Zbiórka Ojciec i syn- znalezieni przy A1 - zdjęcie główne

Ojciec i syn- znalezieni przy A1

1 640 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby


Wczoraj koło autostrady A1 w miejscowości Podbucze, zostały znalezione dwa psiaki. Nie wiemy jak tam trafiły, ani jaka jest ich historia.

Wiemy za to, że miały ogromną wolę życia. Skrajnie wycieńczone, pchła skakała na pchle. Brudne, zarobaczone, zapchlone do granic możliwości i zmęczone tułaczką, która po ilości pasożytów musiała trwać już jakiś czas...

Wiemy również, że jest to ojciec z synem, Frugo z niesamowitym zaangażowaniem opiekuje się Krakersem, broni go i wciąż tuli, jakby chciał ogrzać. Nie rozstają się na krok.

Oba to mixy terriera, starszemu najbliżej do foksteriera, młody zapewne wda się w tatę, choć pyszczek ma russellkowy. 

Tato (Frugo) oceniany jest na ok. 1,5 roku, a Krakers (młody) uwaga! na ok. 7 tygodni!! To czas, kiedy bez wątpienia powinien jeszcze być ze swoją mamą, zważając też na to, że ich wędrówka trwała jakiś czas, to stanowczo zbyt szybko został oddzielony od matki.

Za to Frugo dzielnie stara się zastąpić mu matkę i z ogromnym zaangażowaniem sprawuje opiekę nad Krakersem.

W związku z tym, że gabinet weterynaryjny, w którym znajdują się psiaki jest przepełniony i chłopaki nie mogą zostać w kojcu - zostaną przewiezieni do hoteliku, który jak wiecie kosztuje... Sam  hotelik to koszt około 650zł za ich  dwójkę, co dla nas jako Stowarzyszenia jest w tej chwili niewykonalne...

Kosztuje też weterynarz, zabiegi odpchlania, odrobaczania, szczepienia, badania i późniejsze leczenie.. 

Mamy ogromne wielotysięczne długi względem hotelu,weterynarzy, dlatego sami sobie nie poradzimy. Potrzebujemy pieniążków, żeby psiaki nie trafiły do schroniska. Serce nam pęka na samą myśl o tym.. :( 

Witam Was. 

Mam na imię Frugo, a ten mniejszy to mój syn Krakers. Ludzie mówią, że jestem w typie foksteriera ale czy ja to wiem. Chciałbym abyście poznali naszą historię. Zostaliśmy sami z synem na tym świecie i nawet nie potrafię Wam opowiedzieć dlaczego  Nigdy nie miałem prawdziwej ludzkiej rodziny, zawsze ktoś mnie przeganiał, tupał, od małego musiałem sobie radzić sam. Pewnego dnia spotkałem piękną suczkę. Z naszej miłości wyrósł Krakers. Moja ukochana gdzieś zniknęła (nie wiem co się stało - szukałem jej wszędzie i nic  ) Zostałem z Krakersem sam...Nie byłem przygotowany na ojcostwo, ale życie zmusza nas do dorośnięcia. Jak mógłbym zostawić mojego syna? Jak mógłbym pozwolić , aby to i jego przeganiano i tupano na niego? Sam dobrze wiem, że trudno o jedzenie. Czasem zimno i mokro, czasem coś boli. Wiem, że samemu jest ciężko na tym świecie. Dlatego bardzo szybko zrozumiałem, że rodzina to skarb, a ja teraz życie oddam za Krakersa ! Krakers czasem pyta o mamę, ale co ja mam mu powiedzieć??? Pyta czy kiedyś będziemy mieli dom - taki prawdziwy, ale co ja mam mu powiedzieć??? Tulę, bronię, ogrzewam i przynoszę jedzenie - tyle tylko potrafię...POTRAFIĘ KOCHAĆ.Równocześnie szukamy im też domu stałego - ze względu na łączącą ich silną więź - koniecznie razem! Przyszły opiekun powinien mieć jakieś doświadczenie z terrierami, bo są to wymagające psy. Potrzebują dużo ruchu, konsekwencji w wychowaniu i ułożeniu, ale także dobrego serca, które pokaże, że ludzie nie są źli, że wszystko co złe już za nimi... 


Kontakt Magda : +48 606 673 781Komentarze


 • Point - awatar

  Point

  28.11.2016
  28.11.2016

  Powodzienia, chłopaki! Jesteście mocni! ;)

  • PSYjaciele - awatar

   PSYjaciele - Organizator zbiórki

   01.12.2016
   01.12.2016

   Dziękujemy <3

 • Alina Wysocka - awatar

  Alina Wysocka

  26.11.2016
  26.11.2016

  wplacone na F&K.

 • Paula - awatar

  Paula

  26.11.2016
  26.11.2016

  Powodzenia chłopaki! Wierze, ze znajdziecie cudowny dom! :*

 • Małgorzata Rajch - awatar

  Małgorzata Rajch

  26.11.2016
  26.11.2016

  Nie żałuj złotegi piątaka, to tylko duża czekolada

 • monika - awatar

  monika

  25.11.2016
  25.11.2016

  poszlo

1 640 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby

Wpłaty: 44

Iwona Buba - awatar
Iwona Buba
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Nesti i Chilli - awatar
Nesti i Chilli
10
Anna Siemiątkowska-Ochałek - awatar
Anna Siemiątkowska-Ochałek
50
Point - awatar
Point
50
Mihaela Ziober - awatar
Mihaela Ziober
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
120
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij