Dobro wraca! Pomóżmy w Nepalu

12 490 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 159 osób
Mateusz Paczkowski - awatar

Mateusz Paczkowski

Organizator zbiórki

                                             KATHMANDU THERAPY CAMP 2019

Jesteśmy grupą terapeutów - osteopatów, fizjoterapeutów, masażystów, specjalistów medycyny tybetańskiej i lekarzy. 

W lutym i marcu 2018 roku pomagaliśmy w Kathmandu (stolicy Nepalu) ponad 200 dorosłym i dzieciom z niepełnosprawnościami, ofiarom trzęsienia ziemi, wypadków komunikacyjnych, polio i chorym od urodzenia. Wykonaliśmy ponad 300 zabiegów/ terapii indywidualnych, Codziennie przez 3 tygodnie prowadziliśmy ćwiczenia grupowe i naukę poruszania się i balansu na wózku inwalidzkim, w których uczestniczyło 20 osób dziennie.

Nepal to kraj, w którym system opieki zdrowotnej działa o wiele gorzej niż w Polsce. Dlatego  w kwietniu 2019 roku jedziemy pomagać ponownie. Prosimy o wsparcie.


Jak pomagamy?

Nasze działanie to terapia, która zmniejsza ból i usprawnia funkcjonalnie pacjentów. Jadąc kolejny raz do Nepalu wracamy do tych samych pacjentów kontynuując ich terapię oraz poznamy nowych, potrzebujących również pomocy.

Pierwszym etapem jest diagnoza potrzeb pacjenta. Na tej podstawie powstaje plan terapii oraz zalecenia. Usprawnianie polega na zabiegach manualnych wykonywanych przez osteopatów, fizjoterapeutów oraz terapeutów soła rigpa – tradycyjnej medycyny tybetańskiej. Elementem terapii są też ćwiczenia pod kontrolą specjalistów, Uczymy jak je wykonywać samodzielnie po naszym wyjeździe. Przeprowadzamy treningi używania wózków inwalidzkich, balansu, samoobsługi w życiu codziennym.

Komu pomagamy?

Pomagamy pacjentom z dysfunkcjami narządów ruchu, przy pomocy: terapii manualnych,  osteopatii, fizjoterapii, terapii tradycyjnej medycyny tybetańskiej, terapii naturalnych. 

W 2018 roku pomogliśmy w Kathmandu:
- ponad 200 dorosłym z niepełnosprawnościami, we współpracy z Windhors Rising i Boddhisattvas In Action Foundation z Kathmandu, lokalnymi fundacjami wspierającymi chorych i niepełnosprawnych  
- kilkudziesięciorgu  dzieciom z niepełnosprawnościami, często sierotom, we współpracy z Friends of CVDS, organizacją wolontariuszy z całego świata, pomagającej sierocińcowi w Kathmandu.

Spotkaliśmy właściciela firmy ochroniarskiej, który przez lata konwojował transporty miedzy Indiami a Nepalem. Po wypadku samochodowym, przez kilka miesięcy leżał połamany, z wielkim wysiłkiem zajmował się nim jego wiekowy, schorowany ojciec. Potem trafił do Boodhisattvas In Action Foundation, gdzie pracuje przy wyrobie mebli z bambusa. Kibicowaliśmy mu, kiedy na wózku inwalidzkim ścigał się z innymi niepełnosprawnymi na ulicach Kathmandu. To jedna z osób, które rehabilitujemy.

Poznaliśmy chłopca, z chorobą genetyczną, którego rodzina zamknęła w klatce i pogodziła się z tym, że jego karmy nie da się zmienić. Znaleźli go wolontariusze ONZ, przewieźli do sierocińca na przedmieściach Kathmandu, który wspiera Friends of CVDS, grupa wolontariuszy z całego świata. Jesteśmy w tej grupie, pamiętamy jego twarz. Chcemy takim dzieciom jak On dalej pomagać.

Podobnych osób spotkaliśmy ponad  100. To nasi pacjenci. W kwietniu 2019 roku chcemy dać im to co mamy i możemy ofiarować: nasze umiejętności zawodowe, czas i zrozumienie. 


                                                                      Dobro wraca!


Wsparcie, które otrzymamy od Was przeznaczone będzie na:
sprzęt rehabilitacyjny: stoły do rehabilitacji, wózki inwalidzkie do aktywnej rehabilitacji, chodziki, sprzęt do fizykoterapii, ortezy, sprzęt niezbędny do ćwiczeń (np. taśmy thera band, piłki fizjoterapeutyczne), cewniki i sprzęt do higieny
 

Kathmandu Therapy  Camp 2019: dr Marian Majchrzycki, Magda Napieralska, prof. Sławomir Marszałek, Mateusz Paczkowski, Filip Olejnik, Tomasz Lisiecki, Andrea Drewer, Tokpa Korlo.


Aktualizacje


  • Mateusz Paczkowski - awatar

    Mateusz Paczkowski

    05.02.2019
    05.02.2019

    Kochani, jesteście wielcy :)
    Bardzo dziękujemy za wsparcie, za udostępnianie zbiórki, za wszystkie wpłaty :) jest to dla nas bardzo ważne, a w ostatnich dniach ruszyliście mocno do przodu.
    Jak widać na zdjęciu, nie tylko my się z tego cieszymy!
    DOBRO WRACA!
    Namaste i miłego dnia wszystkim.

    Zdjęcie aktualizacji 25 613

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Damian - awatar

    Damian

    01.12.2019
    01.12.2019

    powodzenia :)

  • robert bialek - awatar

    robert bialek

    31.03.2019
    31.03.2019

    Już udostępniłem. Trzymam kciuki za akcje i dużo dobra !

    • Mateusz Paczkowski - awatar

      Mateusz Paczkowski - Organizator zbiórki

      01.04.2019
      01.04.2019

      Dzięki Robert! Do ciebie też dobro wróci! Pozdrawiam

  • Iwona Postoła - awatar

    Iwona Postoła

    28.03.2019
    28.03.2019

    Za radością pomagam w tej pięknej akcji. Powodów jest kilka i każdy dobry:-)! Nepal i Nepalczycy są mi bliscy- to wspaniali, pogodni ludzie. Byłam tam już trzy razy: dwa trekingi, wędrówki po Kathmandu, zakupy na Tamalu... Pokhara, słonie, i szalony spływ na Kali gandaki. Ja też pracowałam z dziećmi na wózkach, poznałam ich problemy. Wiem, że niepełnosprawność często niesie ból fizyczny i rozumiem, jak ważna jest pomoc.

  • Stanisław - awatar

    Stanisław

    27.03.2019
    27.03.2019

    dla Natalii M.

  • Dla Natali M - awatar

    Dla Natali M

    26.03.2019
    26.03.2019

    Dla Natalii M :) powodzenia !

12 490 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 159 osób
Mateusz Paczkowski - awatar

Mateusz Paczkowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 159

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
13
Damian - awatar
Damian
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marcin - awatar
Marcin
108
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij