Zbiórka Skazany na śmierć. Chce żyć... - zdjęcie główne

Skazany na śmierć. Chce żyć...

7 140 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciły 192 osoby

Nowy rok- Nowe życie. Trwa wyścig z czasem...

Zbieg okoliczności postawił go na naszej drodze. Nie znamy jego historii, nie wiemy skąd się wziął, jaka jest jego przeszłość. Wiemy tylko, że nie ma zbyt wiele czasu. Stoi w miejscu z którego jest już zawsze tylko jedna droga- droga do rzeźni. Został tam zupełnie sam, w pustej stajni czeka... Czeka na śmierć albo na cud...

Do skupu trafił kilka dni temu w opłakanym stanie. Zaniedbany, brudny, uklejony gnojem i własnymi odchodami. Ma znaczną niedowagę. Od pierwszej chwili zawładnął naszymi sercami. Jego wzrok mówił wszystko... Stał cichutko w kącie, grzebiąc kopytkiem w resztkach siana, które mu zostało. Chociaż olbrzymi, zupełnie niewidoczny. Wyjątkowo spokojny, tak bardzo delikatny. Nie chciał zwracać na siebie uwagi. Zwierzęta w takich miejscach czują co je czeka, stoją przywiązane, zrezygnowane, smutne, bez życia, pogodzone ze swoim losem. On też taki jest. Mówi się, że duży może więcej, ze większy znaczy silniejszy…dla konia bycie wielkim,  zazwyczaj oznacza jedno, więcej waży, za jego ciało, człowiek dostanie więcej pieniędzy. To tragedia tych pięknych, pracowitych zwierząt. Oddają swoje siły, swoje zdrowie i zamiast godnej emerytury dostają bilet do rzeźni. On też dostał. Chyba juz stracił nadzieje na szczęśliwe zakończenie. My postanowiliśmy pomóc mu ją odzyskać.

Kolejny raz trwała zacięta walka serca z rozumem. Była nawet chwila kiedy rozum wygrał. Kiedy usłyszeliśmy cenę za jego życie, serca nam stanęły, nie mamy takich pieniędzy na chwile obecną więc nie mogliśmy mu obiecać, że go zabierzemy... Ze łzami spływającymi po policzkach wyszliśmy i odjechaliśmy. W samochodzie zapanowała niezręczna cisza, każdy z nas chyba toczył walkę z własnymi myślami i probował zapanować nad emocjami. Wtedy serce wzięło górę, przecież my się nie poddajemy! Walczymy do końca!! No i zawróciliśmy... 

Dominik wynegocjował trochę czasu. Obecny ,,właściciel” dał nam kilka dni na uzbieranie potrzebnej kwoty. Kolejny raz ośmielamy się nawet nie prosić a błagać Was o pomoc. Kwota jest ogromna a czasu tak niewiele... Sami nie damy rady. Każda nawet najdrobniejsza wpłata, ogonek z konta, sms będą na wagę życia- Jego życia. Wierzymy, że się uda...

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.01.2019
  08.01.2019

  Razem możemy wszystko!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.01.2019
  08.01.2019

  <3

 • Agnieszka P. - awatar

  Agnieszka P.

  08.01.2019
  08.01.2019

  30zł

 • Malgorzata - awatar

  Malgorzata

  08.01.2019
  08.01.2019

  Będziesz żyć kochany pomożemy Ci ❤️❤️😘

 • Robert Sewera - awatar

  Robert Sewera

  07.01.2019
  07.01.2019

  Mam nadzieje że pomogłem choć trochę

7 140 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciły 192 osoby

Wpłaty: 192

Anita - awatar
Anita
20
Marzena Piskorz - awatar
Marzena Piskorz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Katarzyna S - awatar
Katarzyna S
20
Sylwia Wróbel - awatar
Sylwia Wróbel
20
Borowietz - awatar
Borowietz
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Krzysztof - awatar
Krzysztof
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij