Zbiórka Ostatni ocalony - zdjęcie główne

Ostatni ocalony

3 670 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 77 osób

O Babilonie jeszcze Wam nie pisaliśmy. Nie pisaliśmy też o Kulce. Nie udało nam się zebrać środków na wykup Itaki i Silvera (jednak wszystkie konie są już bezpieczne w naszym stadzie, tylko długi pozostały). Pomimo wielu deklaracji również cel budowy drogi się nie powiódł... czeka tylko nieopłacona faktura. Bez możliwości dowozu siana nie ma możliwości ratowania zwierząt.

Poznajcie więc Babilona, prawdopodobnie ostatniego ocalonego. Stary, schorowany - stracił dom, kiedy świat jego właścicieli się zawalił. Podobnie było z Silverem. Tak samo z Kulką czy Kolorową. Możemy mnożyć. Dziś odmawiamy każdej kolejnej prośbie, choć serce pęka. Dziś walczymy o jutro dla Naszej Szkapy.

Podczas wichury dwa tygodnie temu nasi sąsiedzi stracili dach. U nas szkody ograniczyły się do trzech ścian ogrodzenia końskiego wybiegu. To wszystko przekracza ludzkie możliwości. Tym bardziej, że zbiegło się w czasie z... infekcją gardła - moją, Michała, Pani Mamy, Alicji. Choroba, osłabienie, brak funduszy, masa przeciwności losu, gorycz. Narastająca frustracja.

I chociaż "najstarsza koza świata" (Julka) żyje. Chociaż wbrew przeciwnościom naprawdę ma się dobrze. Chociaż wiemy, że takie miejsca pełniące rolę hospicjum dla zwierząt gospodarskich, są wciąż potrzebne. Chociaż nasi podopieczni uzyskali od Inspekcji Weterynaryjnej status zwierząt towarzyszących. Chociaż każdego dnia zwyciężamy w walce o wiele, wiele istnień... Dziś ogarnia nas niemoc.

Dziś przestajemy wierzyć, że jutro nadejdzie.

Że uratujemy kolejnego.

Że jest jeszcze coś przed nami.

Zderzyliśmy się ze ścianą rzeczywistości. A tam... stos niezapłaconych rachunków. Poza standardowymi rachunkami za prąd, wodę, poza podatkiem rolnym, karmą dla zwierząt pojawiają się takie jednorazowe. Bo droga dojazdowa kosztuje 18 000 zł, z czego zapłaciliśmy dopiero 10 000 zł. Bo Odrobaczanie owiec to 1 300 zł. Zorganizowanie letniego wybiegu dla baranków to około 5 000 zł. Poza tym cały czas staramy się podnosić nasze kwalifikacje i standard utrzymania zwierząt. Przecież dla nich jesteśmy. 

A te zwykłe wydatki? Każdy transport siana to 2 600 zł, a takich transportów w miesiącu potrzebujemy kilka. Siano jest podstawą, lecz dochodzi słoma, owies, kukurydza, pszenica, trawokulki, otręby, sieczki, witaminy, oleje, to wszystko, żeby "słabsze osobniki" miały zapewniony dobrostan. Leczenie i diagnostyka chorych zwierząt to koszta nie do określenia. Wczoraj na przykład zaniemogła Kolorowa - wszystko wskazuje na wadę serca. Badania, badania, badania. Chcemy jednak nie tylko pomagać zwierzętom, pomagamy również ich właścicielom. Nie da się również odmówić wkładu fundacji do rozwoju weterynarii. Bo diagnozujemy, leczymy, a nie "utylizujemy". Opisywanych jest wiele "ciekawych przypadków"

To wszystko dziś wisi na włosku. Gorycz niespełnionych obietnic... Ból, kiedy znowu trzeba powiedzieć lub napisać, że NIE STAĆ NAS NA WYKUP/utrzymanie/leczenie. Chociaż miało być inaczej... 

Komentarze


 • Okichi - awatar

  Okichi

  19.04.2017
  19.04.2017

  Dużo nie mogę.. ale chce abyście nadal istnieli - to co robicie jest niesamowite

 • Kaśka - awatar

  Kaśka

  12.04.2017
  12.04.2017

  :)

 • LIDIA - awatar

  LIDIA

  11.04.2017
  11.04.2017

  wszystko będzie dobrze, trzymam kciuki ...

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.04.2017
  09.04.2017

  Powodzenia - parafrazując znany cytat: wasza działalność nie zmieni całego świata, ale dla ocalonych zwierząt cały świat się zmienia

 • Alex Mtz - awatar

  Alex Mtz

  03.04.2017
  03.04.2017

  Trzymam za Was kciuki!

3 670 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 77 osób

Wpłaty: 77

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Okichi - awatar
Okichi
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Pilnowanie Piesków Jolanta - awatar
Pilnowanie Piesków Jolanta
40
Artur - awatar
Artur
5
E. G. - awatar
E. G.
50
Małgorzata Kaczmarek - awatar
Małgorzata Kaczmarek
20
Kaśka - awatar
Kaśka
50
Karolina Sobczak - awatar
Karolina Sobczak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij