Zbiórka Pomóż krakowskim dzikuskom! - zdjęcie główne

Pomóż krakowskim dzikuskom!

1 165 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób

Oprócz kotów, które mamy w „Mamy Kota”, zajmujemy sie też pomocą kotom wolno żyjącym. Niektóre same przebiegają nam drogę, o innych dowiadujemy się od karmicieli. Zdrowe, dorosłe koty kastrujemy*, a potem oswojonym szukamy domu, natomiast dzikie wypuszczamy tam, gdzie są dokarmiane. Czasami trafiają do nas też koty, które najpierw trzeba podleczyć, zanim będą mogły przejść zabieg – i nierzadko jest to bardzo długa droga.

Kolejka kotów czekających na naszą pomoc stale się wydłuża. Aby pomagać dalej, musimy opłacić rachunki w zaprzyjaźnionych lecznicach. 

Już w samym ostatnim tygodniu wysterylizowaliśmy dwie kotki i kocurka. Nie przepadają za człowiekiem, więc wróciły do siebie – gospodarze dokarmiają je i zapewniają miejsce do spania. Na zabieg czekają jeszcze dwa koty z tego samego miejsca oraz kilkanaście kolejnych na różnych krakowskich osiedlach i w podkrakowskich wioskach.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!

Do leczenia złapaliśmy też takiego kocurka z bardzo pokiereszowanymi uszami. Na szczęście nie jest to świerzb ani nowotwór, czego się obawialiśmy, ale rany wojenne. Wygląda na to, że wystarczy krótka antybiotykoterapia, a potem kastracja i kotek będzie mógł wrócić na swoje osiedle.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!

Czasami trafiają do nas koty w bardzo poważnym stanie. Nie wszystkim udaje się pomóc. Tego kocurka zabraliśmy z ulicy. Był tak słaby, że nie miał siły uciekać, ale mieliśmy nadzieję, że po wdrożeniu leczenia dojdzie do siebie. Niestety, po dziesięciodniowym pobycie w lecznicy pod troskliwą opieką pomagających nam lekarzy, jego organizm się poddał. Zostały nam tylko zdjęcia i faktura do opłacenia.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!

Mamy też pod opieką kilka byłych kotów wolno żyjących, które ze względu na wiek lub stan zdrowia zostały zabrane do domu przez karmicieli. Taką kotką jest np. 17-letnia Dusia chora na nerki, która potrzebuje specjalnej karmy i regularnych wizyt lekarskich, ostatnio coraz częstszych.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!

Niebawem będziemy musieli uregulować rachunki za kolejny miesiąc. I działać dalej, ponieważ kocie dobro leży nam na sercu. Pomożecie? Będziemy wdzięczni – my i koty – za każdą, nawet najmniejszą wpłatę.

 

*Przez kastrację rozumiemy oczywiście chirurgiczne usunięcie macicy wraz z przydatkami u samic oraz całkowite usunięcie jąder u samców.

Aktualności


 • Mamy Kota - awatar

  Mamy Kota

  02.10.16
  02.10.16

  Mama sześciu kociąt została wykastrowana i wróciła na swoje osiedle, gdzie jest dokarmiana. Wykastrowaliśmy też cztery kotki z działek przy ul. Dytmara (już chwilę temu, ale zapomnieliśmy napisać, bardzo dziękujemy łapaczom za sprawną akcję). Łapią się kolejne koty, w tym jeden na pewno do leczenia. Bardzo dziękujemy za wszystkie wpłaty!

  Zdjęcie aktualności 1 394

Komentarze


 • Joanna - awatar

  Joanna

  18.11.16
  18.11.16

  Dytmarki c.d. ;)

 • Blanka - awatar

  Blanka

  24.09.16
  24.09.16

  Wpłata w imieniu mojej mamy - w podziękowaniu za opiekę nad kocią czeredką z działek na ul. Dytmara :)

  • Mamy Kota - awatar

   Mamy Kota - Organizator zbiórki

   02.10.16
   02.10.16

   Bardzo dziękujemy i cieszymy się, że się dały złapać. :)

 • Joanna - awatar

  Joanna

  24.09.16
  24.09.16

  W podziękowaniu za zaopiekowanie się Liskiem/Rudym i za resztę kociego rodzeństwa z Dytmara ;)

  • Mamy Kota - awatar

   Mamy Kota - Organizator zbiórki

   02.10.16
   02.10.16

   Bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że będą szczęśliwsze.

1 165 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób

Wpłaty: 25

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Joanna - awatar
Joanna
100
Blanka - awatar
Blanka
200
Joanna - awatar
Joanna
100
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Alicja - awatar
Alicja
20
Joanna - awatar
Joanna
50
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Iwona - awatar
Iwona
10
Agnieszka - awatar
Agnieszka
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij