Zbiórka Koszatniczki i szczury - fv wet - zdjęcie główne

Koszatniczki i szczury - fv wet

527 zł  z 517 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób

Wrocławskie domy tymczasowe zbierają na spłatę faktury za wizyty weterynaryjne zwierząt przebywających w Koszatniczkowym Domu Tymczasowym u "Kociary" (www.facebook.com/koszatniczki.u.kociary/) oraz domu tymczasowym Szczurza Ferajna (www.facebook.com/szczurzaferajnaDTWroc).


1)  Świstak i Wiewiór

Historia koszatniczek:
Wiewiór i Świstak to dwóch z siedmiu krasnoludków, które urodziły się w nocy z 09/10.12.2017 w Koszatniczkowym Domu Tymczasowym u "Kociary". Ich matka, Buba, została przekazana do DT po "standardowej" sytuacji złego rozpoznania płci u Buby. Przez jakiś czas przebywała z jednym samcem w klatce. Do DT przyjechała już w zaawansowanej ciąży.

Świstak został opisany w badaniu jako "chory". Jest to opis z ostatniej wizyty kontrolnej.

Świstak jest leczony od 29 stycznia. Początkowo miał zaostrzony szmer oskrzelowy, przyjmował Bactrim przez dwa tygodnie, niestety, nie wykazano poprawy. Następnie przyjmował przez dwa tygodnie Sumamed i Neosine. W płucach i oskrzelach już nie ma osłuchowych zmian, jednak nadal słuchać świst, dlatego też postanowiliśmy zastosować inhalacje. (to dzięki Wam udało nam się uzbierać na sprzęt potrzebny do leczenia m.in. Świstaczka! :) )

Na zdjęciu Świstak przygotowuje się do zażywania inhalacji oraz zapoznaje z nowym inhalatorem:

Na filmie słychać dźwięk, jaki wydaje Świstak:

O Świstaku i Wiewiórze możecie przeczytać w wydarzeniu -> www.facebook.com/events/192064264680331


2) Aria

Historia Arii:
Aria to kilkuletnia koszatniczka, kilkukrotnie rodziła maluchy, aktualnie odeszła na zasłużoną emeryturę.

28.02.2018 podczas badania u Arii rozpoznano stan zapalny przyzębia, przerosty wsteczne. Podczas osłuchana wykryto świsty nad układem oddechowym.

13.03.2018 wykonano zdjęcie RTG na którym potwierdzono przerosty wsteczne i poszerzenie przestrzeni okołozębowych.
Dodatkowo pobrano wymaz z nosa na bakteriologię w związku z utrzymującym się kichaniem.

Zalecenia: Korzeni zębowych nie będziemy operować. Wyjątek stanowi moment, gdy Aria przestanie jeść lub/i pojawią się ropnie - w takim wypadku będziemy musieli wyrywać problematyczne zęby. 

O Arii możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/410408869383381/


3) Halinka

Historia Halinki:
Ze względu na nietypowe umaszczenie (ciemno niebieska sierść oraz jasno niebieska łatka na pyszczku) Halinka była wykorzystywana w postaci przynoszenia na świat młodych koszatniczek. Aktualnie ma około 5 lat i przeszła na koszatniczkową emeryturę podobnie jak Aria i Sansa - wszystkie koszatniczki pochodzą z jednego miejsca. Halinka do Koszatniczkowego Domu Tymczasowego "u Kociary" przybyła nieco później.

01.03.2018 zrobiona została pierwsza wizyta kontrolna Halinki. Wykryto na niej: lekko przerośnięte zęby (od razu zostały skorygowane). Osłuchowo nie wykryto żadnych zmian, stan ogólny dobry. W badaniu palpacyjnym nie ma wyczuwalnej ciąży.


O Halince możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/410408869383381/


4) Chrumka

Historia Chrumki:

Chrumka to jedna z samic z dużej interwencji Wrocławskiej, w której to odebrano ponad 300 szczurów.

06.03.2018 podczas badania wykazano chrumkające odgłosy, osłuchowo pod płucami zaostrzenie, w górnych drogach oddechowych również zaostrzenie.
Podczas wizyty podany został lek OXYTET (przekazany również do podawania w następnych dniach) oraz Rapidexon.

O Chrumce możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/1951487631534910


6) Zenon

Historia Zenona:
Został odebrany z tego samego miejsca co Aria, Sansa oraz Halinka. Szczęśliwie udało mu się szybko znaleźć dom stały z zaleceniem kontynuacji leczenia.

01.03.2018 odbyła się pierwsza wizyta kontrolna Zenona. Ogólna kondycja koszatniczki została oceniona na dobrą. Zostało zauważone wyłysienie po środkowej stronie ud. Oddech słyszalny, w osłuchu zaostrzone szmery nad płucami. Wykonane zostało zdjęcie RTG - płuca powietrzne. Zęby posiadają nierówną powierzchnię, ale brak jest stanu zapalnego przyzębia i nie są przerośnięte.
Wykonano również test na giardię - na szczęście wynik był ujemny.
Podany został VERAFLOX.

7) Czesiek, Mietek, Cezary

Historia Czesia, Mietka i Cezarego:
Są to trzy samce, które zostały przejęte (podobnie jak Chrumka) podczas dużej interwencji Wrocławskiej, w której odebrano ponad 300 szczurów.

Opis badania:
Mietek - brak członów palcowych kończyn piersiowych. Zmiana w soczewce lewej gałki ocznej, osłuchowo zaostrzenie nad polem płucnym (prawdopodobnie w wyniku stresu)
Czesiek - rany na całym ciele, brak połowy ogona. Osłuchowo zaostrzenie nad polem płucnym. Podano inwermektynę, wydano cefalxim w zastrzykach.
Cezary - brak wszystkich paluszków w przednich kończynach. W badaniu palpacyjnym wykryty guz - twardy, przesuwalny z prawej strony ciała - podejrzenie gruczolaka.

Dodatkowo wykonano badanie parazytologiczne kału.

Podczas kolejnej wizyty wykonany został zabieg usunięcia guza Cezarego, przy okazji została wykonana kastracja.


O Mietku, Czesiu i Cezarym możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/1951487631534910


--------------------------------------------------------------


Bardzo prosimy o pomoc w spłacie faktury za badania zwierzaków, które przebywają w naszych domach tymczasowych.

Faktura zbiorcza została wystawiona na kwotę 516,97 zł.


Pamiętajcie, że istniejemy i pomagamy tylko dzięki Waszemu wsparciu. Bez Was nie było by VIVA Gryzonie!


------------------------------------------------------------------------------------------------

Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl


Aktualizacje


  • Viva Gryzonie - awatar

    Viva Gryzonie

    27.03.18
    27.03.18

    Z całego serca dziękujemy za pomoc w spłacie faktury! Jesteście niesamowici!

527 zł  z 517 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób

Wpłaty: 10

Malgo Suwalska - awatar
Malgo Suwalska
207
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
piotr jurek - awatar
piotr jurek
50
Robert Tyburski - awatar
Robert Tyburski
20
Ruda - awatar
Ruda
50
Małgorzata Miklaszewska - awatar
Małgorzata Miklaszewska
50
Kamila Kolasińska - awatar
Kamila Kolasińska
20
Artur G. - awatar
Artur G.
20
Malgo Suwalska - awatar
Malgo Suwalska
50
Natalia Ciba - awatar
Natalia Ciba
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij