Zbiórka Pomóż krakowskim dzikuskom! - zdjęcie główne

Pomóż krakowskim dzikuskom!

1 165 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób

Oprócz kotów, które mamy w „Mamy Kota”, zajmujemy sie też pomocą kotom wolno żyjącym. Niektóre same przebiegają nam drogę, o innych dowiadujemy się od karmicieli. Zdrowe, dorosłe koty kastrujemy*, a potem oswojonym szukamy domu, natomiast dzikie wypuszczamy tam, gdzie są dokarmiane. Czasami trafiają do nas też koty, które najpierw trzeba podleczyć, zanim będą mogły przejść zabieg – i nierzadko jest to bardzo długa droga.

Kolejka kotów czekających na naszą pomoc stale się wydłuża. Aby pomagać dalej, musimy opłacić rachunki w zaprzyjaźnionych lecznicach. 

Już w samym ostatnim tygodniu wysterylizowaliśmy dwie kotki i kocurka. Nie przepadają za człowiekiem, więc wróciły do siebie – gospodarze dokarmiają je i zapewniają miejsce do spania. Na zabieg czekają jeszcze dwa koty z tego samego miejsca oraz kilkanaście kolejnych na różnych krakowskich osiedlach i w podkrakowskich wioskach.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!

Do leczenia złapaliśmy też takiego kocurka z bardzo pokiereszowanymi uszami. Na szczęście nie jest to świerzb ani nowotwór, czego się obawialiśmy, ale rany wojenne. Wygląda na to, że wystarczy krótka antybiotykoterapia, a potem kastracja i kotek będzie mógł wrócić na swoje osiedle.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!

Czasami trafiają do nas koty w bardzo poważnym stanie. Nie wszystkim udaje się pomóc. Tego kocurka zabraliśmy z ulicy. Był tak słaby, że nie miał siły uciekać, ale mieliśmy nadzieję, że po wdrożeniu leczenia dojdzie do siebie. Niestety, po dziesięciodniowym pobycie w lecznicy pod troskliwą opieką pomagających nam lekarzy, jego organizm się poddał. Zostały nam tylko zdjęcia i faktura do opłacenia.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!

Mamy też pod opieką kilka byłych kotów wolno żyjących, które ze względu na wiek lub stan zdrowia zostały zabrane do domu przez karmicieli. Taką kotką jest np. 17-letnia Dusia chora na nerki, która potrzebuje specjalnej karmy i regularnych wizyt lekarskich, ostatnio coraz częstszych.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomóż krakowskim dzikuskom!

Niebawem będziemy musieli uregulować rachunki za kolejny miesiąc. I działać dalej, ponieważ kocie dobro leży nam na sercu. Pomożecie? Będziemy wdzięczni – my i koty – za każdą, nawet najmniejszą wpłatę.

 

*Przez kastrację rozumiemy oczywiście chirurgiczne usunięcie macicy wraz z przydatkami u samic oraz całkowite usunięcie jąder u samców.

Aktualizacje


 • Mamy Kota - awatar

  Mamy Kota

  02.10.2016
  02.10.2016

  Mama sześciu kociąt została wykastrowana i wróciła na swoje osiedle, gdzie jest dokarmiana. Wykastrowaliśmy też cztery kotki z działek przy ul. Dytmara (już chwilę temu, ale zapomnieliśmy napisać, bardzo dziękujemy łapaczom za sprawną akcję).
  Łapią się kolejne koty, w tym jeden na pewno do leczenia.

  Bardzo dziękujemy za wszystkie wpłaty!

  Zdjęcie aktualizacji 1 394

Komentarze


 • Joanna - awatar

  Joanna

  18.11.2016
  18.11.2016

  Dytmarki c.d. ;)

 • Blanka - awatar

  Blanka

  24.09.2016
  24.09.2016

  Wpłata w imieniu mojej mamy - w podziękowaniu za opiekę nad kocią czeredką z działek na ul. Dytmara :)

  • Mamy Kota - awatar

   Mamy Kota - Organizator zbiórki

   02.10.2016
   02.10.2016

   Bardzo dziękujemy i cieszymy się, że się dały złapać. :)

 • Joanna - awatar

  Joanna

  24.09.2016
  24.09.2016

  W podziękowaniu za zaopiekowanie się Liskiem/Rudym i za resztę kociego rodzeństwa z Dytmara ;)

  • Mamy Kota - awatar

   Mamy Kota - Organizator zbiórki

   02.10.2016
   02.10.2016

   Bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że będą szczęśliwsze.

1 165 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób

Wpłaty: 25

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Joanna - awatar
Joanna
100
Blanka - awatar
Blanka
200
Joanna - awatar
Joanna
100
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Alicja - awatar
Alicja
20
Joanna - awatar
Joanna
50
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Iwona - awatar
Iwona
10
Agnieszka - awatar
Agnieszka
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij