Zbiórka 2 interwencje, 36 królików - zdjęcie główne

2 interwencje, 36 królików

2 521 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 59 osób

2 interwencje jednego dnia

Jako Fundacja Azyl dla Królików od początku naszego istnienia przeprowadzamy interwencje, jest to jedno z naszych działań statutowych. 14 lipca 2016 byliśmy gotowi, aby przyjąć ok. 20 królików z minizoo spod Gorzowa Wielkopolskiego. I tak się stało - 26 królików z tamtego miejsca trafiło do Azylu. To nie był jednak koniec - tego samego dnia musieliśmy jechać po kolejne króliki - 10 sztuk z gospodarstwa rolnego w gminie Kikół. Tak oto do Azylu jednego dnia przyjechało 36 królików wymagających leczenia i zaawansowanej opieki. 

Więcej na temat obu interwenci możecie przeczytać w tym wpisie na naszym blogu: http://www.azyl.vot.pl/2016/07/piatek-15-07-2016-r/

Zdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królików

Interwencja okolice Gorzowa Wlkp.

Minizoo przy karczmie w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego nie służyło ani edukacji, ani rozrywce dzieci. Jakie warunki miały tam zwierzęta - można zobaczyć na zdjęciach - brudne, ciasne, przeciekające klatki, brak ściółki, odpadki do jedzenia. Po badaniu weterynaryjnym 26 królików z tego miejsca, wynik jest jasny: kiła królicza, wszy, niedożywienie lub widoczne efekty złego żywienia (powiększone, wyczuwalne wątroby), stare, nieleczone urazy, przerośnięte pazury. 2 króliki z tej interwencji pojechały już do Stowarzyszenia ArbuZ, pozostałe zostają pod opieką Azylu dla Królików. Wszystkie wymagają leczenia, odpowiedniego żywienia i opieki. 

Zdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królikówZdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królików

Interwnecja gm. Kikół

Ledwie nakarmiliśmy i umieściliśmy króliki z minizoo w czystych klatkach, a już trzeba było jechać w kolejne straszne miejsce. Pogotowie dla Zwierząt (które przeprowadzio też interwencję pod Gorzowem), powiadomiło nas o kilku królikach przebywających w gospodarstwie rolnym w gm. Kikół. Właściciel królików miał sądowy zakaz trzymania zwierząt oraz wyrok za znęcanie się nad zwierzętami. Króliki przebywały w fatalnych warunkach: biegały po gnoju wokół starej, psiej budy, bez odpowiedniego pokarmu, wychudzone i chore. Wśród osesków był jeden martwy. Odebraliśmy z tamtego miejsca 10 królików: dwie dorosłe wychudzone samice, 6 osesków, jednego chorego dorosłego samca oraz jednego kilkutygodniowego malucha. Wszystkie króliki mają silny świerzb oraz wszy królicze. Wszystkie dorosłe króliki są niedożywione. Samiec jest w najgorszym stanie - ma silną, ropną infekcję układu oddechowego oraz koszmarny stan sierści. 

Zdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królikówZdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królikówZdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królików

Są już bezpieczne, ale wymagają odpowiedniej opieki

Króliki z obu interwencji są już bezpieczne, mają zapewnioną opiekę i odpowiednie żywienie. Dorosłe samice i samce będą musiały mieć przeprowadzone wkrótce zabiegi kastracji.  Abyśmy mogli im skutecznie pomagać, potrzebne są środki finansowe na pokrycie kosztów leczenia - w tym miejscu prosimy Was o pomoc. Pomóżcie nam odmienić ich życie. Z gnoju i ciasnych klatek, naszym wspólnym wysiłkiem, niech trafią do kochających domów, gdzie nie zabraknie im miłości, odpowiedniego pokarmu i codziennych wybiegów. 

Zdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królikówZdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królikówZdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królikówZdjęcie opisu zbiórki 2 interwencje, 36 królików

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Magda - awatar

  Magda

  02.08.2016
  02.08.2016

  Dla biedaczków :(

 • Magdalena - awatar

  Magdalena

  02.08.2016
  02.08.2016

  Buziaki i trzymajcie się!

 • Kasia - awatar

  Kasia

  02.08.2016
  02.08.2016

  Dla maluchów, mam nadzieje że już jutro będziecie mieli 100% dzięki temu :-)

 • małgorzata - awatar

  małgorzata

  02.08.2016
  02.08.2016

  20

 • Krysia - awatar

  Krysia

  02.08.2016
  02.08.2016

  Oby się udało :)

2 521 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 59 osób

Wpłaty: 59

Magdalena - awatar
Magdalena
10
Adriana - awatar
Adriana
50
Kornelia - awatar
Kornelia
5
Ewa - awatar
Ewa
50
Ariel - awatar
Ariel
50
Mikołaj - awatar
Mikołaj
16
Magdalena - awatar
Magdalena
10
Katarzyna - awatar
Katarzyna
5
Natalia - awatar
Natalia
50
dr - awatar
dr
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij