Zbiórka Kociątko bez oczu i nóżki - zdjęcie główne

Kociątko bez oczu i nóżki

232 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób

Dramatyczne zgłoszenie

Mamy w Fundacji dużo za dużo kotów i kociaków, ale nagle dosta­­­­liśmy zgło­­­­szenie, że nieda­­­­leko ul. Rzgo­­­w­skiej w Łodzi, biega mały kociak z chorymi oczami i bez jednej nóżki. Ten brak nóżki prze­­­­ważył, bo maluch bez nogi nie prze­­­­żyje na ulicy, więc zdecy­­­­do­­­­wa­­­­liśmy, że trzeba chociaż zoba­­­­czyć jak to wygląda. Wolo­­­n­ta­­­­riuszka poje­­­­chała zorie­­­n­tować się w sytu­­­­acji, często bowiem  się zdarza, że osoba zgła­­­­sza­­­­jąca nie potrafi prawi­­­­dłowo okre­­­­ślić wieku kota, ani jego kondycji zdro­­­­wotnej. Tym razem sytu­­­­acja wyglą­­­­dała gorzej niż w opisie:kociak nie ma frag­mentu tylnej nóżki poniżej kolana, a kikut wygięty jest pod dziwnym kątem. W nóżce wystę­­­­puje zanik mięśni, chociaż kocię macha kikutem. Do tego maluch prawie nie ma oczu - jedno będzie najpra­­­w­do­­­­po­­­­do­­­b­niej do usunięcia, a drugie pozo­­­­stanie zamglone.

Zdjęcie opisu zbiórki Kociątko bez oczu i nóżki

Niespodzianka

Kociak został złapany przez osobę zgła­­­­sza­­­­jącą jeszcze przed przy­­­­jazdem wolo­­­n­ta­­­­riuszki, ale w trakcie prze­­­­ka­­­­zania nam malu­­­­cha… z krzaków wyszło jegorodze­­­ń­stwo. Tak samo zasma­­­r­kane i zaro­­­­piałe, więc za tydzień i one nie miałyby oczu... I choć rozum krzy­­­­czał nie, to serce prze­­­­wa­­­­żyło… i teraz w domu tymcza­­­­sowym mamy trzy ciężko chore kocięta. 

Zdjęcie opisu zbiórki Kociątko bez oczu i nóżki

Ratunek

Od razu wzię­­­­liśmy je na odpchlenie i odro­­­­ba­­­­czenie, bo siedziała na nich masa pcheł, a brzuszki miały ciężkie od robaków. Dostały również anty­­­­bio­­­­tykiw zastrzy­­­­kach, trzy rodzaje kropli do oczu oraz jedzenie z dużą zawa­­­r­to­­­­­­­ścią białka. To na początek. Potem będziemy, wraz z leka­­­­rzami wete­­­­ry­­­­narii, myśleć co zrobić z nóżką i oczkiem.

Tymczasem trzej chłopcy - biały Hekke, bury Iwo i Gaszko bez nóżki - bardzo proszą o Waszą pomoc. Sami nie damy rady...

Zdjęcie opisu zbiórki Kociątko bez oczu i nóżki

Aktualizacje


 • Fundacja Przytul Kota - awatar

  Operacja i szukanie domu

  13.09.2016
  13.09.2016

  Kochani, 3 września musieliśmy amputować nienaturalnie wygiętą, tylną łapkę Gaszko. Zabieg przebiegł bez komplikacji, a maluch odpoczywa w domu tymczasowym. W opisie zbiórki możecie zobaczyć jego zdjęcie tuż po operacji. Niedługo całe rodzeństwo będzie do adopcji, więc zapraszamy do śledzenia naszej strony www.przytulkota.pl lub fanpage na Fecebooku. Tam pojawi się informacja o poszukiwaniu dla chłopców nowych domków. Serdecznie dziękujemy za wsparcie <3

  Zdjęcie aktualizacji 1 318

232 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób

Wpłaty: 11

Barbara - awatar
Barbara
20
Monika - awatar
Monika
2
Katarzyna - awatar
Katarzyna
40
Agata - awatar
Agata
5
Artur - awatar
Artur
10
Adina - awatar
Adina
100
Sylwia - awatar
Sylwia
10
Ela - awatar
Ela
5
Hanna - awatar
Hanna
20
Aldona - awatar
Aldona
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij