Zbiórka ARGO zbiera na operację - zdjęcie główne

ARGO zbiera na operację

21 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Andrzej Krasuski - awatar

Andrzej Krasuski

Organizator zbiórki

MAŁY ARGO ZBIERA NA OPERACJĘ WĄTROBY BEZ KTÓREJ UMRZE.

Dzień dobry.

Mam na imię Andrzej, mieszkam w Warszawie. Wychowałem się z psami, które od zawsze były w moim rodzinnym domu i dlatego jestem wrażliwy na ich krzywdę i złe traktowanie. Od lat staram się wspierać (w miarę moich możliwości finansowych) organizacje prozwierzęce i schroniska dla psów. Zawsze był mi bliski los zwierząt bitych, maltretowanych, chorych. Nigdy też nie sądziłem, że kiedyś to ja będę postawiony w sytuacji, kiedy będę musiał się zwracać o pomoc do innych ludzi. Ale niestety taka chwila nieoczekiwanie nadeszła.

Szczeniaczek o imieniu Argo był bardzo spokojny, słyszałem, że nie bawił się z rodzeństwem, ale ponoć z maluchami jest w tym wieku różnie, więc nie wzbudzał niepokoju. Pewnego dnia mały Argo w nowym domu zaczął się dziwnie zachowywać - ślinić, chodzić w kółko, był bez kontaktu, dyszał. Natychmiast pojechaliśmy do lecznicy, dostał antybiotyk i inne leki i wszystko wróciło do normy. Za 10 dni sytuacja się powtórzyła, antybiotyk, leki i wszystko wróciło do normy. Jednak to zaczęło się nasilać i ataki zaczęły występować prawie codziennie. Arguś potrafił chodzić przy ścianach po kilka godzin dziennie, zachowywał się jak jakby się upił.

Zrobiliśmy rozszerzone badania krwi, ale parametry były tylko trochę zachwiane. Nie wiedzieliśmy co robić. Trafiliśmy wreszcie do Pana Profesora Piotra Jurki, który zalecił, żeby szczeniakowi zrobić badanie amoniaku. Byliśmy zdziwieni dlaczego akurat tego… W badaniu okazało się, że poziom amoniaku przekroczony jest o prawie 300%, norma do 99, a Argo miał 360! Kolejne badanie to USG potwierdzające diagnozę Prof.Jurki, że Argo wymaga pilnej operacji wątroby ponieważ ma tzw. ZWO czyli zespolenie wrotno-oboczne, w jego wypadku wewnątrzwątrobowe. Byliśmy zszokowani.

Dowiedzieliśmy się, że zespolenie wrotno – oboczne to nieprawidłowości, w wyniku których powstają połączenia między żyłą wrotną, a innymi dużymi naczyniami w organizmie. Żyła wrotna pełni ogromnie ważną funkcję, gdyż transportuje krew z trzustki, śledziony i jelit do wątroby. Wątroba natomiast odfiltrowuje toksyny i inne złe substancje z krwi. W wątrobie amoniak zmienia się w mocznik, który jest potem wydalany przez nerki. U Argusia amoniak zamiast być zmieniany w mocznik w wątrobie dostaje się do krwi i dochodzi do mózgu…

W Warszawie na SGGW jest jeden specjalista, Pan Prof.Galanty, który robi takie zabiegi. Pan Profesor powiedział, że piesek musi mieć wszczepiony specjalny aparat, który zamknie połączenie żył, a bez tego piesek umrze. Niestety koszt zabiegu, tomografii komputerowej, tego urządzenia, które nazywa się konstriktor ameroidowy i opieki pooperacyjnej to 7000 do 8000 tysięcy złotych!

Przeżyliśmy szok  po usłyszeniu  kwoty operacji, bo w żaden sposób nie stać nas na zapłacenie takich pieniędzy. Dzwoniłem po całej Polsce szukając specjalisty, który wykona zabieg taniej. Niestety ceny są podobne i prawie wszyscy lekarze odsyłają do Warszawy, do Prof.Galantego.

Wiem, że część z Państwa  uśpiłaby szczeniaka, ale zgodnie z opinią lekarzy jest ogromna szansa, że po operacji  Argo wróci do normalności i długie lata będzie się cieszył dobrym zdrowiem. W tej chwili Argo jest na specjalnej diecie, je tylko ryż i biały chudy ser i dostaje leki, ale długo tak nie może funkcjonować.

8 tys. TO CENA ŻYCIA I ZDROWA ARGO

BEZ OPERACJI NIE PRZEŻYJE.

Jeśli nie uda się zebrać tej kwoty pozostaje EUTANAZJA

Jeżeli los Argo Państwa wzruszył, jeżeli chcielibyście mu pomóc, to bardzo proszę dorzućcie swój grosik na operację szczeniaka. Będziemy Wam wszystkim bardzo, bardzo wdzięczni.


Aktualizacje


  • Andrzej Krasuski - awatar

    Andrzej Krasuski

    12.07.2023
    12.07.2023

    Badanie angiografii jamy brzusznej przy użyciu rentgenowskiej tomografii komputerowej

    Opiekun: Krasuski Andrzej

    Pacjent: Argo, pies, samiec, owczarek niemiecki, 6 msc.

    Rekonstrukcja badania wiązką 1 mm.

    Na wykonanym badaniu zobrazowano patologiczny przeciek z krążenia wrotnego do krążenia
    systemowego. Połączenie dotyczy lewego działu wątroby oraz żyły głównej doogonowej (CVC). Żyła
    wrotna oddaje prawidłową gałąź do działu prawego, przechodzi w część poprzeczną, a następnie nie
    zakańczając swojego przebiegu tworzy szerokie ( od około 13 do 22 mm. w miejscu połączenia z żyłą
    główną) kolaterale naczyniowe. Przebiega ono nad wątrobą i znajduje ujście doczaszkowe od
    połączenia żył wątrobowych z żyłą główną doogonową. Długość patologicznego naczynia to około 45
    mm. Dodatkowo widoczne znaczny niedorozwój układu naczyń wrotnych, najmocniej wyrażony w
    obrębie działu centralnego oraz lewego, z wtórnym niedorozwojem całości narządu.

    Obraz odpowiada obecność zespolenia wrotno-obocznego wewnątrz-wątrobowego działu lewego
    (PSS). Jako przyczynę należy rozważyć brak zamknięcia przewodu żylnego (przewodu Arancjusza).

21 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Andrzej Krasuski - awatar

Andrzej Krasuski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij