Funio — to kot ze zbyt ciężkim bagażem doświadczeń, by samodzielnie go unieść. Od lipca zeszłego roku czeka na swój wymarzony domek w fundacyjnym lokalu, bo nikt nie chce przygarnąć kotka z problemami.

Funio trafił do nas od starszego małżeństwa, które miało ponad 30 kotów w domu i nie mogło zapewnić chorowitkowi właściwej opieki. Już po pierwszych badaniach okazało się, że Funio ma nadciśnienie oraz problemy ze stawami. Wzięliśmy go pod swoje skrzydła i od tamtej pory podajemy dwa razy dziennie lekarstwa po to, by utrzymać ciśnienie kotka w ryzach. Wozimy seniora na przeglądy i pomiary, badamy krew i obserwujemy. Niestety, podczas tegorocznych upałów Funio podupadł na zdrowiu. Stał się osowiały, niechętnie złaził z posłanka, od niechcenia skubał jedzonko z miseczki.

Po badaniach krwi pani doktor stwierdziła, że Funio musi posiedzieć trochę w lecznicy, by się zregenerować i odzyskać siły. Okazało się, że do obecnych schorzeń Funia doszły jeszcze szwankujące nerki i wątroba oraz lekka anemia. Gdy minęły dwa tygodnie kocurek wrócił do nas, lecz do baterii codziennych leków doszła jeszcze Pronefra. Zaplanowano też badanie USG brzucha na początek października.

 Zbieramy pieniądze na pokrycie kosztów leczenia i utrzymania Funia. Każda wizyta w lecznicy, każda strzykawka i kroplówka, każda tabletka na nadciśnienie — kosztują. Będziemy wdzięczni za każdy grosik dorzucony do jego apteczki, a gdy wpadniecie w odwiedziny Funio da się Wam wyczesać i przytulić.

Aktualności

 • Fundacja Przytul Kota - awatar

  Fundacja Przytul Kota

  06.10.17
  06.10.17

  Funio jest już po USG, które wykazało, że ma zapalenie odźwiernika i jelit. Lekarz powiedział, że przyczyną takiego stanu jest najprawdopodobniej podwyższony mocznik. Kot będzie dostawał nowe leki na brzuch oraz erytropoetynę na krew. Kotek nie był dziś w najlepszym humorze, nie lubi jeździć do doktorów.

  Zdjęcie aktualności 8 323

Komentarze

 • Cleo - awatar

  Cleo

  03.11.17
  03.11.17

  Trzymaj się Funio, bądź dzielny 😗

Wpłaty - 18

Elaa - awatar
30
Elaa
Cleo - awatar
20
Cleo
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
80
Anonimowy Darczyńca
Kasia - awatar
20
Kasia
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Piotr - awatar
10
Piotr
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Halina Bodniak - awatar
10
Halina Bodniak
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.