Zbiórka 2 interwencje, 36 królików - zdjęcie główne

2 interwencje, 36 królików

2 521 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 59 osób

2 interwencje jednego dnia

Jako Fundacja Azyl dla Królików od początku naszego istnienia przeprowadzamy interwencje, jest to jedno z naszych działań statutowych. 14 lipca 2016 byliśmy gotowi, aby przyjąć ok. 20 królików z minizoo spod Gorzowa Wielkopolskiego. I tak się stało - 26 królików z tamtego miejsca trafiło do Azylu. To nie był jednak koniec - tego samego dnia musieliśmy jechać po kolejne króliki - 10 sztuk z gospodarstwa rolnego w gminie Kikół. Tak oto do Azylu jednego dnia przyjechało 36 królików wymagających leczenia i zaawansowanej opieki. 

Więcej na temat obu interwenci możecie przeczytać w tym wpisie na naszym blogu: http://www.azyl.vot.pl/2016/07/piatek-15-07-2016-r/

Zdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królików

Interwencja okolice Gorzowa Wlkp.

Minizoo przy karczmie w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego nie służyło ani edukacji, ani rozrywce dzieci. Jakie warunki miały tam zwierzęta - można zobaczyć na zdjęciach - brudne, ciasne, przeciekające klatki, brak ściółki, odpadki do jedzenia. Po badaniu weterynaryjnym 26 królików z tego miejsca, wynik jest jasny: kiła królicza, wszy, niedożywienie lub widoczne efekty złego żywienia (powiększone, wyczuwalne wątroby), stare, nieleczone urazy, przerośnięte pazury. 2 króliki z tej interwencji pojechały już do Stowarzyszenia ArbuZ, pozostałe zostają pod opieką Azylu dla Królików. Wszystkie wymagają leczenia, odpowiedniego żywienia i opieki. 

Zdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królikówZdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królików

Interwnecja gm. Kikół

Ledwie nakarmiliśmy i umieściliśmy króliki z minizoo w czystych klatkach, a już trzeba było jechać w kolejne straszne miejsce. Pogotowie dla Zwierząt (które przeprowadzio też interwencję pod Gorzowem), powiadomiło nas o kilku królikach przebywających w gospodarstwie rolnym w gm. Kikół. Właściciel królików miał sądowy zakaz trzymania zwierząt oraz wyrok za znęcanie się nad zwierzętami. Króliki przebywały w fatalnych warunkach: biegały po gnoju wokół starej, psiej budy, bez odpowiedniego pokarmu, wychudzone i chore. Wśród osesków był jeden martwy. Odebraliśmy z tamtego miejsca 10 królików: dwie dorosłe wychudzone samice, 6 osesków, jednego chorego dorosłego samca oraz jednego kilkutygodniowego malucha. Wszystkie króliki mają silny świerzb oraz wszy królicze. Wszystkie dorosłe króliki są niedożywione. Samiec jest w najgorszym stanie - ma silną, ropną infekcję układu oddechowego oraz koszmarny stan sierści. 

Zdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królikówZdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królikówZdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królików

Są już bezpieczne, ale wymagają odpowiedniej opieki

Króliki z obu interwencji są już bezpieczne, mają zapewnioną opiekę i odpowiednie żywienie. Dorosłe samice i samce będą musiały mieć przeprowadzone wkrótce zabiegi kastracji.  Abyśmy mogli im skutecznie pomagać, potrzebne są środki finansowe na pokrycie kosztów leczenia - w tym miejscu prosimy Was o pomoc. Pomóżcie nam odmienić ich życie. Z gnoju i ciasnych klatek, naszym wspólnym wysiłkiem, niech trafią do kochających domów, gdzie nie zabraknie im miłości, odpowiedniego pokarmu i codziennych wybiegów. 

Zdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królikówZdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królikówZdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królikówZdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królików

Komentarze


 • Magda - awatar

  Magda

  02.08.16
  02.08.16

  Dla biedaczków :(

 • Magdalena - awatar

  Magdalena

  02.08.16
  02.08.16

  Buziaki i trzymajcie się!

 • Kasia - awatar

  Kasia

  02.08.16
  02.08.16

  Dla maluchów, mam nadzieje że już jutro będziecie mieli 100% dzięki temu :-)

 • małgorzata - awatar

  małgorzata

  02.08.16
  02.08.16

  20

 • Krysia - awatar

  Krysia

  02.08.16
  02.08.16

  Oby się udało :)

2 521 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 59 osób

Wpłaty: 59

Magdalena - awatar
Magdalena
10
Adriana - awatar
Adriana
50
Kornelia - awatar
Kornelia
5
Ewa - awatar
Ewa
50
Ariel - awatar
Ariel
50
Mikołaj - awatar
Mikołaj
16
Magdalena - awatar
Magdalena
10
Katarzyna - awatar
Katarzyna
5
Natalia - awatar
Natalia
50
dr - awatar
dr
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij