Szukamy załamanej właścicielki

6 784 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciły 173 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Obecnie na Ukrainie trwa zbrodnia przeciw ludzkości, niczym nieuzasadniony atak na naszych wschodnich sąsiadów. Rośnie liczba ofiar wojny a wojna zbiera krwawe żniwo..... 

Nieustający ostrzał bomb, rakiet, czołgów, samolotów czy statków sieje strach nie do opisania. Bombardowani są cywile, szpitale, przedszkola żłobki domy prywatne a także korytarze humanitarne. 

Ludzie często uciekają w tym co maja na sobie i łapią w chwili grozy do torby co mają najcenniejsze...... 

Przeczytajcie tą autentyczną historię która wydarzyła się w ubiegłym tygodniu:

W ubiegłym tygodniu w pobliżu przejścia granicznego Korczowa. Jedna starsza kobieta narodowości ukraińskiej na torach kolejowych chciała popełnić samobójstwo... Rzuciła się pod nadjeżdżający pociąg aby odejść z tego świata pełnego bólu i cierpienia. W ostatniej chwili została zciągnieta siłą z torów i wezwano karetkę pogotowia w wyniku jej obrażeń.... W karetce - krzyczała ratownikom - ,,Ja nie chcę żyć, nie mam już dla nikogo, jeśli przeżyły moje koty to ratujcie moje koty, one są dla mnie najważniejsze". Kobieta w akcie straszliwej desperacji miała przy sobie szmacianą torbę a w niej, to co miała najcenniejsze ze sobą 4 jej koty ! Nie zabrała ze sobą złota, kosztowności, aktów notarialnych czy innych dokumentów. Zabrała ze sobą 4 koty ! One też ledwie uszły z życiem, zabrano je w szmacianej  torbie z torów w ostatniej chwili.... Chciała się zabić razem z nimi ! Nie mogła, odejść z tego świata spokojnie, wiedząc że jej najlepsi przyjaciele gdzieś się będą poniewierać z głodu, umrą na skutek chorób czy zostaną przez kogoś przeganiane, zabite pałą lub w inny drastyczny sposób. Chciała odejść z tego świata razem z nimi, szybką śmiercią bez cierpienia.... taka była jej decyzja i nie mam ją oceniać.  Nie wiemy co było powodem jej decperackiego czynu, czy dowiedziała się właśnie, że zginą jej syn, mąż na wojnie, czy zniszczono doszczętnie jej dom i czy nie będzie miała już dokąd wracać. Koty zostały w torbie przyniesione do pawilonów pomocowych, nakryte kartonem i tam ruszający się karton, dostrzegły dobre dusze ze Schroniska w Tarnobrzegu. Pod kartonem zobaczyły, roztrzęsione ze strachu 4 młode kocie dziewczynki które załatwiały się z przerażenie pod siebie. Zostaliśmy poproszeni o pomoc w zabezpieczeniu kociaków, ponieważ Schronisko w Tarnobrzegu z przejścia granicznego miało przywieźć tylko 5 zwierzaków a przywieźli ostatecznie kilkanaście nadprogramowych. Bez zastanowienia przyjeliśmy je w nocy, tym bardziej poznając ich historię. Kiedy z kontenera zostały przełożone do dużego kenela w naszym szpitaliku z kocykiem i pełną michą... Stały w kącie jak osłupiałe... kompletnie zdrętwiałe , sztywne jakby zamarły. Były totalnie wygłodzone ale z przerażenia nie były w stanie się ruszyć !  Nie były w stanie jeść.... Dopiero kiedy zgasiliśmy światła, jedzenie znikło w nocy. Podczas transportu jechały razem z szczekającymi psami, proszę sobie wyobrazić ile miały stresu przerażenia.... teraz są bezpieczne, najedzone, pod opieką weterynarzy. 

Kotki przyjechały w jednym transporcie z przejścia granicznego w samochodzie pełnym psów ! Sami wyobraźcie sobie co one przeżyły !!! Na zdjęciu ten właśnie transport Schroniska Tarnobrzeg.

Teraz apel: Zapewne jest to niemożliwe ale wierzymy w moc internetu.... może ktoś rozpoznaje te kotki ? Może ktoś był akurat na tym przejściu granicznym kiedy była ta przerażająca sytacją, może ktoś kojarzy tą Panią ? Wie w którym szpitalu przebywa ? Może tego posta czyta osoba pracująca w tym szpitali lub jakieś służby graniczne mają zanotowane dane tej Pani ? Chcemy poinformować tą Panią że ,, jej dobytek i najlepsi przyjaciele" są w dobrych rękach. Żeby była spokojna o ich los . Może się z nami skontaktuje i będzie chciał je odebrać ? W zasadzie nie wiemy , czy mamy szukać im domu czy mają u nas na nią czekać ? Dlatego najlepiej byłoby żeby dała nam ona znać. Na razie czekamy. Kotki to 4 dziewczynki w wieku około 7 miesięcy. Miały świerzb w uszach i jedna okropną biegunkę. Dostała koteczka leki przeciwbiegunkowe i wszystkie zostały odrobaczone, chipowane i uszka wyczyszczone.... wkrótce testy przeciwchorobom , szczepienia oraz chcemy je wysterylizować. Założylimy osobną zbiórkę na ich utrzymanie, leczenie- tej czwórki dziewczynek a jeśli będzie jakaś nadwyżka chcemy przekazać ją za syterylizację bezdomnych kotów i psów w Polsce i na Ukrainie. 

Czy ktoś rozpoznaje te kotki ? Dziewczyny bardzo zżyte ze sobą.

Kotki od razu uzyskały u nas niezbędną pomoc weterynaryjną. Na zdjęciu badanie, czyszczenie uszek, podawanie leków, chipowanie w bezpiecznej torbie wetrynaryjnej iniekcyjnej przez lekarza weterynarii. Wujka Wojtka.


Wujek Wojtek weterynarz odwiedza i sprawdza stan zdrowotny naszych dziewczynek prawie codzinnie ale za wizyty leki, badania będziemy musieli zapłacić. Brudne uszka naszych dziewczynek i podane leki. 


22.3.2022 update 

Dziś testowalismy koty na FIV/Felv. Wszystkie koty na szczęście negatywne. Na nieszczęscie jeden z kotów pogryzł weterynarza i podrapał dotkliwie naszą koleżankę.

25.3.2022 koty się ośmielają. Wszystkie zostały zaszczepione.

Obecnie sterylizujemy najwięcej kotów i psów na Podkarpaciu, w samym tylko 2021 było wykonanych na nasz koszt ponad 500 zabiegów. Stale współpracujemy z gminami w tym zakresie. Jesteśmy organizacją OPP. Wszystkie nasze działania są w całości charytatywne i całość zebranych środków trafia w 100 % do najbardziej potrzebujących zwierząt. Działamy od 2012 roku. Wszystkie nasze zakupy, wydatki, faktury, akcje, w których bierzemy udział, prezentowane są na profilu FB Fundacja Animals Mielec.

Jeśli ktoś zechce się z nami podzielić 1% na zwierzaki z Ukrainy i inne nasze ratowane będziemy bardzo wdzięczni. 

Nasz numer KRS: 0000438628

Obecnie od początku wojny przyjeliśmy 16 zwierząt z Ukrainy ! Wysłaliśmy leków preparatów weterynaryjnych , środków opatrunkowych za blisko 20 000 zł do Ukrainy. Utworzyliśmy tymczasowy szpitalik dla zwierząt z Ukrainy. Stele go wyposażamy.

Bardzo prosimy o najmniejsze wsparcie nawet najdrobniejsze !  

Paczkę z karmą lub żwirkiem dla tych kotków można do nas wysłać na adres :

Fundacja Animals Mielec 

Złotniki 121 B

39-300 Mielec.

Za każdą nawet najmniejszą puszeczkę karmy dla nich, bardzo serdecznie dziękujemy, ponieważ przy takiej ilości przyjmowanych zwierzaków z Ukrainy plus nasze Polskie tymczowane zwierzaki które pochłaniają orgomne nakłady finansowe bez Państwa pomocy nas nie stać.


 


Aktualizacje


 • FUNDACJA ANIMALS MIELEC - awatar

  FUNDACJA ANIMALS MIELEC

  26.03.2022
  26.03.2022

  26.3.2022 kotki się już ośmielają. Są juz wszystkie zaszczepione.

  Zdjęcie aktualizacji 91 326

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.04.2022
  14.04.2022

  MAM NA IMIĘ BARTŁOMIEJ, ODKĄD MOJA ŻONA UMARŁA ROK TEMU UMARŁA NA RAKA MIESZKAM Z UKOCHANĄ KOTKĄ MOJEJ ŻONY. W STYCZNIU U KOTKI WYKRYTO RAKA. W ŚWIĘTA SKOŃCZĄ SIĘ NAM LEKI, NIE MAM NA BADANIA, MUSIMY ZROBIĆ KOLEJNE BADANIA. BŁAGAM O KAŻDĄ ZŁOTÓWKE. ZOSTAŁA MI JUŻ TYLKO KOTKA. https://www.pomagamyzwierzakom.pl/b5kurlp7c9

 • Marcin - awatar

  Marcin

  31.03.2022
  31.03.2022

  🤗🤗🤗

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.03.2022
  29.03.2022

  MÓJ PRZYJACIEL ZOSTAŁ SKAZANY NA UMIERANIE. BŁAGAM, PROSZE O POMOC. NAWET NIE MAM NA JUTRZEJSZĄ WIZYTĘ U WETERYNARZA. https://pomagam.pl/p3kcnw

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.03.2022
  26.03.2022

  Oby właścicielka się znalazła, na pewno bardzo tęskni...

 • Vladislav Gudkov - awatar

  Vladislav Gudkov

  26.03.2022
  26.03.2022

  Siły i zdrowia Wam, Święci Ludzie <3

6 784 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciły 173 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 173

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Monika - awatar
Monika
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij