Zbiórka Koszatniczki i szczury - fv wet - zdjęcie główne

Koszatniczki i szczury - fv wet

527 zł  z 517 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób

Wrocławskie domy tymczasowe zbierają na spłatę faktury za wizyty weterynaryjne zwierząt przebywających w Koszatniczkowym Domu Tymczasowym u "Kociary" (www.facebook.com/koszatniczki.u.kociary/) oraz domu tymczasowym Szczurza Ferajna (www.facebook.com/szczurzaferajnaDTWroc).


1)  Świstak i Wiewiór

Historia koszatniczek:
Wiewiór i Świstak to dwóch z siedmiu krasnoludków, które urodziły się w nocy z 09/10.12.2017 w Koszatniczkowym Domu Tymczasowym u "Kociary". Ich matka, Buba, została przekazana do DT po "standardowej" sytuacji złego rozpoznania płci u Buby. Przez jakiś czas przebywała z jednym samcem w klatce. Do DT przyjechała już w zaawansowanej ciąży.

Świstak został opisany w badaniu jako "chory". Jest to opis z ostatniej wizyty kontrolnej.

Świstak jest leczony od 29 stycznia. Początkowo miał zaostrzony szmer oskrzelowy, przyjmował Bactrim przez dwa tygodnie, niestety, nie wykazano poprawy. Następnie przyjmował przez dwa tygodnie Sumamed i Neosine. W płucach i oskrzelach już nie ma osłuchowych zmian, jednak nadal słuchać świst, dlatego też postanowiliśmy zastosować inhalacje. (to dzięki Wam udało nam się uzbierać na sprzęt potrzebny do leczenia m.in. Świstaczka! :) )

Na zdjęciu Świstak przygotowuje się do zażywania inhalacji oraz zapoznaje z nowym inhalatorem:

Na filmie słychać dźwięk, jaki wydaje Świstak:

O Świstaku i Wiewiórze możecie przeczytać w wydarzeniu -> www.facebook.com/events/192064264680331


2) Aria

Historia Arii:
Aria to kilkuletnia koszatniczka, kilkukrotnie rodziła maluchy, aktualnie odeszła na zasłużoną emeryturę.

28.02.2018 podczas badania u Arii rozpoznano stan zapalny przyzębia, przerosty wsteczne. Podczas osłuchana wykryto świsty nad układem oddechowym.

13.03.2018 wykonano zdjęcie RTG na którym potwierdzono przerosty wsteczne i poszerzenie przestrzeni okołozębowych.
Dodatkowo pobrano wymaz z nosa na bakteriologię w związku z utrzymującym się kichaniem.

Zalecenia: Korzeni zębowych nie będziemy operować. Wyjątek stanowi moment, gdy Aria przestanie jeść lub/i pojawią się ropnie - w takim wypadku będziemy musieli wyrywać problematyczne zęby. 

O Arii możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/410408869383381/


3) Halinka

Historia Halinki:
Ze względu na nietypowe umaszczenie (ciemno niebieska sierść oraz jasno niebieska łatka na pyszczku) Halinka była wykorzystywana w postaci przynoszenia na świat młodych koszatniczek. Aktualnie ma około 5 lat i przeszła na koszatniczkową emeryturę podobnie jak Aria i Sansa - wszystkie koszatniczki pochodzą z jednego miejsca. Halinka do Koszatniczkowego Domu Tymczasowego "u Kociary" przybyła nieco później.

01.03.2018 zrobiona została pierwsza wizyta kontrolna Halinki. Wykryto na niej: lekko przerośnięte zęby (od razu zostały skorygowane). Osłuchowo nie wykryto żadnych zmian, stan ogólny dobry. W badaniu palpacyjnym nie ma wyczuwalnej ciąży.


O Halince możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/410408869383381/


4) Chrumka

Historia Chrumki:

Chrumka to jedna z samic z dużej interwencji Wrocławskiej, w której to odebrano ponad 300 szczurów.

06.03.2018 podczas badania wykazano chrumkające odgłosy, osłuchowo pod płucami zaostrzenie, w górnych drogach oddechowych również zaostrzenie.
Podczas wizyty podany został lek OXYTET (przekazany również do podawania w następnych dniach) oraz Rapidexon.

O Chrumce możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/1951487631534910


6) Zenon

Historia Zenona:
Został odebrany z tego samego miejsca co Aria, Sansa oraz Halinka. Szczęśliwie udało mu się szybko znaleźć dom stały z zaleceniem kontynuacji leczenia.

01.03.2018 odbyła się pierwsza wizyta kontrolna Zenona. Ogólna kondycja koszatniczki została oceniona na dobrą. Zostało zauważone wyłysienie po środkowej stronie ud. Oddech słyszalny, w osłuchu zaostrzone szmery nad płucami. Wykonane zostało zdjęcie RTG - płuca powietrzne. Zęby posiadają nierówną powierzchnię, ale brak jest stanu zapalnego przyzębia i nie są przerośnięte.
Wykonano również test na giardię - na szczęście wynik był ujemny.
Podany został VERAFLOX.

7) Czesiek, Mietek, Cezary

Historia Czesia, Mietka i Cezarego:
Są to trzy samce, które zostały przejęte (podobnie jak Chrumka) podczas dużej interwencji Wrocławskiej, w której odebrano ponad 300 szczurów.

Opis badania:
Mietek - brak członów palcowych kończyn piersiowych. Zmiana w soczewce lewej gałki ocznej, osłuchowo zaostrzenie nad polem płucnym (prawdopodobnie w wyniku stresu)
Czesiek - rany na całym ciele, brak połowy ogona. Osłuchowo zaostrzenie nad polem płucnym. Podano inwermektynę, wydano cefalxim w zastrzykach.
Cezary - brak wszystkich paluszków w przednich kończynach. W badaniu palpacyjnym wykryty guz - twardy, przesuwalny z prawej strony ciała - podejrzenie gruczolaka.

Dodatkowo wykonano badanie parazytologiczne kału.

Podczas kolejnej wizyty wykonany został zabieg usunięcia guza Cezarego, przy okazji została wykonana kastracja.


O Mietku, Czesiu i Cezarym możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/1951487631534910


--------------------------------------------------------------


Bardzo prosimy o pomoc w spłacie faktury za badania zwierzaków, które przebywają w naszych domach tymczasowych.

Faktura zbiorcza została wystawiona na kwotę 516,97 zł.


Pamiętajcie, że istniejemy i pomagamy tylko dzięki Waszemu wsparciu. Bez Was nie było by VIVA Gryzonie!


------------------------------------------------------------------------------------------------

Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl


Aktualizacje


 • Viva Gryzonie - awatar

  Viva Gryzonie

  27.03.2018
  27.03.2018

  Z całego serca dziękujemy za pomoc w spłacie faktury!

  Jesteście niesamowici!

527 zł  z 517 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób

Wpłaty: 10

Malgo Suwalska - awatar
Malgo Suwalska
207
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
piotr jurek - awatar
piotr jurek
50
Robert Tyburski - awatar
Robert Tyburski
20
Ruda - awatar
Ruda
50
Małgorzata Miklaszewska - awatar
Małgorzata Miklaszewska
50
Kamila Kolasińska - awatar
Kamila Kolasińska
20
Artur G. - awatar
Artur G.
20
Malgo Suwalska - awatar
Malgo Suwalska
50
Natalia Ciba - awatar
Natalia Ciba
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij