Zbiórka Dramat kociego stada - zdjęcie główne

Dramat kociego stada

6 000 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciły 123 osoby

Na przeciwległym końcu Łodzi, w okolicy wielkiego centrum handlowego, jest ulica, na której rok rocznie dzieją się kocie dramaty.

Niektóre maluszki rodzą się i po kilku tygodniach umierają, zjadane przez pchły i glisty. Umierają na infekcje bakteryjne i wirusowe, bo ich wygłodzone ciałka nie mają sił, by z nimi walczyć. Ich matki giną pod kołami aut lub umierają z powodu tych samych chorób, które zabijają ich dzieci. Te, które przeżyją - wydają na świat kolejne bezradne i bezbronne istoty.

Bezdomniaki nie żalą się na los, który im zgotowaliśmy. Życie kota wolno żyjącego potrafi być prawdziwym piekłem, a zaklęty krąg cierpienia i śmierci może przerwać tylko kastracja. By zwierzęta - bezradne wobec instynktu i zmuszone przez naturę do wydawania na świat kolejnych miotów - wreszcie stały się niezdolne do dalszego rozrodu.

Karmiciele, starsi i niemobilni ludzie, opiekowali się stadami jak tylko mogli, starając się ulżyć w cierpieniu "swoim" kotom.

Kotów miało być kilka do kastracji, a okazało się być ich dzieścia lub nawet dzieści. Liczba potrzebujących zwierząt stale rośnie, a my załamujemy ręce, gdyż nie jesteśmy w stanie zapewnić im wszystkim opieki.

Dwie Agaty dzień w dzień łapią i wożą koty z jednego końca miasta na drugi. W efekcie nasza kwarantanna pęka w szwach. Pod opiekę fundacji trafiło 7 maluchów i 2 dorosłe koty, które z nami zostaną. Chociaż udało się uratować 9 kotów - to kropla w morzu potrzeb. 

Wykastrowaliśmy trójkę dzikusów, kolejne będą łapane. W akcję włączyła się osoba prywatna, która będzie nas wspierać i łapać koty, które zostaną przez nią wykastrowane na miasto.

Chociaż bardzo byśmy chcieli, nie jesteśmy w stanie zapewnić opieki i uratować wszystkich kotów. Nie od wczoraj alarmujemy o złej kondycji finansowej naszej fundacji. Ograniczyliśmy liczbę podopiecznych, lecz nie mogliśmy pozostać obojętni wobec takiego kociego cierpienia i takiej tragedii.

Ogromnie Was prosimy o wsparcie, żebyśmy podołali. Żebyśmy chociaż mogli zapewnić leczenie i kastrację każdemu kotu ze stada, którego złapie Agata. Żebyśmy mieli środki finansowe na opiekę nad tymi biedakami, których przyjęliśmy na stan fundacji. Bez Waszej pomocy - nie damy rady.


Aktualizacje


 • Fundacja Przytul Kota - awatar

  Fundacja Przytul Kota

  12.08.2023
  12.08.2023

  Kochani, gdy zakładaliśmy zbiórkę na ratowanie stada z Górnej, byliśmy pewni, że 3000 zł wystarczy na pokrycie potrzeb związanych z łapanką. Niestety - realia przerosły najśmielsze oczekiwania. ☹️

  Do tej pory żaden z kotów nie został wykastrowany na miasto, wszystkie dotychczasowe zabiegi były przeprowadzone w naszym gabinecie, na nasz koszt. Wszystkie wykastrowane i wypuszczone na wolność dzikusy zostały zabezpieczone przeciwko pasożytom i odrobaczone. 💉💊

  Leczenie przyjętych zwierząt okazało się bardzo kosztowne. ⚕️ Całodobowa opieka i ratunek dla ledwie żywej Hope, Kisielek na granicy sepsy, Śmietanka z ogromnym ropniem, Elza z oczkiem do usunięcia, Nidorina, której oko prawdopodobnie trzeba będzie usunąć... A do tego stadko wygłodniałych i schorowanych maluszków.

  Zwiększyliśmy kwotę zbiórki do 6000 zł z nadzieją, że te pieniądze wystarczą na pokrycie większości kosztów związanych ze stadem.

  Gdybyście mieli możliwość wsparcia stada złotówką - będziemy ogromnie wdzięczni.

  Z całego serca dziękujemy za Waszą dotychczasową pomoc. Gdyby nie Wy - nie dalibyśmy rady. Dziękujemy, że jesteście. 💞

  Zdjęcie aktualizacji 126 723

Komentarze


 • Marta - awatar

  Marta

  01.09.2023
  01.09.2023

  Trzymam za was ogromne kciuki, jesteście wielcy. Będę wspierać gdy tylko będę miała taką możliwość.

 • Paulina - awatar

  Paulina

  04.08.2023
  04.08.2023

  Trzymam kciuki za wasze działania i za kotki!

 • P. I K. G. + stadko - awatar

  P. I K. G. + stadko

  03.08.2023
  03.08.2023

  Acard pozdrawia! Wszyscy trzymamy kciuki i łapki!

 • Teresa i Zdzisław B - awatar

  Teresa i Zdzisław B

  31.07.2023
  31.07.2023

  Ratujcie kotki 🐈🐱

6 000 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciły 123 osoby

Wpłaty: 123

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
45
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij