Leszek Kupras - awatar

Leszek Kupras

Organizator zbiórki

Jestem kolegą, znajomym, blisko współpracujemy zawodowo, spróbuję się nazwać przyjacielem Henryka Kowalczyka. 

Zacytuję informację podaną przez Łódzki Expres Ilustrowany z dnia 12.06.2018:

"Pożar w domku jednorodzinnym na Widzewie. Straty oszacowano na 250 tys. zł 

Aż 10 zastępów straży pożarnej gasiło we wtorek pożar domku jednorodzinnego przy ul. Gajcego na Widzewie. Ogień na poddaszu wolnostojącego budynku o powierzchni 140 mkw pojawił się około godziny 10 . Z powodu drewnianej konstrukcji stropu pożar błyskawicznie się rozwijał. Na szczęście zawodowym strażakom z Łodzi i ich kolegom z pobliskich ochotniczych straży pożarnych (m.in. z Andrzejowa, Bedonia i Andrespola), którzy bardzo szybko stawili się na wezwanie, udało się zapobiec przedostaniu płomieni na parter budynku. Strażacy w jednej chwili rozwinęli węże i ruszyli do walki z żywiołem. Niestety nie udało się uniknąć zniszczeń związanych z zalaniem pomieszczeń znajdujących się na parterze - kuchni, łazienki i pozostałych pokojów.

Usuwanie skutków pożaru, zabezpieczenie nadpalonych konstrukcji trwało jeszcze kilka godzin. Dopiero po południu przekazano dom właścicielowi (w momencie pojawienia się ognia w budynku nikt nie przebywał). 

Łącznie starty oszacowano na 250 tysięcy złotych. Wartość uratowanego mienia została wyceniona na kolejne 150 tysięcy złotych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej na poddaszu."

Link do artykułu: http://www.expressilustrowany.pl/lodz/a/pozar-w-domku-jednorodzinnym-na-widzewie-straty-oszacowano-na-250-tys-zl,13254512/ 

Reasumując, Heniek z żoną zostali w tym, w czym rano wyszli z domu. Dom wymaga gruntownego remontu z wymianą dachu, sufitów, podłóg, skucia tynków, okien, instalacji itd. Dom należy później doposażyć w podstawowe meble i sprzęty. Jednym słowem budowa od początku z całą papierologią zezwoleń oraz koszty, koszty i koszty. 

Wiek i zdrowie Henryka nie idą w parze z wyzwaniem, które postawiła rzeczywistość. 

Ubezpieczenie opiewa na kwotę 100 tys zł. Ciekawe ile firma ubezpieczeniowa wypłaci. Sąsiedzi i znajomi wykazali natychmiastową pomoc w dostarczeniu niezbędnych środków do życia i fizyczną pomoc w uprzątnięciu pogorzeliska i przygotowaniu domu do oględzin i przyszłego remontu. 

Pomóżmy i my poprzez zbiórkę funduszy, które Henryk będzie mógł dołożyć na odbudowę swojego domu, a człowiek jest pracowity, uczciwy i żadna złotówka się nie zmarnuje.

Leszek Kupras.

Leszek Kupras - awatar

Leszek Kupras

Organizator zbiórki

Wpłaty - 24

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Szymon - awatar
50
Szymon
Anonimowy Darczyńca - awatar
500
Anonimowy Darczyńca
Arek S - awatar
500
Arek S
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Czesław - awatar
2 000
Czesław
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka Kukiełka - awatar
50
Agnieszka Kukiełka
Anonimowy Darczyńca - awatar
400
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
800
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij