Zbiórka Dobro wraca! Pomóżmy w Nepalu - miniaturka zdjęcia

Dobro wraca! Pomóżmy w Nepalu

Mateusz Paczkowski - awatar

Mateusz Paczkowski

Organizator zbiórki

                                             KATHMANDU THERAPY CAMP 2019

Jesteśmy grupą terapeutów - osteopatów, fizjoterapeutów, masażystów, specjalistów medycyny tybetańskiej i lekarzy. 

W lutym i marcu 2018 roku pomagaliśmy w Kathmandu (stolicy Nepalu) ponad 200 dorosłym i dzieciom z niepełnosprawnościami, ofiarom trzęsienia ziemi, wypadków komunikacyjnych, polio i chorym od urodzenia. Wykonaliśmy ponad 300 zabiegów/ terapii indywidualnych, Codziennie przez 3 tygodnie prowadziliśmy ćwiczenia grupowe i naukę poruszania się i balansu na wózku inwalidzkim, w których uczestniczyło 20 osób dziennie.

Nepal to kraj, w którym system opieki zdrowotnej działa o wiele gorzej niż w Polsce. Dlatego  w kwietniu 2019 roku jedziemy pomagać ponownie. Prosimy o wsparcie.


Jak pomagamy?

Nasze działanie to terapia, która zmniejsza ból i usprawnia funkcjonalnie pacjentów. Jadąc kolejny raz do Nepalu wracamy do tych samych pacjentów kontynuując ich terapię oraz poznamy nowych, potrzebujących również pomocy.

Pierwszym etapem jest diagnoza potrzeb pacjenta. Na tej podstawie powstaje plan terapii oraz zalecenia. Usprawnianie polega na zabiegach manualnych wykonywanych przez osteopatów, fizjoterapeutów oraz terapeutów soła rigpa – tradycyjnej medycyny tybetańskiej. Elementem terapii są też ćwiczenia pod kontrolą specjalistów, Uczymy jak je wykonywać samodzielnie po naszym wyjeździe. Przeprowadzamy treningi używania wózków inwalidzkich, balansu, samoobsługi w życiu codziennym.

Komu pomagamy?

Pomagamy pacjentom z dysfunkcjami narządów ruchu, przy pomocy: terapii manualnych,  osteopatii, fizjoterapii, terapii tradycyjnej medycyny tybetańskiej, terapii naturalnych. 

W 2018 roku pomogliśmy w Kathmandu:
- ponad 200 dorosłym z niepełnosprawnościami, we współpracy z Windhors Rising i Boddhisattvas In Action Foundation z Kathmandu, lokalnymi fundacjami wspierającymi chorych i niepełnosprawnych  
- kilkudziesięciorgu  dzieciom z niepełnosprawnościami, często sierotom, we współpracy z Friends of CVDS, organizacją wolontariuszy z całego świata, pomagającej sierocińcowi w Kathmandu.

Spotkaliśmy właściciela firmy ochroniarskiej, który przez lata konwojował transporty miedzy Indiami a Nepalem. Po wypadku samochodowym, przez kilka miesięcy leżał połamany, z wielkim wysiłkiem zajmował się nim jego wiekowy, schorowany ojciec. Potem trafił do Boodhisattvas In Action Foundation, gdzie pracuje przy wyrobie mebli z bambusa. Kibicowaliśmy mu, kiedy na wózku inwalidzkim ścigał się z innymi niepełnosprawnymi na ulicach Kathmandu. To jedna z osób, które rehabilitujemy.

Poznaliśmy chłopca, z chorobą genetyczną, którego rodzina zamknęła w klatce i pogodziła się z tym, że jego karmy nie da się zmienić. Znaleźli go wolontariusze ONZ, przewieźli do sierocińca na przedmieściach Kathmandu, który wspiera Friends of CVDS, grupa wolontariuszy z całego świata. Jesteśmy w tej grupie, pamiętamy jego twarz. Chcemy takim dzieciom jak On dalej pomagać.

Podobnych osób spotkaliśmy ponad  100. To nasi pacjenci. W kwietniu 2019 roku chcemy dać im to co mamy i możemy ofiarować: nasze umiejętności zawodowe, czas i zrozumienie. 


                                                                      Dobro wraca!


Wsparcie, które otrzymamy od Was przeznaczone będzie na:
- sprzęt rehabilitacyjny: stoły do rehabilitacji, wózki inwalidzkie do aktywnej rehabilitacji, chodziki, sprzęt do fizykoterapii, ortezy, sprzęt niezbędny do ćwiczeń (np. taśmy thera band, piłki fizjoterapeutyczne), cewniki i sprzęt do higieny
 - podróż specjalistów do Nepalu

Kathmandu Therapy  Camp 2019: dr Marian Majchrzycki, Magda Napieralska, prof. Sławomir Marszałek, Mateusz Paczkowski, Filip Olejnik, Tomasz Lisiecki, Andrea Drewer, Tokpa Korlo.


Wybierz kwotę

Komentarze

 • Regina Pilarska - awatar

  Regina Pilarska

  19.01.19
  19.01.19

  Bardzo cenny cel...warto pomagać i wspierać.Pozdrawiam i życzę powodzenia ❤❤❤❤

 • Andrzej i Maria - awatar

  Andrzej i Maria

  08.01.19
  08.01.19

  praca, współczucie, przygoda; dla Polaków niewiele dla Nepalczyków może zapoczątkować i znaczyć tak dużo - warte wsparcia; pozdrawiam A.

  • Mateusz Paczkowski - awatar

   Mateusz Paczkowski - Organizator zbiórki

   09.01.19
   09.01.19

   Bardzo dziękujemy za wsparcie. Serca nam się radują gdy widzimy ludzi o takiej postawie. Proszę pamiętać - Dobro Wraca :) pozdrawiamy

 • Paczysław :) - awatar

  Paczysław :)

  12.12.18
  12.12.18

  Kochani, lecimy :) czasu tak nie wiele :)

Mateusz Paczkowski - awatar

Mateusz Paczkowski

Organizator zbiórki

Wpłaty - 45

Joanna Pazola-Baginska - awatar
100
Joanna Pazola-Baginska
Łukasz:-) - awatar
20
Łukasz:-)
Biernatka - awatar
100
Biernatka
Kamila Misch - awatar
50
Kamila Misch
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anna - awatar
20
Anna
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Regina Pilarska - awatar
20
Regina Pilarska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij