Retro Wyprawa do Kirgistanu

owner

Robert Woźniak

Organizator zbiórki

Zbiórka

www.EasternClassics.pl  

facebook.com/EasternClassicsOnTour

kontakt@EasternClassics.pl  


Szanowni Państwo,

jesteśmy grupą retro – podróżników. Dlaczego retro? Ponieważ odbywamy nasze wyprawy autami pochodzącymi z epoki PRL: UAZ-em, Skodą Forman oraz Polonezem. Do tej pory braliśmy udział w IX-ej i X-ej edycji charytatywnego rajdu Złombol oraz uczestniczyliśmy w mniejszych rajdach regionalnych. Dzięki udziale w rajdzie Złombol poznaliśmy dużą część Europy oraz zasmakowaliśmy w przygodzie. Rajd ten jest na pewno czymś ciekawym i wartym przeżycia, mimo to, w tym roku pragniemy czegoś więcej.

Chcemy wybrać się „zabytkowymi” samochodami, o rodowodzie socjalistycznym nad jezioro Issyk-Kul i dalej w góry Tienszan w Kirgistanie. W sumie jest to ponad 13 000 km, przez terytorium pięciu krajów. Pomysł zrodził się w głowie Tomka, który bardzo szybko przekonał do tego pomysłu jeszcze dwie drużyny z Bydgoszczy i Tczewa, które bez większego namysłu zdecydowały się wspólnie tworzyć Eastern Classics. 

Wyruszamy 12 sierpnia 2017 roku, z Bydgoszczy. Przejdziemy przez Ukrainę, Rosję, Kazachstan do Kirgistanu. Podróżując przez kazachskie stepy chcemy dostać się nad wyschnięte jezioro Aralskie, a następnie dotrzeć do mistycznego miejsca jakim jest czynny kosmodrom Bajkonur. Kolejnym etapem podróży będzie dotarcie do Kirgistanu nad jezioro Issyk-Kul w Kotlinie Tienszan. Następnie postaramy się dotrzeć do bazy Maida Adyr (2600 m n.p.m.), najwyższego dostępnego dla samochodów (podobno tylko z napędem na cztery koła) punktu trasy na szczyt Chan Tengri (7010 m n.p.m.).

Wyprawa ta, będzie dla nas przygodą życia, z której każdy z nas przyjedzie bogatszy o nowe doświadczenia - motoryzacyjne, kulturowe, kulinarne, fotograficzne etc. Będziemy musieli zmierzyć się z trudami podróży przeciwnościami losu – barierą językową i kulturową oraz nieuniknionymi awariami sprzętu.

W chwil obecnej jesteśmy na etapie organizacji rajdu. Przygotowujemy samochody do trudów podróży oraz staramy się pozyskać środki na sfinansowanie wyprawy. W związku z czym poszukujemy partnerów, patronów oraz sponsorów dla naszego przedsięwzięcia.

owner

Robert Woźniak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 1

  • Avatar Anonimowy Darczyńca
    20
    Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę