Zbiórka Pomóżcie mamusi wrócić do nas - zdjęcie główne

Pomóżcie mamusi wrócić do nas

18 370 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 319 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Jakub Kujawka - awatar

Jakub Kujawka

Organizator zbiórki

Czwórka malutkich dzieci każdego dnia tęskni do mamy, która leży przykuta do szpitalnego łóżka. Nie wiadomo co stało się z kobietą! Dominika Kluz (27l) jednego dnia ze zdrowej, młodej, energicznej kobiety kochającej życie i swoją rodzinę stała się bezwładną istotą, której byt zależny jest od komputerów, rehabilitacji i leków. Dzieci każdego dnia pytają o mamusię, która tak nagle została im zabrana i nie wiadomo jak dalej będzie wyglądać życie tej rodziny.

Dominika Kluz  sześć  lat temu wyszła za mąż za Łukasza (33l). Razem mieszkali w Rogożnie (woj. podkarpackie) przy stacji PKP w służbowym mieszkaniu rodziców Dominiki. Byli szczęśliwym  i zgodny małżeństwem. Wspólnie wychowywali czwórkę dzieci: Lenka (8l), Maja (6l) Emilka (5l) i Antoś (20 mies). Chociaż Maja ma zdiagnozowaną cukrzycę 1 stopnia, a  Antoś zmaga się z kolanostomią, czyli sklejonymi jelitami, rodzina żyła w spokoju i radziła sobie.


-Czasem było lepiej, czasem gorzej, ale na życie starczało. Ja pracowałam za granicą. Odkładaliśmy na  budowę domu, albo kupno jakiegoś domku do remontu. Chcieliśmy mieć swój kawałek nieba. Nie przelewało się, ale nikogo o pomoc nie prosiliśmy, bo dzieci nie chodziły głodne-mówił Łukasz Kluz.


Chociaż Maja wymaga stałej opieki i obserwacji, a Antoś miał już sześć operacji i czeka na siódmą   rodzina codziennie dziękowała Bogu za szczęśliwe, godne życie. Jednak  tuż przed Bożym Narodzeniem ich świat się zawalił.


-Był 19 grudnia, gdzieś przed piątą rano. Dominika wstała do płaczącego Antosia i przewróciła się przy jego łóżeczku. Zatrzymana akcja oddechowa, serce. Tak jakby nagle uciekło z niej życie… Syn i zięć reanimowali ją przez kilkanaście minut. Ja zaraz zadzwoniłam na pogotowie. Oddech powrócił, ale Dominika nie odzyskała przytomności.  Karetką zabrali ją do szpitala w Łańcucie- mówiła mama Dominiki, Mariola Duchań. -Wtedy nie wiedzieliśmy co się stało Dominika był zdrowa, pełna energii, żywa. Nigdy na nic nie chorowała, nie brała żadnych tabletek. Była w szpitalu tylko jak rodziła dzieci, a tu nagle mdleje przy łóżku dziecka i nie ma z nią żadnego kontaktu-dodaje mama.


-Lekarze najpierw przypuszczali,  że to może być udar. Potem stwierdzili, że to nie udar. Nagłego zatrzymania krążenia nie da się ot tak wytłumaczyć . Dominika leży na intensywnej terapii i po dziś dzień lekarze do końca nie potrafią wytłumaczyć co się  tak naprawdę stało- relacjonuje  załamy mąż.

                 

 

Dominika Kluz  nie mówi, nie rusza się, jest sparaliżowana, porozumiewa się charknięciami. Jednak i tak ten stan rzeczy jest o niebo lepszy iż zaraz po tym zdarzeniu, kiedy była w ogóle nie przytomna. Na piętach pojawiły się odleżyny. Rodzina jest wstrząśnięta. Nie wiedzą co maja dalej robić. Szpital radzi, aby umieścić młodą kobietę w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym. Najbliżsi Dominiki uważają, że jej stan się poprawia i potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Taka w specjalistycznym ośrodku pod Rzeszowem została wyceniona na niespełna 20 tys. zł za miesiąc. To kwota nie do przejścia dla rodziny.

Jednak nikt nie zakłada, że można przestać ratować Dominikę i nie walczyć o poprawę stanu jej zdrowia. Dzieci każdego dnia pytają o mamę, kiedy wróci i wyzdrowieje . Najmłodszy Antoś chodzi z telefonem po mieszkaniu  na którym ma zdjęcie mamy i filmy z ukochaną rodzicielką. Uśmiechając się do smartfona powtarza z radością „mama”.

 Obecnie opiekę nad czwórką dzieci piastuje ojciec Łukasz i babcia, mama Dominiki. Rodzina każdego dnia odwiedza ją w szpitalu. Rozmawiają z Dominiką. Opowiadają jej co w domu. Dzieciaki relacjonuję swoje dziecięce przygody. Kobieta czasem się uśmiecha, reaguje na swoje pociechy. Zachowuje się tak jakby chciała coś powiedzieć, ale nie może…


-Ona walczy. Widzę to każdego dnia jak walczy. Jak chce się podnieść. Na pewno rozumie co się do niej mówi. Kiedy prosiłam, żeby zamknęła buzię, zamykała. Kiedy ją o coś pytam wydaje głosy. Chce coś powiedzieć. Chce wstać. Jednak nie może. Bardzo chcemy pomóc jej. Żeby mogła wrócić do dzieci… one tak bardzo za nią tęsknią- dodaje Mariola Duchań ocierając łzy


Rodzinie pomagają mieszkańcy Rogożna i sołtys Jan Kiełb, który walczy by Dominia trafiła na rehabilitację. 

-Bardzo dziękujemy sołtysowi i mieszkańcom. Wszyscy są bardzo pomocni. Sołtys był u nas już trzy dni po tym zdarzeniu i pytał jak można nam pomóc, wówczas jeszcze nie wiedzieliśmy. Dzisiaj już wiemy, że musimy zrobić wszystko, żeby umieścić Dominikę w takim ośrodku, który zapewni jej odpowiednią rehabilitację i zebrać na nią pieniądze. Ina musi wstać i wrócić do dzieci. one na to Czekaja i my w to wierzymy- podsumowuje babcia.


Więcej informacji oraz źródło: 

https://www.se.pl/rzeszow/pomozcie-mamusi-wrocic-do-nas-wideo-galeria-aa-XXQ1-PKUr-qJqq.html?fbclid=IwAR1q4qFwQ29pDF_E3J_1r8F96T3JX6-8AcQz8KIEyAuNwLByxDb7WW_c_JM


Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    12.02.2020
    12.02.2020

    Powrotu do zdrowia 👍

18 370 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 319 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Jakub Kujawka - awatar

Jakub Kujawka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 319

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
48
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Magda - awatar
Magda
250
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Joanna Szpunar - awatar
Joanna Szpunar
55
heniek barcikowski - awatar
heniek barcikowski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij