Zbiórka TATOOO gdzie jesteś !!! - zdjęcie główne

TATOOO gdzie jesteś !!!

15 457 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 433 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Witam serdecznie. Jestem mamą 10 letniego chłopca o imieniu Dominik,  który od października 2015 roku choruje na złośliwy nowotwór IV stopnia mózgu i pnia mózgu - MEDULLOBLASTOMA CLASSIC TYPE IV G WHO, z obecnością rozet Homera Wrighta.

Cała historia choroby Dominika zaczęła się nagle. Człowiek nawet nie chce myśleć, że może dopaść go RAK,  małe DZIECKO.... nawet by mi przez myśl nie przeszło. Niestety nawet pisanie tego postu sprawia, że przypomina mi się dzień po dniu, co przechodziliśmy. Nie życzę nikomu tej walki ze śmiercią. 

Dominik to bardzo mądry, szlachetny chłopiec. Uśmiechnięty, bardzo uczuciowy. Niestety choroba zabrała mu radość życia. Wszystko rozpoczęło się we wrześniu 2015 roku, kiedy to prawie codziennie rano po przebudzeniu wymiotował. Stawał się ciągle zmęczony, apatyczny. Ciężko mu się chodziło, schudł. Lekarz pierwszego kontaktu zaleciła badania morfologii, które powtarzane kilka razy w miesiącu niczego nie sugerowały. Według Doktor, Dominik miał przejść na dietę marchewkowo-ryżową. Nie zleciła udania się do jakiegokolwiek specjalisty. NIC! żadnych innych dodatkowych badan, oprócz umówienia się na USG jamy brzusznej. Dominik gasł w oczach. Nie mogłam na to patrzeć. Wzięłam sprawy w swoje ręce. Intuicja podpowiedział mi, że muszę pojechać do szpitala. Trafiliśmy 16 października 2015 roku do Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Zrobiono TK głowy. Podejrzenie - MUDULLOBLASOMA. Mój Boże! Co to jest!! Jaka nazwa!!! Myślę, że żaden rodzic nie chce usłyszeć. Niestety...usłyszeliśmy, co najgorsze...

Myślisz tylko, że się pomylili, a może jeszcze raz zobaczę i to na pewno nie będzie prawda!!!

Dominik pozostało kilka miesięcy życia, więc nie pozostało nam nic innego jak zmierzyć się z tym "potworem"... 28  października 2015 roku u synka przeprowadzono operację ratującą jego życie. Trwała osiem długich godzin. Do końca myśleliśmy, że to może zwykły krwiak. Dzięki wspaniałym Neurochirurgom Szpitala Specjalistycznego w Szczecinie - Zdroje, usunięto Dominikowi guza z głowy. Przypuszczenia lekarzy okazały się prawdą. Mimo wszystko cieszyliśmy się  z mężem, że żył, mógł poruszać lewą i prawą ręką, lewą i prawą nóżką. Wszystkie inne przyziemne rzeczy przestały mieć znaczenie. Zostały liczne powikłania pooperacyjne: duży oczopląs pionowy i poziomy, zachwiania równowagi, brak siły.

Widok był przerażający ale cieszyliśmy się z mężem, że nas poznał. Wyniki histopatologiczne wycinka guza potwierdził najgorszą diagnozę RAK.

Poinformowano nas o dalszym leczeniu Dominika. W swoje 9- te urodziny syn dostał prezent, którego nie zapomni do końca życia - chemię... Zaczęła się batalia. Częste pobyty w szpitalu, częste przetaczanie krwi i płytek krwi, częste spadki wyników syna nie pozwalały na normalne życie. Co to za życie? Więcej czasu spędzonego w szpitalu niż w domu, za którym Dominik bardzo tęsknił. Mówiliśmy, że damy rade! Czasami było gorzej, czasami lepiej. Wiedzieliśmy, że leczenie niesie za sobą ogromne ryzyko tym bardziej, że słyszeliśmy o skutkach ubocznych chemii. 

I tu po raz kolejny zawalił nam się świat, kiedy po czterech miesiąca leczenia, w lutym 2016 roku nagle zmarł kochany Tata Dominika - Grzegorz. 

Nie byłam wstanie funkcjonować, a co dopiero powiedzieć to synkowi. On był dla niego całym światem.

Mąż kiedyś powiedział, że oddałby życie za swojego syna. No właśnie - oddał swe życie pozostawiając nas z tym wszystkim samych. Pozostało pytanie - dlaczego? Jak teraz żyć i walczyć, kiedy cały nasz świat, nasz mocny filar został nam zabrany ? Nie chcę myśleć co czuje dziecko - chore dziecko - w tym momencie. W jednej chwili musiałam stać się silna za nas dwoje, chociaż nie potrafiłam normalnie żyć. Po prostu musiałam. Nie pokazywałam, jak jestem wewnętrznie rozdarta. Dominik jest całym moim światem. Zaczęłam wojnę, już nie bitwę. Nie miałam czasu ani na żałobę, walczyłam. Dominik też walczył i walczy do dziś. Za dużo przeszło w swoim życiu takie małe dziecko. Pomimo choroby nie poddaje się, MÓWI, ŻE TO DLA TATY...

Na chwilę obecną Dominik jest po roku i dziewięciu miesiącach leczenia onkologicznego, 64 wlewach chemii, 33 cyklach naświetleń radioterapii, 3 gastroskopiach (związku z ciągłymi wymiotami), wielokrotne przetaczanie krwi i płytek krwi. Sun boryka się z dużym zachwianiem równowagi o podwójnym widzeniem, nosi specjalne okulary w celu korekty jego wzroku. Jeździmy z synkiem na ćwiczenia. 

Niestety pomimo przeprowadzonej operacji usunięcia guza, wymioty, które myślałam, że znikną nie dają o sobie zapomnieć. Lekarze nie chcą oficjalnie powiedzieć, że mogą one być skutkiem przebytego leczenia. Dominik dalej wymiotuje, a onkolodzy rozkładają ręce. Na własną rękę zaczęłam szukać leku dla syna. Sprowadziłam go z zagranicy. Niestety w Polsce nie jest zarejestrowany w bazie i nigdzie się go nie dostanie. Widząc jak dziecko słabnie zrobisz wszystko, oczywiście jeśli finanse na to pozwolą. 

Potrzebne są nam środki na rehabilitację, terapię onkologiczną,  witaminy i konsultację z innymi lekarzami aby postawić Dominika na nogi, żeby mógł nabrać sił na walkę o lepsze jutro. 

Wypowiedzieliśmy "POTWOROWI" WOJNĘ, więc musimy ją WYGRAĆ! 

Aktualizacje


 • Muszkieterowie Szpiku - awatar

  Muszkieterowie Szpiku

  08.09.2017
  08.09.2017

  KOCHANI ROZBILIŚCIE BANK <3 w przeciągu kilku dni zebraliśmy 10 tys. zł dla Domika <3 W imieniu Mamy Dominika i oczywiście Domika DZIĘKUJEMY <3 Jesteście wspaniali!
  Zebrana kwota - 10 970,00 zł
  Opłaty i prowizje - łącznie 7,5% - 822,95 zł
  Wypłacona kwota - 10 017,55zł

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.02.2019
  28.02.2019

  Zdrowia :)

 • Robert Gatkowski - awatar

  Robert Gatkowski

  18.02.2019
  18.02.2019

  Trzymam kciuki.przechodzilismy to samo

 • Aleksandra - awatar

  Aleksandra

  16.02.2019
  16.02.2019

  😙

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.02.2019
  13.02.2019

  Wracaj do zdrowia Miśku! <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.09.2017
  08.09.2017

  Pozdrawiam serdecznie z Panem Bogiem

15 457 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 433 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 433

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Małgorzata Kowalczyk - awatar
Małgorzata Kowalczyk
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Olakk - awatar
Olakk
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij