Ania Szmydt - awatar

Ania Szmydt

Organizator zbiórki

Inspektor TOZ oddział Konin (jednocześnie wolontariusz schroniska w Katarzynowie) otrzymuje zgłoszenie telefoniczne o bernardynie, który pojawił się ponad tydzień wcześniej na dobrze znam znanej posesji. Pies wyje, płacze, szczeka i ma kojec zamknięty na kłodkę, a klucz z kłódki poszedł do grobu (dosłownie) z jeszcze innym panem, który miał kaprys, by zamknąć kojec z nieswoim psem na nieswojej posesji łańcuchem, a potem umarł.. 

Historia przedstawia się następująco: Pan X przyprowadził psa do pana Y mieszkającego w Słupcy, zamknął go w kojcu na posesji owego pana z poleceniem sprzedaży psa. Pies trafił do kojca, który jest zdecydowanie za mały, w kojcu breja w postaci mieszanki odchodów, sierści i słomy, brak wody i jedzenia, a pan Y zgodnie z prośbą szukał chętnego na psa pytając sąsiadów.. (w międzyczasie pan Z założył kłódkę, którą później przepiłowano, taki nieistotny epizod). Pan Y został przez nas pouczony, że handlować psami nie wolno. Sam ma 2 psy, które zostały już wysterylizowane i wykastrowane z pieniędzy gminnych. A „bernardyna” odda, bo nie chce mieć problemów.

Pierwszy właściciel psa, a właściwie jego żona wypierała się, że pies nie jest ich, że kupił go od nich pan Y i oni nie mają nic wspólnego z psem. Więc sprawa jasna, zabieramy psa.

Niestety nie dostałyśmy znikąd wsparcia choć tak naprawdę to nie nasze zadanie i wcale nie musiałyśmy się tym zająć. Urząd gminy, urząd miasta, schronisko – totalna spychologia.

Urzędy nie kwapią się do pomocy, usłyszałyśmy, że najlepiej jak wolontariusze się tym zajmą.. jednak wolontariusze mają na utrzymaniu już Albina, Kaję (zwroty z adopcji, których schronisko nie chciało przyjąć) i stado psów z Łazińska, które karmimy co tydzień z własnej kieszeni więc nie jest jesteśmy w stanie umieścić bernardyna w żadnym płatnym miejscu:(

Udało się w 1 dzień – DT znaleziony! Dnia 28.06.2017. pies został odebrany interwencyjnie, pan Y zrzekł się dzień wcześniej praw do psa przy świadkach więc razem z Anią, która zaoferowała DT oraz z pomocą sąsiadów wyciągnęliśmy psiaka z kojca i daliśmy szansę na normalne życie.

 Pies jest bardzo przyjazny, młody (max 1,5 roku), chętny do zabawy. Na psy reaguje pozytywnie, na zaczepki kotów nie reaguje. Uwielbia dzieci, jednak ma skłonności do skocznych zabaw więc odradzamy do domu z malutkimi dziećmi, bo pies może potrącić i przewrócić. Pozwala na wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, grzecznie podróżuje samochodem.

Daliśmy mu na imię Elvis. Zaliczył wizytę w gabinecie weterynaryjnym Gravet. Odrobaczony, odpchlony, zaszczepiony, ma założoną książeczkę. Koszt wizyty 103 zł.

Elvis pojechał szczęśliwy z Anią do domu tymczasowego, gdzie ma wyborowe towarzystwo – psy, kota, dziecko – wszystko, co lubi ;) Ania na bieżąco będzie informować o wszystkim na wydarzeniu tak by ewentualny przyszły DS. wiedział o psie wszystko, co istotne.

Szukamy dla Elvisa domu stałego
 Możemy ze swojej strony zapewnić transport w każde miejsce w Polsce.
 Obowiązują procedury adopcyjne.


link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/224950214691567 

Aktualności

 • Ania Szmydt - awatar

  Ania Szmydt

  31.07.17
  31.07.17

  Kochani, możemy spać spokojni - Elvis jest bezpieczny. Dostał nowe imię - Jasper - i zamieszkał w okolicy Poznania. Sytuacja w skrócie - Elvis zaczął sprawiać problemy na tyle istotne, że Ania (dt) musiała go szybko ulokować w innym miejscu. Z opresji uratowała ją Asia. I szybko okazało się, że zaiskrzyło i ani jej się śni oddawać psa :) Zatem Jasper dołączył do Asiowego stadka, w którym czuje się wyśmienicie :) Jeśli ktoś chciałby wysłać Jasperowi karmę to proszę o wiadomość, podam adres. Można również dołożyć się do naszej zbiórki - z zebranych funduszy kupimy karmę i dołożymy do kastracji.

  Zdjęcie aktualności 6 698

Ania Szmydt - awatar

Ania Szmydt

Organizator zbiórki

Wpłaty - 5

John the revelator - awatar
39
John the revelator
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Justyna - awatar
150
Justyna

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.