Zbiórka Newton pies ktory uciekl smierc - zdjęcie główne

Newton pies ktory uciekl smierc

4 227 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 79 osób
Marta Kuhl - awatar

Marta Kuhl

Organizator zbiórki

Newton 1.5 roku i eutanazja ...czy to juz czas na smierc? Zawinil czlowiek a poes jak zwykle cierpi...nie pozwolmy na to

13.03 wieczór, rów w rowie on ...co czuje ? Zimno, ból, ciemność, samotność , strach i czeka ...tylko na co ??? Na śmierć?? Jednak los zadecydował inaczej i zesłał kogoś ,kto jest jedyna nadzieja rudego psa, leżącego w rowie przy drodze. 

Pies leży tak już sam nie wie ile, nie może wstać, chce mu się pić, jest głodny, cichutko woła ale nikt go nie słyszy i już traci nadzieje myśli tylko aby już szybko nadszedł koniec...bo po co żyć? A jednak ktoś słyszy może bardziej intuicyjnie ale słyszy i czuje, że coś jest nie tak. Postanawia się zatrzymać i sprawdzić, takie istoty nie przechodzą obojętnie jak widzą cierpienie innych istot. Anioł Rudego znalazł go przy drodze gdzie zrezygnowany leżał w swoich odchodach, z hipotermią, nie mogące stanąć na łapach.

Rudasek trafił do najbliższej lecznicy gdzie zajęli się nim lekarze. Badanie RTG potwierdziło połamaną miednica, jedna z przednich łapek to kikutek ( stary uraz ? wada wrodzona? Chyba nigdy się nie dowiemy) 

Lecznica wiele nie może, jest dobra ale nie ma chirurga -ortopedy. Psiak zostaje do rana, wtedy podejmą decyzję co dalej. 

Gmina, do której należy miejsce gdzie pies został znaleziony nie wyraża zgody na dalsze leczenia, bo zbyt kosztowne. Lecznica ma dwa dni, a potem eutanazja, życie bezdomniaka nie jest dużo warte… Los jednak ma inne plany względem psiaka i tak pojawia się w klinice przypadkiem następna osoba, która zawiadamia następną i następną. 

14.03 rano telefony do specjalistycznej kliniki, potem o transport i ulga pies jedzie tam gdzie ma szanse na pomoc. Bo jak pozwolić na uśpienie psa, który ma dopiero 1.5 roku i chce żyć? Jak spać po tym spokojnie i móc rano spojrzeć w lustro i nazwać się zwierzolubem.

Rudy już nie jest bezimiennym, dostaje szanse i imię Newton na cześć twórcy prawa powszechnego ciążenia, które mówi między innymi „że każdy obiekt we wszechświecie przyciąga każdy inny obiekt..." Newton przyciągnął nas!!! Newtona mimo tego, że ma anemie i parametry wątrobowe nie są najlepsze trzeba było operować, aby ból i cierpienie już się skończyły oraz , by jak najszybciej stanął na nogi. 

Psiak okazał się trójłapkiem ( 1 łapka nie funkcjonuje już dawno i nie będzie już nigdy sprawna) . 

2 inne są po urazie i nie wiadomo na ile da rade je przywrócić do normalnego funkcjonowania.

 

Po wywiadzie w okolicy znalezienia Newtona wyszło na jaw ,ze psiak już od sierpnia był tam widziany i kulejąc szukał pomocy...której nie dostał. Potem w wielkie mrozy zniknął...i następnie został potracony, znaleziony w rowie. Koszty operacji to 2.000 zł, do tego dojdzie rehabilitacja i utrzymanie . Błagamy Was o pomoc.  Newton to już 12 nasz podopieczny ( z czego 5 to psy powypadkowe lub schorowane) my nie jesteśmy fundacją , nie mamy 1% . Pomagamy naszym podopiecznym tylko dzięki bazarkom i darowiznom oraz ze swoich pieniędzy. Na takie wydatki jak Newton nie jesteśmy przygotowane i same nie damy rady ... w tym przypadku znów zwyciężyło serce i  nad rozsądkiem. Proszę pomóżmy mu razem stanąć na nogi

Komentarze


 • Konrad Błaszczyk - awatar

  Konrad Błaszczyk

  07.12.19
  07.12.19

  Biedny piesek :(

 • Barbara - awatar

  Barbara

  20.04.18
  20.04.18

  Biegaj, piesku!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.04.18
  03.04.18

  Jesteście cudowni, wierzę z całego serca, że uda się uratować pieska!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.04.18
  03.04.18

  Pomagajmy, jeśli tylko możemy, pomagajmy . Małymi liśćmi oddycha duży dąb

4 227 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 79 osób
Marta Kuhl - awatar

Marta Kuhl

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 79

Marzena - awatar
Marzena
20
Beata - awatar
Beata
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Pioter dla pieseła - awatar
Pioter dla pieseła
5
Liliana M. - awatar
Liliana M.
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Sylwia Wielebinska - awatar
Sylwia Wielebinska
20
Konrad Błaszczyk - awatar
Konrad Błaszczyk
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Barbara - awatar
Barbara
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij