Zbiórka Dajmy Dużemu szansę! - zdjęcie główne

Dajmy Dużemu szansę!

14 915 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciły 383 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Lech Ścibor-Rylski - awatar

Lech Ścibor-Rylski

Organizator zbiórki


Piorun zabił jego panią

W lipcu 2016 roku we wsi Nowosiółki nad Bugiem piorun zabił 93-letnią opiekunkę Dużego. Wierny pies nadal jednak czekał na swoją panią. Przez dwa tygodnie spał  wśród zgliszcz na ocalałej z pożaru czerwonej kanapie. Tam zrobiłem mu jedno z pierwszych zdjęć. Był głodny, mieszkańcy wsi przeganiali go.  Mój apel na Facebooku o pomoc dla Dużego udostępniło ponad 2 tys. internautów. Pies trafił do schroniska. Z wolności prosto za kraty. Był agresywny - to lano go zimną wodą. A potem postanowiono uśpić. Z pomocą Fundacji Mondo Cane i wielu internautów w ostatniej chwili uratowaliśmy Dużego. Serdeczne podziękowania dla pani Pauli Wyszyńskiej z wolontariatu schroniska. Trafił do Psanatorium, psiego hoteliku pod Poznaniem, a potem do Dzikiej Kępy w województwie pomorskim, gdzie jest do dzisiaj. Jak napisała Gosia Frąc, inspektorka fundacji: "Psiak nie jest łatwym psem, ale bardzo kocha właścicieli hoteliku, a i zaczyna ufać ludziom". Teraz trzeba mu znaleźć stały dom. Pieniądze z tej zbiórki pozwalały na leczenie Dużego po traumie pożaru i na bieżąco idą na jego utrzymanie w psim hoteliku, który jest placówką płatną. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękuję - Duży jest na Waszym utrzymaniu już piąty rok!


 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Lech Ścibor-Rylski - awatar

  Lech Ścibor-Rylski

  14.09.21
  14.09.21

  Przez stan wyjątkowy Duży stracił 500 złotych. Tyle wyniosłoby moje honorarium za udział we włodawskim Festiwalu Trzech Kultur, gdzie miałem mówić o nadbużańskich olędrach. A że Duży to pies prawie olęderski, bo z sąsiedniej wioski - postanowiłem oddać tę kasę jemu. Ale festiwal odwołano. Na konto Dużego w Fundacji Mondo Cane wpłacam to, co się uzbierało - 284,89 zł i wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękuję, tradycyjnie prosząc o jeszcze.

  Zdjęcie aktualizacji 74 509

Komentarze


 • Elżbieta - awatar

  Elżbieta

  27.07.21
  27.07.21

  Oj Duży, jak ten czas szybko mija......Fajnie że jest Ci tam dobrze i może najlepiej by było gdybyś został tam już na zawsze.....Jakoś wspólnie damy radę a myślę, że Dzika Kępa byłaby najlepszym i najbezpieczniejszym domem dla Ciebie. Przywiązałeś się już do tych ludzi, pokochałeś ich i nie wiem czy będziesz umiał znaleźć się w nowym miejscu. Będę o Tobie pamiętała.

  • Lech Ścibor-Rylski - awatar

   Lech Ścibor-Rylski - Organizator zbiórki

   27.07.21
   27.07.21

   Też tak myślę. "Dzika Kępa" jest jego domem, nie wiem, jak zareaguje, gdyby ją stracił. Tylko te opłaty... Są jednak ludzie, którzy za szczęście Dużego chcą zapłacić. I to jest wspaniałe. Dziękuję!

 • SYLWIA K - awatar

  SYLWIA K

  25.01.20
  25.01.20

  DUŻY CO U CIEBIE?

  • Lech Ścibor-Rylski - awatar

   Lech Ścibor-Rylski - Organizator zbiórki

   25.01.20
   25.01.20

   Bez zmian. Chętnych na adopcję nie ma. Ale Duży w Dzikiej Kępie jest szczęśliwy. Dzięki za wpłatę!

 • SYLWIA K - awatar

  SYLWIA K

  20.08.19
  20.08.19

  DUZY JESTES W MOIM SERCU SCISKAM I TULE MOCNO

 • SYLWIA K - awatar

  SYLWIA K

  15.07.19
  15.07.19

  DUŻY CO U CIEBIE?

  • Lech Ścibor-Rylski - awatar

   Lech Ścibor-Rylski - Organizator zbiórki

   16.07.19
   16.07.19

   Duży musi jeszcze pobyć w hoteliku, chyba że weźmie go ktoś z całym bagażem jego psiej niedoli. Na razie jednak na adopcję Dużego nie ma żadnych chętnych. Za pomoc obaj z Dużym serdecznie dziekujemy!

 • SYLWIA K - awatar

  SYLWIA K

  23.04.19
  23.04.19

  DUZY CO U CIEBIE

  • Lech Ścibor-Rylski - awatar

   Lech Ścibor-Rylski - Organizator zbiórki

   23.04.19
   23.04.19

   Duży coraz lepiej traktuje inne psy i przyzwyczaił się do nowego miejsca. Jego szanse na adopcję rosną, tylko jak na razie chętnych brak. Obaj z Dużym pozdrawiamy!

14 915 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciły 383 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Lech Ścibor-Rylski - awatar

Lech Ścibor-Rylski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 383

Anna Szablowska - awatar
Anna Szablowska
100
Kuna leśna - awatar
Kuna leśna
18
Elżbieta - awatar
Elżbieta
50
Elka - awatar
Elka
20
Aldona - awatar
Aldona
100
Ewa Kamińska - awatar
Ewa Kamińska
50
Elzbieta - awatar
Elzbieta
20
Ewa Kamińska - awatar
Ewa Kamińska
50
SYLWIA K - awatar
SYLWIA K
15
Kuna leśna - awatar
Kuna leśna
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij