Zbiórka Razem dźwignijmy Tomka - zdjęcie główne

Razem dźwignijmy Tomka

4 765 zł  z 9 100 zł (Cel)
Wpłaciły 72 osoby

Drodzy Państwo !
Przyjaciele !

Już od 13 lat pokonujemy z Tomkiem kolejne i kolejne przeszkody jakie życie stawia nam na naszej drodze.

Miał być zdrowym i szczęśliwym chłopcem, niestety w dzień jego narodzin wszystko się skomplikowało, a on urodził się ze sprzężoną niepełnosprawnością, podejrzeniem choroby genetycznej, która postępuje i zabiera mu po kolei sprawność, zdrowie, wyłącza kolejne układy i podstępnie wyciąga pazury po jego życie...

Niestety nie ma na to lekarstwa i nie da się kupić za grube miliony niczego.
Jedno co mogę mu zapewnić to godne życie. By nic go nie bolało, by się uśmiechał, by nadal był w miarę szczęśliwym chłopcem, by wreszcie miał sprzęty potrzebne do codziennego funkcjonowania. Tyle lub aż tyle, bo jak zwykle na zakup tych ostatnich potrzeba ogromu środków finansowych.

Kto jeszcze nie zna historii Tomka zapraszam na jego profil na FB :

https://www.facebook.com/PomagamyTomkowi

Z ciężkim bólem serca muszę wznowić akcję “ Razem Dźwignijmy Tomka “, by móc dokończyć realizację zakupu podnośnika sufitowego, który w tej chwili jest już niezbędny w przypadku Tomka.

Jak pamiętacie była już w tamtym roku akcja na ten sprzęt i zakończyła się pięknym sukcesem, bo zdobyliśmy na wtedy wystarczającą kwotę, by dokonać zakupu tego zestawu.

NIESTETY... życie to trudny przeciwnik i pokazało jak bardzo potrafi plany najlepiej przemyślane pokrzyżować.

Warunkiem montażu zestawu jaki chciałam, by nam służył, był remont i likwidacja nadproży w pokoju i w łazience, do której docelowo mamy tym zestawem jeździć. Bo wiadomo kąpiel, to podstawa życia człowieka.

NIESTETY…

Najpierw nie mogłam znaleźć ekipy budowlanej, która by zechciała to rozgrzebać, bo słyszałam tylko, że to mało roboty, a dużo dźwigania lub brak wolnych terminów lub zakres prac mało opłacalny, by wchodzić na dwa dni z ekipą.

No i tak zostałam z kłopotem sama.

Nie poddałam się, bo nie byłabym sobą. Dzwoniłam nadal i znalazłam fachowców, którzy nawet termin znaleźli i podjęli się to najważniejsze tego wyzwania.

Radość trwała krótko, bo w ten dzień kiedy miały się rozpocząć prace remontowe, ogłoszono stan epidemii covid19. 

Śmiać się czy płakać? Nic to mówię sobie, odczekamy, bo życie Tomka jest najważniejsze.

Po kilku miesiącach całkowitego zamknięcia, podjęłam tą decyzję, by ustalić nowy termin. I spróbować zmierzyć się z tematem ponownie.

Ekipa musiała dokończyć swoje realizacje, ale po ponad miesiącu zgrały się terminy.

NIESTETY….

Udało się tylko w łazience, wykuć nadproże nad drzwiami i zdjąć podwieszany sufit, wyciąć dziurę w futrynie.

Ściana w pokoju Tomka i to nadproże, po wykuciu okazały się nie do ruszenia i nic z tym nie zrobimy.

Nie ma możliwości, by zrobić miejsce na szynę, po której przejedziemy dalej, bez przepinania Tomka na podnośniku…

Nikt takiej sytuacji się nie spodziewał i aż takiej skomplikowanej konstrukcji ściany…

Został kurz, pył i dziura nad którą można było tylko wyć z rozpaczy.

Wszystko po kilku konsultacjach musieliśmy zamurować od nowa.

Zostałam na pobojowisku poremontowym powalona na łopatki.

Bo okazuje się, że zamówiony i zapłacony już podnośnik na kwotę 18 900 złotych, nie może być zamontowany, bo nie ma funkcji room to room. Czyli takiego paskowego przepinania między futryną z Tomka pokoju do przedpokoju.

Jest za to inny, który można tutaj w naszej sytuacji zamontować, ale cena nokautuje z lewego sierpowego.

Nowy kosztorys jaki dostałam to 31 000 złotych !!!!!!!

Czyli brakuje  12 100 złotych, by Tomek mógł korzystać z kąpieli w łazience.

Dostałam też opcjonalnie drugi kosztorys na drugi typ podnośnika, ale taki, który docelowo nie spełnia wielu funkcji przy tak wiotkim Tomku, bo muszą być dwie osoby by go obsłużyć.

A często nie mam takiej możliwości, by mi ktoś pomógł.

Koszt to prawie 24 000 złotych, więc nadal i tu sporo nam brakuje.

Wiem, że to trudny czas na zbiórki,bo epidemia zabrała wiele miejsc pracy. Nikt nie czuje się pewnie,bo ciężko przewidzieć, co tak naprawdę będzie jutro. Niestety muszę spróbować, bo robię to dla Tomka. A dla niego wygrzebię choćby robaki z ziemi.

Spróbuję powalczyć, by zebrać te 12tysięcy i pozwolić mu na komfortową i codzienną kąpiel, bez szarpania, dźwigania i noszenia na rękach tak ciężkiego już Tomka.

Ten podnośnik to dla niego też szansa na pionizację, która tak kluczowe znaczenie ma dla jego organizmu.

W tym droższym modelu jest możliwość, podpięcia specjalnej uprzęży, która spowoduje, że Tomek będzie się unosił pionowo nad ziemią, a nie będzie jej dotykał.

Bo niestety stawy kolanowe są zwichnięte i z przewlekłym stanem zapalnym, a biodra nie są wstanie utrzymać takiego niemal 60 kilogramowego ciężaru. Są od urodzenia całkowicie zwichnięte, a teraz dodatkowo panewki stawowe są tak rozciągnięte, że każda zmiana pozycji to okropny ból, nad którym nie potrafimy zapanować, mimo podawania leków. A dzięki tej funkcji będzie szansa,by Tomek zmienił pozycję na taką jakby stojącą, ale bez obciążania kolan i bioder. 

Potem dopiero mogę dokończyć rozgrzebane ściany i wygładzić je , a następnie pomalować. Nadproża jedno zaciągnięte tylko gołym tynkiem, drugie zastawione styropianem, bo zimno leci do łazienki. Dodatkowo trzeba zakryć dziury powstałe przy panelach w łazience po zdjęciu sufitu, bo one też wydzielają ciężkie zapachy łazienkowe i nie tylko od sąsiadów.

Póki co musimy mieszkać na takim placu budowy, bo co innego zrobić, jak ostatecznie nie wiemy, który rodzaj szyn i gdzie dokładnie zamontujemy.

Pomóżcie proszę, by stworzyć Tomkowi dobre warunki do życia. Bo jak wiecie stare mury po prostu śmierdzą, tym czym przez lata nasiąkały. A to Tomkowi tylko generuje kolejne duszności i problemy z oddychaniem.

Teraz wietrzymy na maxa, ale za chwilę,kiedy będzie jesień potem zima…
Ech, nie próbuję nawet o tym myśleć, bo mam dreszcze.


Proszę zawalczcie razem ze mną o lepsze życie dla Tomka.

Liczy się każda wpłacona złotówka,dwie, pięć czy dziesięć.

Każde udostępnienie jest na wagę lepszego życia dla tego Chłopca, który pokazuje od tylu lat swoją wolę walki o życie.

Ta zbiórka jak i każda wcześniejsza,jest otwarta przez Fundację Pomóc Więcej, gdzie trafią zebrane środki, a potem na podstawie faktury zostaną przekazane do firmy,która sprzeda nam i zamontuje ten zestaw szyn z podnośnikiem.

W grupie siła i po raz kolejny wierzę,że nam się uda, by zapewnić Tomkowi tak niezbędny do życia i codziennego funkcjonowania sprzęt.

Z każdy gest z całego serca Dziękuję.

Mama Tomka 


Komentarze


 • Robert Prus - awatar

  Robert Prus

  04.11.2020
  04.11.2020

  Trzymaj się mały!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.10.2020
  07.10.2020

  Wszystkiego dobrego.

4 765 zł  z 9 100 zł (Cel)
Wpłaciły 72 osoby

Wpłaty: 72

Julia Działach - awatar
Julia Działach
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Kasia - awatar
Kasia
50
Aneta - awatar
Aneta
108
Dorota Żywica - awatar
Dorota Żywica
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Kamil Grycko - awatar
Kamil Grycko
2
Robert Prus - awatar
Robert Prus
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij