Zbiórka Dobro wraca! Pomóżmy w Nepalu - miniaturka zdjęcia

Dobro wraca! Pomóżmy w Nepalu

Dobro wraca! Pomóżmy w Nepalu

12 490 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 159 osób
Wpłać teraz
 
Mateusz Paczkowski - awatar

Mateusz Paczkowski

Organizator zbiórki

                                             KATHMANDU THERAPY CAMP 2019

Jesteśmy grupą terapeutów - osteopatów, fizjoterapeutów, masażystów, specjalistów medycyny tybetańskiej i lekarzy. 

W lutym i marcu 2018 roku pomagaliśmy w Kathmandu (stolicy Nepalu) ponad 200 dorosłym i dzieciom z niepełnosprawnościami, ofiarom trzęsienia ziemi, wypadków komunikacyjnych, polio i chorym od urodzenia. Wykonaliśmy ponad 300 zabiegów/ terapii indywidualnych, Codziennie przez 3 tygodnie prowadziliśmy ćwiczenia grupowe i naukę poruszania się i balansu na wózku inwalidzkim, w których uczestniczyło 20 osób dziennie.

Nepal to kraj, w którym system opieki zdrowotnej działa o wiele gorzej niż w Polsce. Dlatego  w kwietniu 2019 roku jedziemy pomagać ponownie. Prosimy o wsparcie.


Jak pomagamy?

Nasze działanie to terapia, która zmniejsza ból i usprawnia funkcjonalnie pacjentów. Jadąc kolejny raz do Nepalu wracamy do tych samych pacjentów kontynuując ich terapię oraz poznamy nowych, potrzebujących również pomocy.

Pierwszym etapem jest diagnoza potrzeb pacjenta. Na tej podstawie powstaje plan terapii oraz zalecenia. Usprawnianie polega na zabiegach manualnych wykonywanych przez osteopatów, fizjoterapeutów oraz terapeutów soła rigpa – tradycyjnej medycyny tybetańskiej. Elementem terapii są też ćwiczenia pod kontrolą specjalistów, Uczymy jak je wykonywać samodzielnie po naszym wyjeździe. Przeprowadzamy treningi używania wózków inwalidzkich, balansu, samoobsługi w życiu codziennym.

Komu pomagamy?

Pomagamy pacjentom z dysfunkcjami narządów ruchu, przy pomocy: terapii manualnych,  osteopatii, fizjoterapii, terapii tradycyjnej medycyny tybetańskiej, terapii naturalnych. 

W 2018 roku pomogliśmy w Kathmandu:
- ponad 200 dorosłym z niepełnosprawnościami, we współpracy z Windhors Rising i Boddhisattvas In Action Foundation z Kathmandu, lokalnymi fundacjami wspierającymi chorych i niepełnosprawnych  
- kilkudziesięciorgu  dzieciom z niepełnosprawnościami, często sierotom, we współpracy z Friends of CVDS, organizacją wolontariuszy z całego świata, pomagającej sierocińcowi w Kathmandu.

Spotkaliśmy właściciela firmy ochroniarskiej, który przez lata konwojował transporty miedzy Indiami a Nepalem. Po wypadku samochodowym, przez kilka miesięcy leżał połamany, z wielkim wysiłkiem zajmował się nim jego wiekowy, schorowany ojciec. Potem trafił do Boodhisattvas In Action Foundation, gdzie pracuje przy wyrobie mebli z bambusa. Kibicowaliśmy mu, kiedy na wózku inwalidzkim ścigał się z innymi niepełnosprawnymi na ulicach Kathmandu. To jedna z osób, które rehabilitujemy.

Poznaliśmy chłopca, z chorobą genetyczną, którego rodzina zamknęła w klatce i pogodziła się z tym, że jego karmy nie da się zmienić. Znaleźli go wolontariusze ONZ, przewieźli do sierocińca na przedmieściach Kathmandu, który wspiera Friends of CVDS, grupa wolontariuszy z całego świata. Jesteśmy w tej grupie, pamiętamy jego twarz. Chcemy takim dzieciom jak On dalej pomagać.

Podobnych osób spotkaliśmy ponad  100. To nasi pacjenci. W kwietniu 2019 roku chcemy dać im to co mamy i możemy ofiarować: nasze umiejętności zawodowe, czas i zrozumienie. 


                                                                      Dobro wraca!


Wsparcie, które otrzymamy od Was przeznaczone będzie na:
sprzęt rehabilitacyjny: stoły do rehabilitacji, wózki inwalidzkie do aktywnej rehabilitacji, chodziki, sprzęt do fizykoterapii, ortezy, sprzęt niezbędny do ćwiczeń (np. taśmy thera band, piłki fizjoterapeutyczne), cewniki i sprzęt do higieny
 

Kathmandu Therapy  Camp 2019: dr Marian Majchrzycki, Magda Napieralska, prof. Sławomir Marszałek, Mateusz Paczkowski, Filip Olejnik, Tomasz Lisiecki, Andrea Drewer, Tokpa Korlo.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Mateusz Paczkowski - awatar

  Mateusz Paczkowski

  05.02.19
  05.02.19

  Kochani, jesteście wielcy :) Bardzo dziękujemy za wsparcie, za udostępnianie zbiórki, za wszystkie wpłaty :) jest to dla nas bardzo ważne, a w ostatnich dniach ruszyliście mocno do przodu. Jak widać na zdjęciu, nie tylko my się z tego cieszymy! DOBRO WRACA! Namaste i miłego dnia wszystkim.

  Zdjęcie aktualizacji 25 613

Komentarze


 • Damian - awatar

  Damian

  01.12.19
  01.12.19

  powodzenia :)

 • robert bialek - awatar

  robert bialek

  31.03.19
  31.03.19

  Już udostępniłem. Trzymam kciuki za akcje i dużo dobra !

  • Mateusz Paczkowski - awatar

   Mateusz Paczkowski - Organizator zbiórki

   01.04.19
   01.04.19

   Dzięki Robert! Do ciebie też dobro wróci! Pozdrawiam

 • Iwona Postoła - awatar

  Iwona Postoła

  28.03.19
  28.03.19

  Za radością pomagam w tej pięknej akcji. Powodów jest kilka i każdy dobry:-)! Nepal i Nepalczycy są mi bliscy- to wspaniali, pogodni ludzie. Byłam tam już trzy razy: dwa trekingi, wędrówki po Kathmandu, zakupy na Tamalu... Pokhara, słonie, i szalony spływ na Kali gandaki. Ja też pracowałam z dziećmi na wózkach, poznałam ich problemy. Wiem, że niepełnosprawność często niesie ból fizyczny i rozumiem, jak ważna jest pomoc.

 • Stanisław - awatar

  Stanisław

  27.03.19
  27.03.19

  dla Natalii M.

 • Dla Natali M - awatar

  Dla Natali M

  26.03.19
  26.03.19

  Dla Natalii M :) powodzenia !

12 490 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 159 osób
Wpłać teraz
 
Mateusz Paczkowski - awatar

Mateusz Paczkowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 159

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
13
Damian - awatar
Damian
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marcin - awatar
Marcin
108
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij