Zbiórka Dzielny Mati chciałby chodzić! - zdjęcie główne

Dzielny Mati chciałby chodzić!

26 380 zł  z 22 000 zł (Cel)
Wpłaciło 250 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Katarzyna Krężel - awatar

Katarzyna Krężel

Organizator zbiórki

Dzień dobry!

Mateuszek ma 6 lat i jest moim młodszym synkiem. Jest również dzieckiem ciężko niepełnosprawnym. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce (MPD) 4-kończynowe, wodogłowie pokrwotoczne, uszkodzenie nerwu wzrokowego, stopy końsko-szpotawe, a ostatnio zdiagnozowano również padaczkę, która jest kolejnym trudnym przeciwnikiem.  W swojej głowie Mati ma umieszczoną zastawkę, zapobiegającą kolejnemu gromadzeniu się nadmiaru płynu mózgowo-rdzeniowego. W brzuszku ma założony specjalny port do podawania mu żywienia za pomocą strzykawki, ponieważ na skutek zbyt wielu operacji przestał przyjmować jedzenie poprzez buzię. 

Pierwsze pół roku swojego życia spędził w szpitalach, urodził się dużo za wcześnie, w 30 tyg ciąży, ważył zaledwie 900 gram. Od momentu przyjścia na świat walczył o życie, musiał zmierzyć się z sepsą, wylewami krwi do mózgu, zapaleniem opon mózgowych oraz rotawirusami. Każda z tych chorób osobno, potrafi być śmiertelna dla człowieka. Mój synek przeszedł to wszystko w przeciągu pierwszego półrocza swojego życia! Nie ma słów, którymi można nazwać tak heroiczną walkę o własne życie takiego maluszka! Jak dużą wolę życia musiał mieć w sobie, że wygrał tyle bitew wciąż będąc w inkubatorze? Jego ciałko pełne jest blizn i tych małych i tych naprawdę dużych. Za każdą z nich jest inna smutna historia...Wszystkie choroby zostawiły po sobie trwały ślad na moim Matim. Odebrały wszelkie nadzieje na zdrowie, pełną sprawność i jakąkolwiek przyszłość. 

Nic tak w życiu nie boli jak patrzenie na cierpienie własnego dziecka. Cierpienie, które rozrywa serce, duszę, odbiera dumę, godność i poczucie bezpieczeństwa. Moment diagnozy był druzgocący. Cały dotychczasowy świat runął. Na zawsze. Nigdy nie zapomnę słów lekarzy, którzy odebrali nam nadzieję i w sposób dobitny dali nam do zrozumienia, że Mati nie ma szans na inne życie, że już zawsze będzie leżał w łóżku i że nie będzie widział ( zapalenie opon mózgowych bardzo uszkodziło nerwy wzrokowe, co spowodowało utratę wzroku). Ich słowa są traumą, która zostaje z człowiekiem już na zawsze. Nigdy, ale to nigdy nie wolno odbierać ludziom nadziei.  Dziś to wiem, ale droga do podniesienia się z tego wszystkiego była trudna i bolesna. Ale ukształtowała mnie jako człowieka, jako mamę dziecka niepełnosprawnego . Lekcja jedna na całe życie. I mam wrażenie, że porządnie ją odrobiłam! Póki starczy mi sił będę walczyć o zdrowie moich dzieci, bo nie wyobrażam sobie inaczej. Mimo iż to ogromnie trudna i nierówna walka, a przeciwnik w przypadku Matiego ogromny. 

Mateuszek w zeszłym roku , dzięki pomocy finansowej dobrych ludzi, przeszedł operację częściowego zniwelowania przykurczy w całym ciele, które powodowały duże niedowłady, były powodem jego ciągłego cierpienia, ograniczały najprostsze czynności. Mati wtedy był dzieckiem głównie leżącym, czasem siedzącym lub pełzającym. Dzięki operacji Mati przez ostatnie 9 miesięcy ciężko pracował i dzięki własnej determinacji, wytrwałości oraz samozaparciu zrobił naprawdę duże postępy! Zaczyna uczyć się chodzić, siadać, ćwiczyć w wodzie, pokonywać przeszkody, stawiać pierwsze kroki na schodach! Pojawiają się też nowe słowa, coraz wyraźniej i świadomiej wypowiadane. Usłyszeć piękne MAMA po 6 latach?? Nie pytajcie ileż to jest wzruszeń i emocji! 

Piszę ten apel, ponieważ musimy pokonać kolejną przeszkodę. U Matiego, po kilku konsultacjach u ortopedów traumatologów, konieczna jest operacja wydłużenia ścięgien Achillesa na obu nóżkach. Mati ma obie  stopy końsko-szpotawe, co oznacza, że obie są mocno skierowane do środka, przykurczone ścięgna uniemożliwiają postawienie całych stóp na ziemi. Tylko dzięki ortezom Mati pomaga sobie ustabilizować ciało wypinając pośladki do tyłu, a tułów pochylając do przodu. To dzięki temu potrafi ustać z asekuracją.  Dlatego konieczne jest wykonanie tej operacji, aby naprawić to co nie działa jak potrzeba. Ale również dlatego, aby zapobiec kolejnym deformacjom stóp, bo takie schorzenia są jak domino i zaczną niszczyć kolejno stopy, kolana, biodra oraz kręgosłup. Zoperowanie stóp da Matiemu szansę być bardziej samodzielnym, da mu możliwość chodzenia, a co za tym idzie poprawi jakość życia, zwiększy ciekawość, co będzie go ciągle motywowało do dalszej pracy i rozwijało. Bo zarówno ciekawości świata, jak i determinacji nie można mu odmówić.

Operacja zaplanowana jest na 1 czerwca 2019 i przeprowadzi ją w Krakowie prof. dr hab.med. Jerzy Sułko, który jest ortopedą traumatologiem i specjalistą właśnie od dzieci z MPD. Po samej operacji Mateuszka nogi trafią w gips na całe 6 tygodni. Po tym czasie trzeba rozpocząć intensywną rehabilitację. 

Wszystko to zostało wycenione. Koszt operacji nóg to 7500 zł. Koszt specjalistycznego turnusu rehabilitacyjnego dedykowanego Mateuszkowi to 6500 zł. Do zbiórki dołączam kwalifikację, wyceny oraz faktury pro-forma na w/w procedury, aby zbiórka była przejrzysta i właściwie udokumentowana. 

Bardzo Was proszę o pomoc. Z Waszym wsparciem mój Mati może zacząć chodzić, może wreszcie doświadczyć zupełnie innego życia niż te, które zna z perspektywy wózka inwalidzkiego.  Od kilku lat walczę o to, aby mu to życie ułatwić w każdym jego aspekcie i sprawić, by był szczęśliwy, pomimo niepełnosprawności i tak wielu przeszkód w życiu. 

Zapraszam również do odwiedzenia strony:  

www.mateuszmajka.pl 

www.facebook.com/dzielnyMati/

gdzie na bieżąco staram się dodawać wszystkie ważne w naszym życiu wydarzenia i postępy!

Z góry z całego serca dziękuję Wam za wsparcie Matiego w jego walce o zdrowie i sprawność!

Aktualizacje


 • Katarzyna Krężel - awatar

  Katarzyna Krężel

  19.12.2019
  19.12.2019

  https://www.facebook.com/groups/licytacje.dzielnyMatiMajka/permalink/3023177637711149/

  https://www.facebook.com/DzielnyMati/

  Kochani w linkach powyżej rozliczenie zbiórki.
  Chciałabym za to wszystko serdecznie i z całego serca podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w tą zbiórkę. ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  Nie udałoby się zrobić w pół roku tak wiele, gdyby nie WY! Jestem ogromnie wdzięczna, że pomogliście mojemu synkowi i przez ostatnie pół roku mogłam spać spokojniej. Przed nami lata ciężkiej pracy i wysiłku ale dzięki Wam i operacjom, które Mati przeszedł jego chodzenie może być możliwe. Mózgowe Porażenie to ogromnie trudny przeciwnik i zmaganie się z nim to trudna walka przez całe życie. Jednak to co uda się zrobić teraz i w najbliższych latach będzie procentować w przyszłości! Z całego serca jeszcze raz dziękuję. Niechaj dobro, które daliście nam, powróci do Was ze zdwojoną siłą!❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Komentarze


 • Paweł Po - awatar

  Paweł Po

  23.05.2019
  23.05.2019

  😉

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.05.2019
  17.05.2019

  MAKMAR

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  08.05.2019
  08.05.2019

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Katarzyna Skowrońska - awatar

  Katarzyna Skowrońska

  06.05.2019
  06.05.2019

  Zdrówka dla Matiego

  • Katarzyna Krężel - awatar

   Katarzyna Krężel - Organizator zbiórki

   07.05.2019
   07.05.2019

   Pięknie dziękuję!🌹

 • Izabela Dulewicz - awatar

  Izabela Dulewicz

  06.05.2019
  06.05.2019

  Trzymamy kciuki Mari 👍😍

26 380 zł  z 22 000 zł (Cel)
Wpłaciło 250 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Katarzyna Krężel - awatar

Katarzyna Krężel

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 250

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
120
Karolina Pobrotyn - awatar
Karolina Pobrotyn
60
Karolina Moussa - awatar
Karolina Moussa
60
Monika Litwin-Frąk - awatar
Monika Litwin-Frąk
90
Kasia Bień 2 x licytacja autografy sport - awatar
Kasia Bień 2 x licytacja autografy sport
180
Monika Popeć - awatar
Monika Popeć
60
Małgorzata Stępień - awatar
Małgorzata Stępień
140
Aleksandra wasik - awatar
Aleksandra wasik
400
Marta Marta - awatar
Marta Marta
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij