Zbiórka Etnoliga - zdjęcie główne

Etnoliga

149 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Etnoliga - awatar

Etnoliga

Organizator zbiórki

Zdjęcie opisu zbiórki Etnoliga

Piłka nożna to najpopularniejsza gra na świecie. Niestety wciąż często dzieli kibiców i całe społeczności. A przecież na boisku liczy się tylko dobre podanie, strzał i taktyka, a nie kolor skóry, płeć czy religia. Właśnie w taki futbol chcemy grać. Bez ksenofobii, seksizmu i innych uprzedzeń. Wierzymy w pozytywny doping i fair play. Dlatego w 2010 r. stworzyliśmy w Warszawie Etnoligę.

Zdjęcie opisu zbiórki Etnoliga

Pomóż nam zrealizować kolejną, już 13. edycję Etnoligi

Graj z nami: www.etnoliga.org

Historia

Pierwszy turniej zorganizowaliśmy 11 lat temu. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy uchodźców z Czeczenii i Afryki. W kolejnych dołączali m.in. Wietnamczycy, reprezentacja gminy żydowskiej czy kibice Legii z warszawskiego Bródna. Rozpoczęliśmy współpracę ze środowiskiem piłkarek, wprowadzając minimalną liczbę trzech kobiet w każdym zespole. W związku z dużym zainteresowaniem w 2010 r. turnieje przekształciły się w stałą ligę.

Zdjęcie opisu zbiórki EtnoligaZdjęcie opisu zbiórki Etnoliga

O nas

Etnoligę organizuje Fundacji dla Wolności. To pierwszy w Polsce i jedyny jak dotąd projekt integrujący przez wspólną grę tak wiele kobiet i mężczyzn, Polaków i cudzoziemców, ludzi o zupełnie różnych statusach społecznych, materialnych i zawodowych. Etnoliga to wspaniali ludzie i autorska metodologia opartej na doświadczeniu 10 lat pracy na skrzyżowaniu sportu i kultury.

  • Tworzymy wielokulturową społeczność zintegrowaną wspólną pasją
  • Każdego roku gra z nami blisko tysiąc osób z ponad 50 krajów
  • Wszystkie drużyny są wielokulturowe, w każdej grają wspólnie kobiety i mężczyźni
  • Zawodnicy współdecydują o kształcie ligi
  • Meczom towarzyszą konkursy, poczęstunki i prezentacje przygotowane przez drużyny
  • System punktacji preferuje fair play i aktywność poza boiskiem
  • Prowadzimy własną reprezentację, regularnie trenujemy
  • Organizujemy turnieje charytatywne na rzecz małych uchodźców i domów dziecka
Zdjęcie opisu zbiórki Etnoliga

Ile nam potrzeba?

Jedna edycja, która trwa ok. 11 tygodni, to od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych (zimą, gdy wynajmujemy halę sportową). Musimy zapewnić podstawowy sprzęt, arbitrów, zabezpieczenie medyczne czy wodę. Staramy się też refundować drużynom koszty posiłków i prezentacji, które przygotowują. Dla zwycięzców mamy puchary, dla wszystkich - pamiątkowe medale. Chcemy zatrudnić profesjonalnego trenera, który poprowadzi warsztaty antydyskryminacyjne. A do tego dochodzą jeszcze koszty prowadzenia księgowości czy druku plakatów... Najbliższa edycja będzie kosztować 25 tys. zł.

Skąd tyle wziąć?

Etnoliga powstała przede wszystkim z myślą o tych, których nie stać na odpłatne zajęcia sportowe. Dlatego z zasady nie pobieramy od uczestników żadnych opłat.

Blisko 80 proc. potrzebnej kwoty otrzymaliśmy tym razem od stowarzyszenia Fare i urzędu miasta Warszawy. Brakuje 6 tys. zł, by zamknąć budżet projektu. Jeżeli zbierzemy więcej środków, odłożymy je na kolejną edycję.

Zdjęcie opisu zbiórki EtnoligaZdjęcie opisu zbiórki Etnoliga
149 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Etnoliga - awatar

Etnoliga

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 7

Kaszëba - awatar
Kaszëba
10
Antonio Shehadee - awatar
Antonio Shehadee
50
Arczi - awatar
Arczi
30
Joanna - awatar
Joanna
20
Darek - awatar
Darek
4
Claudia - awatar
Claudia
15
Etnoliga - awatar
Etnoliga
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij