Zagrożenie finansowe Fundacji Cicha Tęcza wobec Kampanii Przeciw Homofobii
Z przykrością musimy poinformować, że działalność naszej Fundacji Cicha Tęcza jest zagrożona. Sytuacja finansowa Fundacji nie jest dobra ze względu na zlekceważenie i nie rozpatrzenie przez organizację pozarządową o nazwie - Kampania Przeciw Homofobii, złożonych przez Fundację wniosków na rzecz osób głuchych tęczowych uchodźców z Ukrainy w Polsce.Dlaczego?
Zgodnie z opublikowaną w dniu 15 października 2022 roku informacją na stronie internetowej, przez Kampanię Przeciw Homofobii o naborze wniosków z Funduszu Rainbow Beyond Borders, można się było ubiegać tęczowym organizacjom pozarządowym o grant.Na stronie internetowej Kampanii wskazane było pięć terminów naborów w następującej kolejności:
a) 15.10.2022 - 28.10.2022 (pierwsza edycja),
b) 15.12.2022 - 28.12.2022 (druga edycja)
c) 15.02.2023 - 28.02.2023 (trzecia edycja)
d) 15.04.2023 - 28.04.2023 (czwarta edycja)
e) 15.05.2023 - 28.05.2023 (piąta edycja)Zgodnie z załączonymi poniżej zdjęciami informacji ze strony - (zdjęcia 1 i 2)
Nasza Fundacja Cicha Tęcza złożyła wniosek elektronicznie o grant w ramach Funduszu Rainbow Beyond Borders w ostatniej piątej edycji naboru wniosków na rzecz pomocy osób głuchych tęczowych uchodźców z Ukrainy w Polsce do Kampanii Przeciw Homofobii. Czekała na wyniki lecz niestety nie uzyskała odpowiedzi. Ze strony Fundacji wystosowano zapytanie w tej sprawie.
Odpowiedz Kampanii Przeciw Homofobii była zaskakująca i wg naszej Fundacji niedopuszczalna!!!
Kampania Przeciw Homofobii PRZEPRASZA za to, że opublikowała błędną i nieaktualną informację o terminie naboru wniosków piątej edycji informując, że to nieporozumienie i TYLE…
Nic więcej.
Kampania Przeciw Homofobii bardzo mocno naraziła budżet naszej Fundacji na rzecz osób głuchych tęczowych uchodźców z ukrainy w Polsce, ponieważ nasza Fundacja Cicha Tęcza z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanowała budżet finansowy na ten cel, uwzględniając i licząc na dofinansowanie wynikające z grantu ostatniego naboru piątej edycji.
Jak kształtuje się obecnie sytuacja naszej Fundacji?
Niestety osoby - uchodźcy z Ukrainy, potrzebujący pomocy, nie otrzymają jej, a Fundacja dalej nie będzie mogła prowadzić, tak ważnej dzisiaj, działaności i wspierać osób potrzebujących ze względu na brak środków finansowych.
Postępowanie ze strony Kampanii Przeciw Homofobii uważamy za haniebne i nie poważne!
Fundacja Cicha Tęcza nie może również liczyć na rządową pomoc finansową na ten cel ze względu na politykę Rzadu i nieodpowiednie traktowanie osób tęczowych.
Nasza Fundacja Cicha Tęcza ubolewała się nad tym faktem i zaistniałą sytuacją. Zmuszona jest podjąć bardzo trudną decyzję, która będzie się kształtowała następująco wg planu i stosownej kolejności:
A. Stworzenie zbiórki:
licząc na pomoc finansową ze strony darczyńców, którzy mogliby, o ile zechcą, wesprzeć Fundację w rozwiązaniu problemu, tak aby Fundacja mogła spłacać zaległości w późniejszym terminie. Jest to sytuacja dla naszej Fundacji wstydliwa, ze o taką pomoc finansową zmuszeni jesteśmy poprosić.
W przypadku jeśli nie uda się Fundacji uzyskać środków finansowych ze zbiórki następnym krokiem będzie następujące działanie:
B. Prezes Fundacji zmuszony będzie do wzięcia prywatnej pożyczki w wysokości ponad 20.000 złotych, aby fundacja miała środki pieniężne na ten cel i by spłacać zaległości w późniejszym terminie. Jest to bardzo trudna i obciążająca decyzja dla Prezesa Fundacji.
Ostatnim, możliwym, działaniem będzie:
C. Likwidacja naszej Fundacji z powodu wyczerpania się jej środków finansowych. To może być bardzo straszna decyzja dla całego środowiska osób Tęczowych Głuchych i Uchodźców.
Fundacja Cicha Tęcza nie widzi innych opcji.
Podsumowanie działania Fundacji Cicha Tęcza na rzecz pomocy osób głuchych tęczowych uchodźców z Ukrainy w Polsce TYLKO dzięki grantów Kampanii Przeciw Homofobii w ramach Funduszu Rainbow Beyond Borders od pierwszej edycji do czwartej edycji grantów oraz nasza Fundacja prowadziła jedną zbiórką (link: https://pomagam.pl/pldeafua ).
Fundacja Cicha Tęcza otrzymała granty ze środków w ramach Funduszu Rainbow Beyond Borders, które przeznaczono między innymi głównie - wsparcie psychologiczne, wsparcie prawne, noclegi, pomoc rzeczowa i transport.
Fundacja Cicha Tęcza zrealizowała zadania finansowe w ramach Funduszu Rainbow Beyond Borders, od momentu otrzymania grantów edycji pierwszej do zakończenia grantów edycji czwartej, pomocy otrzymało średnio 19,5 osób będących uchodźcami głuchych tęczowych z Ukrainy przebywającymi na terenie Polski.
Aktualnie pod opieką naszej Fundacji Cicha Tęcza jest 28 osób głuchych tęczowych uchodźców z Ukrainy w Polsce. Również zostały poinformowani o zaistniałych problemach i sytuacji finansowej na ten cel.
Fundacja Cicha Tęcza jest solidarna z społecznością osób głuchych tęczowych na Ukrainie.
Fundacja Cicha Tęcza działa GŁÓWNIE ZDALNIE ze względu na fakt, że osoby głuche tęczowe- uchodźcy przebywają w różnych miejscach i częściach Polski i jest w kontakcie z nimi poprzez komunikację internetową (kamera, maile, itp.).
Fundacja Cicha Tęcza dziękuje bardzo za poświęcenie cennego czasu na zapoznanie się z problemem.
Jednocześnie Fundacja liczy na zrozumienie powagi sytuacji jak tez na okazanie wsparcia finansowego, które bardzo przyczyni się do poprawy sytuacji osób potrzebujących wsparcia Fundacji Cicha Tęcza.
Fundacja Cicha Tęcza
Numer KRS: 0000726474
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!