Endoproteza dla Tosi - amputacja

Zbiórka

Aktualizacja 5/04

Muszę przekazać, wszystkim, wspierającym Tosię lub tylko jej kibicującym wiadomość.
Chciałabym, z całego serca przekazać Wam informacje dobrą, ale niestety to co mam do przekazania w żadnym stopniu nie możemy uznać za wiadomość dobrą. We wtorek, byłyśmy na konsultacji u doktora Nowickiego, po tym jak otrzymał płytę z wynikiem tomografii Tosi. Nadzieja na zrobienie Tosi endoprotezy legła w gruzach. Ktoś, kto obciął jej łapkę…. Spowodował mechaniczne uszkodzenie głowy kości udowej, które spowodowało, że głowa kości udowej znalazła się poza panewką biodrową i z czasem ulegała degradacji. Uszkodzenie to spowodowało, że nie ma szans na wszczepienie implantu i zamontowaniu protezy…. Żeby jeszcze tego było mało…. To uszkodzenie powoduje ból i jest konieczna amputacja części poza panewką, czyli całej kości udowej. Tosia miała biegać na czterech łapkach, a będzie miała operację amputacji…. Niestety. Rozmawiałyśmy z doktorem ponad półtorej godziny…. Rozważaliśmy różne rozwiązania, ale takich skomplikowanych operacji wszczepienie psu całego stawu biodrowego + endoproteza nikt jeszcze nie zrobił…. Byłby to eksperyment. Po tym, co dzieje się teraz z Shilą, której wyjęto endoprotezy, nie podejmę decyzji o skazaniu Tosi na takie przeżycia. Teraz pozostaje przygotować się do amputacji i wspomaganie jej kwasami omega 3 i glukozaminą, żeby wzmacniać jej „działającą” łapkę i kręgosłup, aby jak najdłużej mogła korzystać ze szczęśliwego psiego życia…. Strasznie nam ciężko, mieliśmy pewność, że będziemy widzieć Tosię biegającą na 4 łapach. Koszt amputacji i rekonwalescencji będzie niższy niż endoproteza, dlatego kwota do zebrania jest mniejsza. 

Jeśli ktoś z Państwa chciałby zwrot wpłaconej kwoty, bo zmienił się cel zbiórki ….prosimy o informację na priv i zwrócimy dokonaną wpłatę. Wszystkim ogromnie dziękujemy za wsparcie dla Tosi. Podjęłam decyzję, w moim przekonaniu, jedyną dobrą, najlepszą dla Tosi, nie pozwolę jej cierpieć, ani nie zgodzę się, aby była przedmiotem eksperymentów, za żadną cenę.

Jestem Tosia :)

Podrzucono mnie w środku nocy, 30 lipca 2016 roku pod przytulisko Stowarzyszenia Życie dla Zwierząt w Kamiennych Brodach. Gdyby nie to, że psy zaczęły potwornie szczekać i zaalarmowały Asię i Dorotę, już by mnie nie było.... :( . Ogrzały mnie i nakarmiły kozim mlekiem. Rano zobaczyły, że mam odciętą/odrąbaną łapkę.....lekarz weterynarz potwierdził, że to nie wada, z którą się urodziłam. Łapka została odcięta siekierą lub łopatą. Nie wiem jak przeżyłam taki ból....Kość na wierzchu....rana ropiała. Teraz już o tym nie pamiętam J. Ważyłam 600g. W przytulisku nie było dla mnie warunków, więc trafiłam do domu tymczasowego do wolontariuszki Stowarzyszenia - Agnieszki. W DT była już sunia Lara i pies Wader. Lara przyjęła mnie jak swoje dziecko J. Wylizywała, ogrzewała, bawiła się i opiekowała, żebym nie zrobiła sobie krzywdy. Dostałam antybiotyk na ropiejącą ranę i szybko mnie wyleczono.

Szybko też okazało się, że mój DT to tylko taka dziwna nazwa…. bo przecież mnie nie oddadzą. Zostałam pełnoprawnym członkiem Rodziny :).

Jestem radosnym, zdrowym szczeniakiem. 

Mam 8 miesięcy i ważę już ponad 8 kg. Psocę i rozrabiam jak każdy szczeniak. Jedyne co mnie różni to brak tylnej, prawej łapki. Z chodzeniem radzę sobie bardzo dobrze, ale szybko się męczę i niestety kręgosłup mam skrzywiony. Żebra tez wygięły się na zewnątrz.... 

Moja historia jest opisana i na bieżąco uzupełniana na wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/651618288330377/770874483071423/?notif_t=like¬if_id=1490155462203813

Serdecznie zapraszam, tam sa wszystkie informacje i dokumenty.

14 marca 2017 byłam na konsultacji u doktora Nowickiego (ortopeda z kliniki Vet4Pet). Miałam badanie rtg i teraz czeka mnie jeszcze tomografia.

Jedynym sposobem, żeby mi pomóc jest endoproteza. Taka moja nowa łapa, która będzie wszczepiona w moja kostkę na stałe. Będę mogła biegać, drapać się za prawym uchem , a przede wszystkim uchroni mnie to przed wózkiem… bo zdrowa łapka słabnie.

To niestety bardzo duże koszty. To kilkuetapowa operacja. Koszt samej endoprotezy to około 8000 zł. Muszę prosić o pomoc w uzbieraniu chociaż części tej kwoty.

Bardzo dziękuję za każdą, nawet najmniejszą pomoc.

Wpłaty na endoprotezę dla Tosi można też kierować na konto paypal: agakocho2@gmail.com

1% nr KRS 0000344441

cel szczegółowy - Tosia


Aktualności

 • Stowarzyszenie Życie dla Zwierząt

  Stowarzyszenie Życie dla Zwierząt

  23.03.17
  23.03.17

  Dziś tomografia ...Tosia dzielna :)

  Photo

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca

  24.03.17
  24.03.17

  Wspólnymi siłami możemy pomóc tak skrzywdzonemu maluszkowi. 😢 Jedna żarówka nie oświetli stadionu, ale ich setki - owszem. Pomóżmy!

  • Stowarzyszenie Życie dla Zwierząt

   Stowarzyszenie Życie dla Zwierząt - Organizator zbiórki

   28.03.17
   28.03.17

   Dziękujemy z całego serca :)

Wpłaty - 9

 • Avatar Janina Petersen
  100
  Janina Petersen
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  100
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Iwona Domańska
  50
  Iwona Domańska
 • Avatar KAST
  100
  KAST
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  100
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Krystyna Tarchala
  20
  Krystyna Tarchala
 • Avatar Dorota Kowalska
  50
  Dorota Kowalska
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  100
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę