Zbiórka Operacja Gabrysi - zdjęcie główne

Operacja Gabrysi

322 208 zł  z 360 445 zł (Cel)
Wpłaciły 1 353 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Gabrysia Gorgoń urodziła się 29 stycznia 2008 roku. Miała być zdrową dziewczynką jednak od razu, gdy przyszła na świat, lekarze przewidywali, że przeżyje najwyżej kilka dni.

„Mówili mi, że trzeba się modlić, żeby zdążyła przejechać z jednego szpitala do drugiego – wspomina mama dziewczynki. Traciła oddech, była sina – niewiele brakowało, aby odeszła "

W  chwili narodzin Gabrysi było wiadomo, że dziewczynka ma poważne problemy. Artrogrypoza i Zespół Pierre-Robin, czyli szereg wad wrodzonych – taką diagnozę postawili lekarze. To były wyraźne zniekształcenia w budowie ciała, między innymi: skrócenie i zrost kości ramieniowej i promieniowej w obu rękach, zwichnięte biodra, czy rozszczep podniebienia. Siedem pierwszych miesięcy życia dziewczynka spędziła w szpitalu – podłączona do respiratora. Dzielni rodzice - Justyna i Mariusz mogli widzieć swoją córeczkę tylko przez kilka godzin dziennie na oddziale intensywnej terapii. Postanowili zabrać ją do domu.


Lekarze stopniowo odłączali Gabrysię od aparatury. Justyna Gorgoń zapamiętała słowa jednej z mam w szpitalu: „Weźcie ją do domu. Tam wam dziecko odżyje”. Rodzice dziewczynki nie wiedzieli, co dalej, spodziewali się, że będzie trudno i że będą musieli nauczyć się żyć w nowej sytuacji. Mama Gabrysi wspominając pierwszy dzień w domu: "Gabrysia wyszła pierwszy raz na świeże powietrze, wszystko ją interesowało, na wszystko patrzyła pierwszy raz. Najbardziej bałam się nie skrzywdzić takiego maleństwa. Przerażający był sprzęt wnoszony do domu - ssak, inhalator, cewniki, strzykawki".

W swoim krótkim życiu dziewczynka musiała przejść już wiele operacji: podniebienia i żuchwy (może oddychać już samodzielnie, bez rurki tracheostomijnej) i nóżek (dzięki czemu są one mocniejsze). Gabrysia wciąż jednak ma problem z poruszaniem się. Od roku nie jest karmiona bezpośrednio do żołądka, je samodzielnie.

Nic nie zabiera jej radości życia. Uczestniczy w rehabilitacji, zajęciach na basenie. Bardzo lubi matematykę, język angielski oraz muzykę, gdzie gra na pianinie. Wolny czas lubi spędzać grając w piłkę czy gry planszowe. Jest bardzo silną, pogodną dziewczynką. Gabrysia niebawem skończy 12 lat, a przecież lekarze nie dawali jej szans na przeżycie kilku dni.


Po konsultacji w Warszawie Gabrysia dostała szansę operacji  dwóch kolan w klinice profesora Paleya, która może być wykonana w Polsce. Pomoże jej to poruszać się bez balkonika, wyprostuje chód. Niestety kosztorys takiej operacji jest ogromny. Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Don Edward#0420 - awatar

  Don Edward#0420

  18.12.2020
  18.12.2020

  Don Edward#0420 pomaga wraz z DrugRP!

 • Grzegorz Świt, Aukcja; stojak na butelkę. DUŻO ZDRÓWKA GABRYSIU! - awatar

  Grzegorz Świt, Aukcja; stojak na butelkę. DUŻO ZDRÓWKA GABRYSIU!

  02.12.2020
  02.12.2020

  DUŻO ZDRÓWKA GABRYSIU!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.11.2020
  29.11.2020

  Miłego dnia.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.11.2020
  21.11.2020

  Dużo zdrowia, trzymaj się Gabrysiu!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.11.2020
  12.11.2020

  #bikechallenge

322 208 zł  z 360 445 zł (Cel)
Wpłaciły 1 353 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 1 353

Jakub - awatar
Jakub
40
Jakub - awatar
Jakub
10
Jakub - awatar
Jakub
10
Anna i Mariusz Jakubowscy - awatar
Anna i Mariusz Jakubowscy
80
Daniel - awatar
Daniel
100
Andrzej Maka - awatar
Andrzej Maka
80
Angelika Kowalska licytacja kalendarza - awatar
Angelika Kowalska licytacja kalendarza
80
Grzegorz Kwiecień - awatar
Grzegorz Kwiecień
100
Sebastian Byrski - awatar
Sebastian Byrski
50
krzysztof - awatar
krzysztof
110

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij