Mam na imię Psotka. Moja najukochańsza pani mówi do mnie pieszczotliwie Psotusia, Psoteczka , Tosieńka. To dla niej chce żyć!. Adoptowała mnie ze schroniska jak miałam 1,5 roku ( przebywałam ponad miesiąc w schronisku) odebrano mnie z interwencji od ludzi, którzy nie dbali o mnie, bili mnie , nie miałam co jeść. Pokochaliśmy się z moja pańcią od przysłowiowego "pierwszego wejrzenia", moja pani nauczyla mnie wszystkiego, otoczyła przeogromną miłością. W końcu miałam super życie, spokojne, nie brakowalo jedzonka a przede wszystkim miłości, chodziła ze mna na spacerki, na szczepienia, wizyty kontrolne u lekarzy wszystko było super. Aż do stycznia 2020 roku, kiedy zaczęlam chorować, ale może to opowie Wam juz moja ukochana Pani, która dba i kocha mnie bardzo, ale nie raz widzę ,że łza jej sie w oczku kręci.
Mam na imię Małgorzata jestem właścicielką i opiekunem suczki Psotka, jest to wspaniała , grzeczna i bardzo przyjazna psinka. Początek 2020 roku niestety nie był dla Nas dobry. u mojej suni po 2 wizytach u lekarz, po badaniach postawiono diagnozę guz na prostnicy - pilna operacja ( jako jedyna szansa na uratowania suczki). Po badaniach krwi ( morfologia , biochemia) , badaniu serducha echo) i kontrolnych zdjęciach Rtg płuc Psotkę zakwalifikowano do operacji .Operacja odbyla się w dniu 30 stycznia 2020 roku, lecz guza nie wycięto - brak dostępu. Sunia dochodziła po operacji, ale ja wiedziałam już , że muszę cos zrobić, szukać wyjścia z sytuacji, guz musi być usunięty inaczej nie uratuję jej. Po wielu poszukiwaniach znalazłam gabinet weterynaryjny w dość odległej od nas o ponad 300 km miejscowości. Pojechałyśmy z sunią na konsultację , wynik pozytywny Psotkę zakwalifikowano do zabiegu, wyznaczono termin na 11 marca 2020 roku. Pojechałyśmy z sunia pociągiem. Sunia przeszla operację rokowania były bardzo ostrożne, ale dała radę wola życia Psotki była wielka. . Operacja kosztowna i leczenie też , ale dałyśmy radę. Wynik niestety niezadowalający z badania guza mięśniakomięsak gładkokomórkowy- ale dobrze zróżnicowany na szczęście - niemniej jednak nowotwór złośliwy. Po operacji już w domku niestety po niecałym tygodniu zaczęła sie infekcja, otworzyła sie w jednym miejscu rana i nie goiła się, mnóstwo leków, wizyt u lekarzu , lęku o życie , badań , ale dałyśmy radę. Wydawalo sie , że już nic nas nie może spotkać, ale niestety życie napisało nowy scenariusz., otóż przy kolejnej wizycie z powodu alergii ( Psotka tez cierpi na alergię i przyjmuje dość drogie leki) oglądając podbrzusze pani weterynarz dostrzegła guz na listwie mlecznej suczki oraz wyciek podbarwiony krwią z sutków, obrzęk sromu i po dokładnym wywiadzie ze mną ( Psota wysterylizowana suczka - zabieg sterylizacji przeprowadzony w grudniu 2015 roku) w zbudza zainteresowanie u psów, stwierdziła , że być może po sterylizacji został kawałek jajnika ( odprysk). Zrobiliśmy test w skrócie AMH, dość drogi około 270,00 zł okazało się , ze wynik jest dodatni co wskazywałoby na zespół pozostawionego jajnika. Pozostawienie jajnika bez operacji ma wpływ na guza na listwie mlecznej , konieczna kolejna operacja znalezienie odprysku jajnika i zabieg usunięcia guza na listwie mlecznej. Konieczność wykonania szeregu badań , wczoraj tj 08.08.2020 wykonaliśmy Rtg płuc w 3 projekcjach oraz zabieg echo serca. Niezależnie od wyników zbiórki zrobię wszystko, aby ratować swojego przyjaciela na czterech łapach. Bardzo dziękuję za każde wsparcie zarówno dobrym słowem oraz finansowe . Będę informować Was o dalszym życiu i leczeniu mojej ukochanej suni Psoci. W imieniu Psotki proszę pomóżcie ! Za wszelką pomoc Wam dziękuję i pozdrawiam. Małgorzata i Psotka.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Marta Milewska-Ołów
Trzymam kciuki! Dużo zdrowia dla Pani i Psinki!