Zbiórka Ratunek dla 8 pogorzelców - zdjęcie główne

Ratunek dla 8 pogorzelców

60 501 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 640 osób
Zbiórka zakończona
 
Paweł Luty - awatar

Paweł Luty

Organizator zbiórki

Szóstka dzieci po pożarze potrzebuje dachu nad głową. Muszą być razem

Paulina i Tymek kilka lat temu przeżyli niewyobrażalną rodzinną tragedię - ich ojciec został zamordowany na zlecenie ich matki. Paulina zaopiekowała się małoletnim bratem. Razem ze swoim mężem, Tymkiem i piątką dzieci tworzą szczęśliwą rodzinę, ale los niestety znów wystawił ich na próbę. 

Na początku marca dom, w którym mieszkali został podpalony i prawie całkowicie spłonął. Ośmioosobowa rodzina została bez dachu nad głową i potrzebuje pomocy, żeby stanąć na nogi.

Dom został podpalony przez teścia Pauliny, który od wielu miesięcy nękał ją, groził jej i dzieciom. Paulina i Piotr próbowali uzyskać sądowy zakaz zbliżania się teścia do ich rodziny, ale prokuratura działała tak opieszale, że doszło do tragedii. 

Policja, pomimo wcześniejszych interwencji, także nie była w stanie pomóc rodzinie.

W czasie pożaru prawie cała rodzina była w domu - tylko Piotr był w pracy. Paulina próbowała ratować swoje dzieci, ale nie wszystkie zdołała wynieść z płonącego budynku. Musiała czekać na interwencję straży pożarnej i przeżywać najgorszy, niewyobrażalny strach o życie swoich dzieci oraz młodszego brata. Dzielni strażacy na szczęście uratowali wszystkich z pożaru. Stała się rzecz straszna, ale ta tragedia mogła mieć jeszcze bardziej bolesny wymiar.

Wielu ludzi dobrej woli z Żędowic, gdzie mieszka Paulina z rodziną, Zawadzkiego, Strzelec Opolskich i Opola okazało niezwykłą pomoc pogorzelcom. Niestety, nadal borykają się oni z szeregiem problemów.

Nie mogą wrócić do domu, ponieważ jest to dom podpalacza - formalnie należy do teścia Pauliny i rodzina nie ma do niego żadnych praw. 

Pomimo tego, że włożyli wiele serca, czasu i pieniędzy w remont piętra domu, na którym mieszkali. Jedną zapałką toksyczny teść zniszczył ich poukładane życie.

Paulina z Piotrem szukają, więc nowego domu dla swojej rodziny. A w małej miejscowości nie jest łatwo o odpowiednie lokum dla tak dużej rodziny. 

Cała ósemka bardzo chce być razem i musi być razem. Jeżeli Paulina i Piotr nie będą w stanie zapewnić Tymkowi odpowiednich warunków mieszkalnych to może on trafić do rodziny zastępczej albo domu dziecka. Trzecia taka tragedia dla młodego człowieka to byłoby już zdecydowanie za dużo.


Pomóżmy razem rodzinie Pauliny i Piotra zebrać fundusze na nowe mieszkanie i jego remont oraz wyposażenie. Ci dobrzy, pracowici i rodzinni ludzie przeszli w życiu już naprawdę za dużo trudnych chwil.

Prosimy Was o wpłaty na tę zbiórkę, bo wierzymy głęboko, że dobro wraca, że dobrzy ludzie zasługują na wspólne szczęście, którego nie może zburzyć opieszała i bezduszna administracja czy toksyczny teść.

W tych trudnych chwilach okażmy serce, a to dobro na pewno do nas wróci.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.05.20
  27.05.20

  Szlachetni młodzi ludzie, którzy wychowują sześcioro dzieci. Trzeba im pomóc.

 • Paweł Grabiński - awatar

  Paweł Grabiński

  27.05.20
  27.05.20

  Powodzenia

 • Anna - awatar

  Anna

  24.05.20
  24.05.20

  Wszystkiego dobrego!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.05.20
  19.05.20

  Walczcie i nie poddawajcie się - dla Tymka i waszych dzieci. Oddaje w modlitwie ♥️

 • AnnA - awatar

  AnnA

  07.05.20
  07.05.20

  Jestem z Wami!

60 501 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 640 osób
Zbiórka zakończona
 
Paweł Luty - awatar

Paweł Luty

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 640

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Kat FeSz - awatar
Kat FeSz
60
Mariusz - awatar
Mariusz
100
Brygida Mika licytacja - awatar
Brygida Mika licytacja
60
Ania - awatar
Ania
35
Psi patrol :) - awatar
Psi patrol :)
23
Licytacja kartek Ewa Karlińska - awatar
Licytacja kartek Ewa Karlińska
50
Ewa Ewa - awatar
Ewa Ewa
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij