Zbiórka Ratował psy, trafił do więzienia - zdjęcie główne

Ratował psy, trafił do więzienia

121 520 zł  z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 333 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Kinga Żelewska - awatar

Kinga Żelewska

Organizator zbiórki

Nazywam się Kinga Żelewska. 

Od dwóch lat jestem Prezesem Pogotowia dla Zwierząt.

W dniu dzisiejszym otwieram zbiórkę ostatniej szansy. Dlaczego?

A dlatego że Grzegorz Bielawski nasz wolontariusz, znany obrońca zwierząt jest tam gdzie jest miejsce ludzi którzy krzywdzą zwierzęta, które w naszym Azylu dochodzą do siebie po tragediach jakie przeżyły. Grzegorz Bielawski już od ponad 2 miesięcy przebywa w zakładzie karnym za to, że nie oddał zwierząt człowiekowi który je głodził, trzymał bez dachu nad głową , a sąd wobec sprawcy umorzył postępowanie karne. Grzegorz Bielawski był zobowiązany do oddania zwierząt w miejsce gdzie umierały, ale tego nie zrobił. Przez 20 lat od kiedy ratuje zwierzęta nigdy nie oddał oprawcom odebranych zwierząt - mimo 6 wyroków sądów nakazujących ich zwrot. 

Większość osób które zna Pogotowie dla Zwierząt, zna też Azyl w Kuflewie. To ośrodek w którym obecnie przebywa prawie 300 zwierząt – psów i kotów. To miejsce gdzie zwierzęta są leczone, odkarmiane, prowadzona jest z nimi praca behawiorystyczna, miejsce w którym psy i koty dochodzą do siebie po traumie jaką zgotował im człowiek. Każdy z Was może tu przyjechać i zobaczyć jak poprawia się stan zwierząt - ratujemy tu zwierzęta całodobowo. 

Grzegorz Bielawski był odpowiedzialny za opiekę nad tymi zwierzętami i za pozyskiwanie środków na leczenie, utrzymanie i transport zwierząt. Odkąd przebywa w zakładzie karnym mamy bardzo ciężką sytuację finansową.

Nigdy nie baliśmy się wyzwań – pseudohodowle, walki psów, mordownie. Zawsze był z nami Grzegorz Bielawski – człowiek orkiestra. Zajmował się pozyskiwaniem środków na funkcjonowanie Azylu, odbiorami zwierząt, sprawami karnymi oraz administracyjnymi. 

Kiedy Grzegorz trafił do więzienia straciliśmy orientację. Oczywiście nie możemy się poddać. Świat zatrzymał się dla nas, ale nie dla zwierząt które mamy pod opieką. Nie dla zwierząt które gdzieś tam potrzebują naszej pomocy. 

Ale stajemy pod ścianą… Miesięczne utrzymanie Azylu to koszt ok. 50-60 tys. złotych. Samo zapewnienie karmy dla prawie 300 zwierząt to koszt 20 tys. miesięcznie, a do tego dochodzą koszty obsługi Azylu, transportu zwierząt, leczenia. Już mamy długi, bo musimy wybierać pomiędzy leczeniem oraz utrzymaniem naszych podopiecznych a zapłatą za prozaiczne rzeczy jak rachunki za prąd, wodę, śmieci – wybór jest dla nas oczywisty. Niestety prawo nie zezwala aby uzbierać środki dla Grzegorza Bielawskiego by zapłacił odszkodowanie za brak zwrotu zwierząt i wyszedł na wolność. Te karę pozbawienia wolności musi po prostu odbyć. Nikt tego nie zmieni. 

Dziś zwracam się do Państwa o pomoc – zbieramy na leczenie, utrzymanie zwierząt, które były pod opieką Grzegorza. On potrzebuje, aby pomóc zwierzętom które uratował i bardzo Was o to prosi.

Aktualizacje


 • Kinga Żelewska - awatar

  Kinga Żelewska

  22.03.2024
  22.03.2024

  Materiał o Grzegorzu i jego działalności do obejrzenia: https://vod.tvp.pl/informacje-i-publicystyka,205/reporterzy-odcinki,1162990/odcinek-15,S01E15,1199383?fbclid=IwAR0JG6pL9qAxXROyNqNg7l4QXEd9tDlwmvbgJxVYmWIBK4puU2AsdBOz9ZA

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Ida i Darek - awatar

  Ida i Darek

  03.04.2024
  03.04.2024

  Słowa wparcia dla Grzegorza! Wysłanie go do więzienia to absolutna hańba!!!

 • Tomasz Witych - awatar

  Tomasz Witych

  23.03.2024
  23.03.2024

  Dzięki niemu mamy naszego psa wyrwanego z mordowni w Radysach. Jebać takie sądy.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.03.2024
  22.03.2024

  Trzymajcie się

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.03.2024
  12.03.2024

  Całym sercem z Grzegorzem !!

 • Dorota M. - awatar

  Dorota M.

  12.03.2024
  12.03.2024

  Dziękuję

121 520 zł  z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 333 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Kinga Żelewska - awatar

Kinga Żelewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2 333

Aldona - awatar
Aldona
100
Aldona - awatar
Aldona
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dorota Stachura - awatar
Dorota Stachura
31
Izabella Laskowska - awatar
Izabella Laskowska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
9
Iwona - awatar
Iwona
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
anna - awatar
anna
20
myszM - awatar
myszM
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij