Zbiórka Koszatniczki i szczury - fv wet - zdjęcie główne

Koszatniczki i szczury - fv wet

527 zł z 517 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób

Wrocławskie domy tymczasowe zbierają na spłatę faktury za wizyty weterynaryjne zwierząt przebywających w Koszatniczkowym Domu Tymczasowym u "Kociary" (www.facebook.com/koszatniczki.u.kociary/) oraz domu tymczasowym Szczurza Ferajna (www.facebook.com/szczurzaferajnaDTWroc).


1)  Świstak i Wiewiór

Historia koszatniczek:
Wiewiór i Świstak to dwóch z siedmiu krasnoludków, które urodziły się w nocy z 09/10.12.2017 w Koszatniczkowym Domu Tymczasowym u "Kociary". Ich matka, Buba, została przekazana do DT po "standardowej" sytuacji złego rozpoznania płci u Buby. Przez jakiś czas przebywała z jednym samcem w klatce. Do DT przyjechała już w zaawansowanej ciąży.

Świstak został opisany w badaniu jako "chory". Jest to opis z ostatniej wizyty kontrolnej.

Świstak jest leczony od 29 stycznia. Początkowo miał zaostrzony szmer oskrzelowy, przyjmował Bactrim przez dwa tygodnie, niestety, nie wykazano poprawy. Następnie przyjmował przez dwa tygodnie Sumamed i Neosine. W płucach i oskrzelach już nie ma osłuchowych zmian, jednak nadal słuchać świst, dlatego też postanowiliśmy zastosować inhalacje. (to dzięki Wam udało nam się uzbierać na sprzęt potrzebny do leczenia m.in. Świstaczka! :) )

Na zdjęciu Świstak przygotowuje się do zażywania inhalacji oraz zapoznaje z nowym inhalatorem:

Na filmie słychać dźwięk, jaki wydaje Świstak:

O Świstaku i Wiewiórze możecie przeczytać w wydarzeniu -> www.facebook.com/events/192064264680331


2) Aria

Historia Arii:
Aria to kilkuletnia koszatniczka, kilkukrotnie rodziła maluchy, aktualnie odeszła na zasłużoną emeryturę.

28.02.2018 podczas badania u Arii rozpoznano stan zapalny przyzębia, przerosty wsteczne. Podczas osłuchana wykryto świsty nad układem oddechowym.

13.03.2018 wykonano zdjęcie RTG na którym potwierdzono przerosty wsteczne i poszerzenie przestrzeni okołozębowych.
Dodatkowo pobrano wymaz z nosa na bakteriologię w związku z utrzymującym się kichaniem.

Zalecenia: Korzeni zębowych nie będziemy operować. Wyjątek stanowi moment, gdy Aria przestanie jeść lub/i pojawią się ropnie - w takim wypadku będziemy musieli wyrywać problematyczne zęby. 

O Arii możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/410408869383381/


3) Halinka

Historia Halinki:
Ze względu na nietypowe umaszczenie (ciemno niebieska sierść oraz jasno niebieska łatka na pyszczku) Halinka była wykorzystywana w postaci przynoszenia na świat młodych koszatniczek. Aktualnie ma około 5 lat i przeszła na koszatniczkową emeryturę podobnie jak Aria i Sansa - wszystkie koszatniczki pochodzą z jednego miejsca. Halinka do Koszatniczkowego Domu Tymczasowego "u Kociary" przybyła nieco później.

01.03.2018 zrobiona została pierwsza wizyta kontrolna Halinki. Wykryto na niej: lekko przerośnięte zęby (od razu zostały skorygowane). Osłuchowo nie wykryto żadnych zmian, stan ogólny dobry. W badaniu palpacyjnym nie ma wyczuwalnej ciąży.


O Halince możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/410408869383381/


4) Chrumka

Historia Chrumki:

Chrumka to jedna z samic z dużej interwencji Wrocławskiej, w której to odebrano ponad 300 szczurów.

06.03.2018 podczas badania wykazano chrumkające odgłosy, osłuchowo pod płucami zaostrzenie, w górnych drogach oddechowych również zaostrzenie.
Podczas wizyty podany został lek OXYTET (przekazany również do podawania w następnych dniach) oraz Rapidexon.

O Chrumce możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/1951487631534910


6) Zenon

Historia Zenona:
Został odebrany z tego samego miejsca co Aria, Sansa oraz Halinka. Szczęśliwie udało mu się szybko znaleźć dom stały z zaleceniem kontynuacji leczenia.

01.03.2018 odbyła się pierwsza wizyta kontrolna Zenona. Ogólna kondycja koszatniczki została oceniona na dobrą. Zostało zauważone wyłysienie po środkowej stronie ud. Oddech słyszalny, w osłuchu zaostrzone szmery nad płucami. Wykonane zostało zdjęcie RTG - płuca powietrzne. Zęby posiadają nierówną powierzchnię, ale brak jest stanu zapalnego przyzębia i nie są przerośnięte.
Wykonano również test na giardię - na szczęście wynik był ujemny.
Podany został VERAFLOX.

7) Czesiek, Mietek, Cezary

Historia Czesia, Mietka i Cezarego:
Są to trzy samce, które zostały przejęte (podobnie jak Chrumka) podczas dużej interwencji Wrocławskiej, w której odebrano ponad 300 szczurów.

Opis badania:
Mietek - brak członów palcowych kończyn piersiowych. Zmiana w soczewce lewej gałki ocznej, osłuchowo zaostrzenie nad polem płucnym (prawdopodobnie w wyniku stresu)
Czesiek - rany na całym ciele, brak połowy ogona. Osłuchowo zaostrzenie nad polem płucnym. Podano inwermektynę, wydano cefalxim w zastrzykach.
Cezary - brak wszystkich paluszków w przednich kończynach. W badaniu palpacyjnym wykryty guz - twardy, przesuwalny z prawej strony ciała - podejrzenie gruczolaka.

Dodatkowo wykonano badanie parazytologiczne kału.

Podczas kolejnej wizyty wykonany został zabieg usunięcia guza Cezarego, przy okazji została wykonana kastracja.


O Mietku, Czesiu i Cezarym możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/1951487631534910


--------------------------------------------------------------


Bardzo prosimy o pomoc w spłacie faktury za badania zwierzaków, które przebywają w naszych domach tymczasowych.

Faktura zbiorcza została wystawiona na kwotę 516,97 zł.


Pamiętajcie, że istniejemy i pomagamy tylko dzięki Waszemu wsparciu. Bez Was nie było by VIVA Gryzonie!


------------------------------------------------------------------------------------------------

Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl


Aktualizacje


  • Viva Gryzonie - awatar

    Viva Gryzonie

    27.03.18
    27.03.18

    Z całego serca dziękujemy za pomoc w spłacie faktury! Jesteście niesamowici!

527 zł z 517 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób

Wpłaty: 10

Malgo Suwalska - awatar
Malgo Suwalska
207
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
piotr jurek - awatar
piotr jurek
50
Robert Tyburski - awatar
Robert Tyburski
20
Ruda - awatar
Ruda
50
Małgorzata Miklaszewska - awatar
Małgorzata Miklaszewska
50
Kamila Kolasińska - awatar
Kamila Kolasińska
20
Artur G. - awatar
Artur G.
20
Malgo Suwalska - awatar
Malgo Suwalska
50
Natalia Ciba - awatar
Natalia Ciba
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij