Tomcia wpadł ostatni datek i tym samym uzbierała się cała kwota potrzebna na pokrycie kosztów leczenia labcia. Dziękujemy jak zawsze za każdą pomoc i dobre słowo!

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.05.2022
  12.05.2022

  MOJE MALEŃSTWO UMRZE NIE POTRAFIĘ SPOJRZEĆ W OCZY MOJEGO MALEŃSTWA I POWIEDZIEĆ, ŻE UMRZE BO NIE STAĆ MNIE NA JEGO LECZENIE. W PORTFELU MAM DOSŁOWNIE 37 ZŁOTYCH. W PIĄTEK SKOŃCZĄ SIĘ NAM LEKI I KARMA. https://dotuje.pl/moje-malenstwo-umiera

2 530 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 57 osób

Wpłaty: 57

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
234
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna - awatar
Anna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij