Zbiórka Endoproteza dla Tosi - amputacja - zdjęcie główne

Endoproteza dla Tosi - amputacja

650 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób

Aktualizacja 5/04

Muszę przekazać, wszystkim, wspierającym Tosię lub tylko jej kibicującym wiadomość.
Chciałabym, z całego serca przekazać Wam informacje dobrą, ale niestety to co mam do przekazania w żadnym stopniu nie możemy uznać za wiadomość dobrą. We wtorek, byłyśmy na konsultacji u doktora Nowickiego, po tym jak otrzymał płytę z wynikiem tomografii Tosi. Nadzieja na zrobienie Tosi endoprotezy legła w gruzach. Ktoś, kto obciął jej łapkę…. Spowodował mechaniczne uszkodzenie głowy kości udowej, które spowodowało, że głowa kości udowej znalazła się poza panewką biodrową i z czasem ulegała degradacji. Uszkodzenie to spowodowało, że nie ma szans na wszczepienie implantu i zamontowaniu protezy…. Żeby jeszcze tego było mało…. To uszkodzenie powoduje ból i jest konieczna amputacja części poza panewką, czyli całej kości udowej. Tosia miała biegać na czterech łapkach, a będzie miała operację amputacji…. Niestety. Rozmawiałyśmy z doktorem ponad półtorej godziny…. Rozważaliśmy różne rozwiązania, ale takich skomplikowanych operacji wszczepienie psu całego stawu biodrowego + endoproteza nikt jeszcze nie zrobił…. Byłby to eksperyment. Po tym, co dzieje się teraz z Shilą, której wyjęto endoprotezy, nie podejmę decyzji o skazaniu Tosi na takie przeżycia. Teraz pozostaje przygotować się do amputacji i wspomaganie jej kwasami omega 3 i glukozaminą, żeby wzmacniać jej „działającą” łapkę i kręgosłup, aby jak najdłużej mogła korzystać ze szczęśliwego psiego życia…. Strasznie nam ciężko, mieliśmy pewność, że będziemy widzieć Tosię biegającą na 4 łapach. Koszt amputacji i rekonwalescencji będzie niższy niż endoproteza, dlatego kwota do zebrania jest mniejsza. 

Jeśli ktoś z Państwa chciałby zwrot wpłaconej kwoty, bo zmienił się cel zbiórki ….prosimy o informację na priv i zwrócimy dokonaną wpłatę. Wszystkim ogromnie dziękujemy za wsparcie dla Tosi. Podjęłam decyzję, w moim przekonaniu, jedyną dobrą, najlepszą dla Tosi, nie pozwolę jej cierpieć, ani nie zgodzę się, aby była przedmiotem eksperymentów, za żadną cenę.

Jestem Tosia :)

Podrzucono mnie w środku nocy, 30 lipca 2016 roku pod przytulisko Stowarzyszenia Życie dla Zwierząt w Kamiennych Brodach. Gdyby nie to, że psy zaczęły potwornie szczekać i zaalarmowały Asię i Dorotę, już by mnie nie było.... :( . Ogrzały mnie i nakarmiły kozim mlekiem. Rano zobaczyły, że mam odciętą/odrąbaną łapkę.....lekarz weterynarz potwierdził, że to nie wada, z którą się urodziłam. Łapka została odcięta siekierą lub łopatą. Nie wiem jak przeżyłam taki ból....Kość na wierzchu....rana ropiała. Teraz już o tym nie pamiętam J. Ważyłam 600g. W przytulisku nie było dla mnie warunków, więc trafiłam do domu tymczasowego do wolontariuszki Stowarzyszenia - Agnieszki. W DT była już sunia Lara i pies Wader. Lara przyjęła mnie jak swoje dziecko J. Wylizywała, ogrzewała, bawiła się i opiekowała, żebym nie zrobiła sobie krzywdy. Dostałam antybiotyk na ropiejącą ranę i szybko mnie wyleczono.

Szybko też okazało się, że mój DT to tylko taka dziwna nazwa…. bo przecież mnie nie oddadzą. Zostałam pełnoprawnym członkiem Rodziny :).

Jestem radosnym, zdrowym szczeniakiem. 

Mam 8 miesięcy i ważę już ponad 8 kg. Psocę i rozrabiam jak każdy szczeniak. Jedyne co mnie różni to brak tylnej, prawej łapki. Z chodzeniem radzę sobie bardzo dobrze, ale szybko się męczę i niestety kręgosłup mam skrzywiony. Żebra tez wygięły się na zewnątrz.... 

Moja historia jest opisana i na bieżąco uzupełniana na wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/651618288330377/770874483071423/?notif_t=like¬if_id=1490155462203813

Serdecznie zapraszam, tam sa wszystkie informacje i dokumenty.

14 marca 2017 byłam na konsultacji u doktora Nowickiego (ortopeda z kliniki Vet4Pet). Miałam badanie rtg i teraz czeka mnie jeszcze tomografia.

Jedynym sposobem, żeby mi pomóc jest endoproteza. Taka moja nowa łapa, która będzie wszczepiona w moja kostkę na stałe. Będę mogła biegać, drapać się za prawym uchem , a przede wszystkim uchroni mnie to przed wózkiem… bo zdrowa łapka słabnie.

To niestety bardzo duże koszty. To kilkuetapowa operacja. Koszt samej endoprotezy to około 8000 zł. Muszę prosić o pomoc w uzbieraniu chociaż części tej kwoty.

Bardzo dziękuję za każdą, nawet najmniejszą pomoc.

Wpłaty na endoprotezę dla Tosi można też kierować na konto paypal: [email protected]

1% nr KRS 0000344441

cel szczegółowy - Tosia


Aktualizacje


 • Stowarzyszenie Życie dla Zwierząt - awatar

  Stowarzyszenie Życie dla Zwierząt

  23.03.2017
  23.03.2017

  Dziś tomografia ...Tosia dzielna :)

  Zdjęcie aktualizacji 3 823

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.03.2017
  24.03.2017

  Wspólnymi siłami możemy pomóc tak skrzywdzonemu maluszkowi. 😢 Jedna żarówka nie oświetli stadionu, ale ich setki - owszem. Pomóżmy!

  • Stowarzyszenie Życie dla Zwierząt - awatar

   Stowarzyszenie Życie dla Zwierząt - Organizator zbiórki

   28.03.2017
   28.03.2017

   Dziękujemy z całego serca :)

650 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób

Wpłaty: 9

Janina Petersen - awatar
Janina Petersen
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Iwona Domańska - awatar
Iwona Domańska
50
KAST - awatar
KAST
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Krystyna Tarchala - awatar
Krystyna Tarchala
20
Dorota Kowalska - awatar
Dorota Kowalska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij