Wykazali się ogromną odwagą i poświęceniem. Zielonogórscy ratownicy WOPR nieustannie udowadniają, że mają ogromne serca. W obliczu powodzi, z narażeniem własnego życia, pomagali nie tylko w naszej społeczności, ale także w odległych regionach. Teraz aby kontynuować swoją misję, to oni potrzebują naszej pomocy, bo jak tak dalej pójdzie, zostaną bez dachu nad głową.
Kilkudziesięcioletni blaszak zielonogórskiego oddziału WOPR już przed powodzią był w opłakanym stanie. Po wielkiej wodzie, która przeszła przez lubuskie, jest jeszcze gorzej. Aby dostać się do środka, spuchnięte od wody drzwi trzeba otwierać młotkiem. W ścianach są prześwity. Podłoga się zapadła. A dach jest dziurawy. Sprzęt, który był w środku, ratownicy zabrali do domów i garaży, bo nie mieli gdzie. To, co zostało w środku - nie nadaje się do użytku. Ratownicy potrzebują więc materiałów budowlanych na remont.
Choć woda opadła, oni nadal mają co robić. I to nie tylko przy sprzątaniu własnej bazy. Codziennie walczą ze skutkami powodzi w regionie. W ostatnim czasie oczyszczali przystań w Pomorsku oraz w Krępie z zalegających tam konarów i gałęzi.
Podczas powodzi razem ze strażakami i żołnierzami od świtu do nocy pracowali na wałach i tak naprawdę 24 godziny na dobę pomagali w układaniu worków, a także patrolowali wały.
Czworo z nich, jako jedyni ratownicy WOPR z lubuskiego, z własnej woli pojechali do Nysy pomóc na pierwszej linii frontu. Zielonogórscy ratownicy brali udział między innymi w ewakuacji mieszkańców i zwierząt.
Należy pamiętać, że WOPR aktywny jest cały czas przez cały rok. Czynnie biorą udział w poszukiwaniach, we wzmożonym okresie patrolują Odrę, zabezpieczają kąpieliska wodne - i co najważniejsze - szkolą i uczą innych pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego. Ci ludzie z pasji przekazują własną wiedzę innym - by popularyzować pomaganie innym. Chęć rozwijania się, ich ciągła nauka, udział w szkoleniach czy warsztatach, współpraca z innymi służbami świadczy tylko o tym, jak zależy im na ratowaniu ludzkiego życia.
Na ten moment, by móc względnie funkcjonować w swojej bazie - na te rzeczy zostaną przeznaczone pieniądze ze zbiórki:
-cement
-żwir
-instalacje elektryczną oraz oświetlenie
-materiały do izolacji ścian i sufitu
-deski na pomost przed bazą
-farby do metalu
Odwdzięczmy się im za ich pomoc, na którą zawsze można liczyć!
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Ania
👍🛟💪