Viva Gryzonie
Z całego serca dziękujemy za pomoc w spłacie faktury!
Jesteście niesamowici!
Wrocławskie domy tymczasowe zbierają na spłatę faktury za wizyty weterynaryjne zwierząt przebywających w Koszatniczkowym Domu Tymczasowym u "Kociary" (www.facebook.com/koszatniczki.u.kociary/) oraz domu tymczasowym Szczurza Ferajna (www.facebook.com/szczurzaferajnaDTWroc).
1) Świstak i Wiewiór
Historia koszatniczek:
Wiewiór i Świstak to dwóch z siedmiu krasnoludków, które urodziły się w nocy z 09/10.12.2017 w Koszatniczkowym Domu Tymczasowym u "Kociary". Ich matka, Buba, została przekazana do DT po "standardowej" sytuacji złego rozpoznania płci u Buby. Przez jakiś czas przebywała z jednym samcem w klatce. Do DT przyjechała już w zaawansowanej ciąży.
Świstak został opisany w badaniu jako "chory". Jest to opis z ostatniej wizyty kontrolnej.
Świstak jest leczony od 29 stycznia. Początkowo miał zaostrzony szmer oskrzelowy, przyjmował Bactrim przez dwa tygodnie, niestety, nie wykazano poprawy. Następnie przyjmował przez dwa tygodnie Sumamed i Neosine. W płucach i oskrzelach już nie ma osłuchowych zmian, jednak nadal słuchać świst, dlatego też postanowiliśmy zastosować inhalacje. (to dzięki Wam udało nam się uzbierać na sprzęt potrzebny do leczenia m.in. Świstaczka! :) )
Na zdjęciu Świstak przygotowuje się do zażywania inhalacji oraz zapoznaje z nowym inhalatorem:
Na filmie słychać dźwięk, jaki wydaje Świstak:
www.facebook.com/events/192064264680331
O Świstaku i Wiewiórze możecie przeczytać w wydarzeniu ->2) Aria
Historia Arii:
Aria to kilkuletnia koszatniczka, kilkukrotnie rodziła maluchy, aktualnie odeszła na zasłużoną emeryturę.
28.02.2018 podczas badania u Arii rozpoznano stan zapalny przyzębia, przerosty wsteczne. Podczas osłuchana wykryto świsty nad układem oddechowym.
13.03.2018 wykonano zdjęcie RTG na którym potwierdzono przerosty wsteczne i poszerzenie przestrzeni okołozębowych.
Dodatkowo pobrano wymaz z nosa na bakteriologię w związku z utrzymującym się kichaniem.
Zalecenia: Korzeni zębowych nie będziemy operować. Wyjątek stanowi moment, gdy Aria przestanie jeść lub/i pojawią się ropnie - w takim wypadku będziemy musieli wyrywać problematyczne zęby.
O Arii możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/410408869383381/
3) Halinka
Historia Halinki:
Ze względu na nietypowe umaszczenie (ciemno niebieska sierść oraz jasno niebieska łatka na pyszczku) Halinka była wykorzystywana w postaci przynoszenia na świat młodych koszatniczek. Aktualnie ma około 5 lat i przeszła na koszatniczkową emeryturę podobnie jak Aria i Sansa - wszystkie koszatniczki pochodzą z jednego miejsca. Halinka do Koszatniczkowego Domu Tymczasowego "u Kociary" przybyła nieco później.
01.03.2018 zrobiona została pierwsza wizyta kontrolna Halinki. Wykryto na niej: lekko przerośnięte zęby (od razu zostały skorygowane). Osłuchowo nie wykryto żadnych zmian, stan ogólny dobry. W badaniu palpacyjnym nie ma wyczuwalnej ciąży.
O Halince możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/410408869383381/
4) Chrumka
Historia Chrumki:
Chrumka to jedna z samic z dużej interwencji Wrocławskiej, w której to odebrano ponad 300 szczurów.
06.03.2018 podczas badania wykazano chrumkające odgłosy, osłuchowo pod płucami zaostrzenie, w górnych drogach oddechowych również zaostrzenie.
Podczas wizyty podany został lek OXYTET (przekazany również do podawania w następnych dniach) oraz Rapidexon.
O Chrumce możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/1951487631534910
6) Zenon
Historia Zenona:
Został odebrany z tego samego miejsca co Aria, Sansa oraz Halinka. Szczęśliwie udało mu się szybko znaleźć dom stały z zaleceniem kontynuacji leczenia.
01.03.2018 odbyła się pierwsza wizyta kontrolna Zenona. Ogólna kondycja koszatniczki została oceniona na dobrą. Zostało zauważone wyłysienie po środkowej stronie ud. Oddech słyszalny, w osłuchu zaostrzone szmery nad płucami. Wykonane zostało zdjęcie RTG - płuca powietrzne. Zęby posiadają nierówną powierzchnię, ale brak jest stanu zapalnego przyzębia i nie są przerośnięte.
Wykonano również test na giardię - na szczęście wynik był ujemny.
Podany został VERAFLOX.
7) Czesiek, Mietek, Cezary
Historia Czesia, Mietka i Cezarego:
Są to trzy samce, które zostały przejęte (podobnie jak Chrumka) podczas dużej interwencji Wrocławskiej, w której odebrano ponad 300 szczurów.
Opis badania:
Mietek - brak członów palcowych kończyn piersiowych. Zmiana w soczewce lewej gałki ocznej, osłuchowo zaostrzenie nad polem płucnym (prawdopodobnie w wyniku stresu)
Czesiek - rany na całym ciele, brak połowy ogona. Osłuchowo zaostrzenie nad polem płucnym. Podano inwermektynę, wydano cefalxim w zastrzykach.
Cezary - brak wszystkich paluszków w przednich kończynach. W badaniu palpacyjnym wykryty guz - twardy, przesuwalny z prawej strony ciała - podejrzenie gruczolaka.
Dodatkowo wykonano badanie parazytologiczne kału.
Podczas kolejnej wizyty wykonany został zabieg usunięcia guza Cezarego, przy okazji została wykonana kastracja.
O Mietku, Czesiu i Cezarym możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/1951487631534910
--------------------------------------------------------------
Bardzo prosimy o pomoc w spłacie faktury za badania zwierzaków, które przebywają w naszych domach tymczasowych.
Faktura zbiorcza została wystawiona na kwotę 516,97 zł.
Pamiętajcie, że istniejemy i pomagamy tylko dzięki Waszemu wsparciu. Bez Was nie było by VIVA Gryzonie!
------------------------------------------------------------------------------------------------
Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl
Z całego serca dziękujemy za pomoc w spłacie faktury!
Jesteście niesamowici!
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888
Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.
Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.
Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).
Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!