Oprócz kotów, które mamy w „Mamy Kota”, zajmujemy sie też pomocą kotom wolno żyjącym. Niektóre same przebiegają nam drogę, o innych dowiadujemy się od karmicieli. Zdrowe, dorosłe koty kastrujemy*, a potem oswojonym szukamy domu, natomiast dzikie wypuszczamy tam, gdzie są dokarmiane. Czasami trafiają do nas też koty, które najpierw trzeba podleczyć, zanim będą mogły przejść zabieg – i nierzadko jest to bardzo długa droga.

Kolejka kotów czekających na naszą pomoc stale się wydłuża. Aby pomagać dalej, musimy opłacić rachunki w zaprzyjaźnionych lecznicach. 

Już w samym ostatnim tygodniu wysterylizowaliśmy dwie kotki i kocurka. Nie przepadają za człowiekiem, więc wróciły do siebie – gospodarze dokarmiają je i zapewniają miejsce do spania. Na zabieg czekają jeszcze dwa koty z tego samego miejsca oraz kilkanaście kolejnych na różnych krakowskich osiedlach i w podkrakowskich wioskach.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!

Do leczenia złapaliśmy też takiego kocurka z bardzo pokiereszowanymi uszami. Na szczęście nie jest to świerzb ani nowotwór, czego się obawialiśmy, ale rany wojenne. Wygląda na to, że wystarczy krótka antybiotykoterapia, a potem kastracja i kotek będzie mógł wrócić na swoje osiedle.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!

Czasami trafiają do nas koty w bardzo poważnym stanie. Nie wszystkim udaje się pomóc. Tego kocurka zabraliśmy z ulicy. Był tak słaby, że nie miał siły uciekać, ale mieliśmy nadzieję, że po wdrożeniu leczenia dojdzie do siebie. Niestety, po dziesięciodniowym pobycie w lecznicy pod troskliwą opieką pomagających nam lekarzy, jego organizm się poddał. Zostały nam tylko zdjęcia i faktura do opłacenia.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!

Mamy też pod opieką kilka byłych kotów wolno żyjących, które ze względu na wiek lub stan zdrowia zostały zabrane do domu przez karmicieli. Taką kotką jest np. 17-letnia Dusia chora na nerki, która potrzebuje specjalnej karmy i regularnych wizyt lekarskich, ostatnio coraz częstszych.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!

Niebawem będziemy musieli uregulować rachunki za kolejny miesiąc. I działać dalej, ponieważ kocie dobro leży nam na sercu. Pomożecie? Będziemy wdzięczni – my i koty – za każdą, nawet najmniejszą wpłatę.

 

*Przez kastrację rozumiemy oczywiście chirurgiczne usunięcie macicy wraz z przydatkami u samic oraz całkowite usunięcie jąder u samców.

Aktualności

 • Mamy Kota - awatar

  Mamy Kota

  02.10.16
  02.10.16

  Mama sześciu kociąt została wykastrowana i wróciła na swoje osiedle, gdzie jest dokarmiana. Wykastrowaliśmy też cztery kotki z działek przy ul. Dytmara (już chwilę temu, ale zapomnieliśmy napisać, bardzo dziękujemy łapaczom za sprawną akcję). Łapią się kolejne koty, w tym jeden na pewno do leczenia. Bardzo dziękujemy za wszystkie wpłaty!

  Zdjęcie aktualności 1 394

Komentarze

 • Joanna - awatar

  Joanna

  18.11.16
  18.11.16

  Dytmarki c.d. ;)

 • Blanka - awatar

  Blanka

  24.09.16
  24.09.16

  Wpłata w imieniu mojej mamy - w podziękowaniu za opiekę nad kocią czeredką z działek na ul. Dytmara :)

  • Mamy Kota - awatar

   Mamy Kota - Organizator zbiórki

   02.10.16
   02.10.16

   Bardzo dziękujemy i cieszymy się, że się dały złapać. :)

 • Joanna - awatar

  Joanna

  24.09.16
  24.09.16

  W podziękowaniu za zaopiekowanie się Liskiem/Rudym i za resztę kociego rodzeństwa z Dytmara ;)

  • Mamy Kota - awatar

   Mamy Kota - Organizator zbiórki

   02.10.16
   02.10.16

   Bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że będą szczęśliwsze.

Wpłaty - 25

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Joanna - awatar
100
Joanna
Blanka - awatar
200
Blanka
Joanna - awatar
100
Joanna
Agnieszka - awatar
20
Agnieszka
Alicja - awatar
20
Alicja
Joanna - awatar
50
Joanna
Agnieszka - awatar
50
Agnieszka
Iwona - awatar
10
Iwona
Agnieszka - awatar
15
Agnieszka

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij