Dobre Psy Złego

125 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Jolanta Skoczeń - awatar

Jolanta Skoczeń

Organizator zbiórki

Historia psów złego

Żenia urodziła się jako jeden z wielu psów złego człowieka. Zły zadbał o to, żeby jego psy poznały piekło nie przekraczając jego progu. Bił, wiązał, głodził... W pijackim widzie - najbardziej. 
Później znów bił, wiązał, głodził, trzymał w zamknięciu, bił, wiązał... Nie tylko Żenię. Inne psy także. Z kilkunastu zostało kilka. Przeżyły trzy; Miki 10lat, Kora 14 lat, Żenia 6lat.

Wtedy jeszcze nikt tego nie widział. A raczej; każdy bał się widzieć. Zły zniknął... Nie odpokutował za cierpienie swoich psów. Psy złego trafiły na ulicę. Na wpół dzikie. Przerażone. Zdezorientowane. Głodowały. Marzły. Ludzie zaczęli je dokarmiać. Ale nikt nie podjął się opieki nad nimi.

Nikt, oprócz kilku starszych Pań. Panie, z wielkim trudem, zorganizowały psom złego nowe miejsce do życia. Tym na wpół dzikim, przerażonym istotom, reagującym paniką na każdy głośny dźwięk; huk lub krzyk  - dały ciepło, leczenie i jedzenie, jakiego wcześniej psy złego nie znały...

Panie obłaskawiły psy. Pokazały, że dotyk nie boli. Oswoiły je. I czują się odpowiedzialne za to co oswoiły. Niedawno, w pobliżu działki, na której od kilku lat żyją psy złego, zamieszkali ludzie. Organizują sobie życie, budują parkingi, urządzają tereny rekreacyjne... Psy zaczęły przeszkadzać. Jak to psy – biegają, szczekają...

Panie nie mają dokąd zabrać psów. Do schroniska? Te psy przeżyły już swoje piekło. Drugie piekło je zabije. Zresztą, w imię czego? Oswojone psy złego potrzebują dobrego miejsca. Z człowiekiem godnym zaufania. Ciepłego i bezpiecznego... Domu?

Zdjęcie opisu zbiórki Dobre Psy Złego

O to Was prosimy

I o pomoc w ponoszeniu kosztów utrzymania. Na razie wyciągamy Żenię. 
Ma około 6lat. Nie udało się ustalić dokładnego wieku. Wcześniej przerażona, wycofana, unikająca kontaktu. Teraz, dzięki cierpliwości i wyrozumiałości opiekunek; przyjazna, pogodna, skora do pieszczot i zabawy. Bez problemu przeszła kontrolę weterynaryjną i sterylizację. Jest już zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana. W PDT Glee (Warszawa), gdzie przebywa, uczy się życia w rodzinie, chodzenia na smyczy, rozumienia ludzi.

Gdy już wszystkiego się nauczy, zrozumie, przekona się, że z ludźmi jest lepiej poszukamy jej domu. Dobrego domu, pełnego miłości, bezpiecznego i spokojnego. Chcemy spłacić winy złego człowieka względem tych, które nie zawiniły. I nadal chcą żyć.

Komentarze


 • mimiś - awatar

  mimiś

  22.02.2016
  22.02.2016

  te psiaki bardzo potrzebują naszej pomocy, dołącz się Dobry Człowieku :)

  • Jolanta Skoczeń - awatar

   Jolanta Skoczeń - Organizator zbiórki

   25.02.2016
   25.02.2016

   Dziękuję w ich imieniu :) I zapraszam do odwiedzin PDT Glee! Zoja

125 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Jolanta Skoczeń - awatar

Jolanta Skoczeń

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Elżbieta - awatar
Elżbieta
100
mimiś - awatar
mimiś
20
Tomasz - awatar
Tomasz
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij