Jestem Tadeusz, mam 51 lat. W latach 1991r do 2009r pracowałem na kopalni. Od młodych lat chorowałem na astmę oskrzelową. W 1997r zostałem skierowany do poradni chorób płuc w Czerwionce Leszczynach ze względu na bardzo złe wyniki spirometrrii podczas badań okresowych. Astma nie jest chorobą zawodową, ciężko oddychałem, męczyłem się podczas prostych czynności po czym złożyłem wniosek do ZUS o rentę. Po przyznaniu renty z ogólnego stanu zdrowia złożyłem również wniosek do Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Otrzymałem stopień niepełnosprawności umiarkowany, a z ZUS'u częściową niezdolność do pracy. W trakcie pobierania renty dorabiałem sobie jako ochroniarz obiektu - nadzór monitoringu. Moja choroba postępowała z biegiem czasu i w roku 2020r w czerwcu dostałem takich duszności, po których trafiłem do szpitala w Knurowie gdzie mnie zaintubowano po czym przewieziono mnie do szpitala w Lublińcu na oddział OIT i byłem w śpiączce przez 6 dni. Po wybudzeniu, uczono mnie chodzić, miałem wiele rehabilitacji po czym teoretycznie wstałem na nogi i po długim zwolnieniu lekarskim wróciłem do pracy. W 2021r w grudniu przeszedłem covid19 i leżałem w szpitalu w Zabrzu - Biskupicach, w międzyczasie robiłem kontrolne badania w poradni chorób płoć, przez co niejednokrotnie leżałem w szpitalu im. ŚW Józefa w Pilchowicach (tam też odbywałem rehabilitacje). W roku 2023 przyznano mi stopień niepełnosprawności - znaczny ale w dalszym ciągu mogłem dorabiać. Do 31 maja 2024r miałem umowę o pracę w zakładzie pracy chronionej ale od początku 2024r przebywałem na zwolnieniach lekarskich gdyz mój stan zdrowia bardzo się pogorszył.
18.02.24 - 27.02.24 Szpital w Knurowie.
6.03.24 - 13.03.24 Szpital w Knurowie (karta nr 17.)
13.03.24 zostałem przetransportowany do górnośląskiego Centrum Medycznego - Szpital w Ochojcu (karta nr 18.) Zakwalifikowany do leczenia NIV bezterminowo (jest to domowa wentylacja mechaniczna) pod nadzorem w ramach zespołu domowej wentylacji nieinwazyjnej. Posiadam koncentrator tlenu, respirator domowy typu NIV wraz z maską podającą tlen 8-16h na na dobę. Jestem pod kontrolą pulmonologa domowego, pielęgniarki domowej i rehabilitanta z DOM Medica Spółka. ZO.O z umową NFZ. (Karta nr 19.)
22.04.24 - 23.04.24 miałem kontrolne badanie TK w szpitalu w Knurowie w celu zakwalifikowania mnie do zabiegu Torakotomii w klinice w Zabrzu. (karta nr 20.)
16.05.24 - 3.06.24 byłem w szpitalu klinicznym nr. 1 w Zabrzu, Torakotomia przednio - boczna prawa. Resekcja pęcherzy rozedmowych (karta nr 21.)
17.05.24 - Zabieg i pobranie materiałów do badania histopatologicznego (karta nr 22.) Resekcja pęcherzy rozedmowych po stronie prawej.
3.06.24 opuściłem klinikę i po 3 tygodniach zgłosiłem się na kontrolę do przyklinicznej przychodni w Zabrzu.
Po zabiegu Torakotomii bocznej prawej dochodziłem do zdrowia, ale dnia 27.07.24 po wezwaniu pogotowia ratunkowego (duszności) zostałem przewieziony do szpitala w Knurowie na oddział wewnętrzny, okazało się że pękł pęcherzy rozedmowy po stronie lewej. Wprowadzono dren w celu udrożnienia płuca. (karta nr 23.)
2.08.24 po wyjęciu drenu okazało się że zapadło mi się płuco i zrobiła się odma śródpiersiowa i masywna odma podskórna - nagły transport do kliniki w Zabrzu, gdzie wykonano drenaż lewej jamy opłucnowej i drenaż lewych powłok ściany klatki piersiowej.
8.8.24 wykonano zabieg wideotorakoskopii lewostronnej. Resekcja następnych pęcherzy rozedmowych, tym razem po stronie lewej. Dnia 13.08.24 zostałem wypisany w stanie dobrym ze szpitala klinicznego do domu.
Otrzymałem skierowanie do poradni transplantologicznej w celu przeszczepu płuc, gdyż zdaniem lekarzy moje płuca to wrak. (karta nr. 24 i 25.)
Podsumowując od początku 2024r nie wychodzę z domu, od marca tego roku korzystam z maszyny domowej wentylacji. Mam 51 lat i bardzo chciałbym w jakikolwiek sposób móc wyjść z domu i spędzić czas jak inni idąc do parku, na lody czy też zwyczajnie pojechać do kogoś w odwiedziny. Jest takie urządzenie które mogłoby mi umożliwić te czynności, ale z racji tego że jestem na niskiej rencie i nie jestem w stanie samodzielnie kupić takiego sprzętu, gdyż koszt takiego podróżnego koncentratora tlenu oscyluje w granicach 10,000 zł. Oboje z żoną jesteśmy na rencie, mamy wiele lat pracy za sobą ale opłaty za media i leki powodują że nie jesteśmy w stanie uzbierać takiej kwoty. Dla zainteresowanych wgląd do dokumentów zostawiam w opisie i bylibyśmy bardzo wdzięczni za każdą najmniejszą wpłatę na zbiórkę, pozdrawiam serdecznie Tadeusz.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Anonimowy Darczyńca
Zdrówka Tadeusz
Jola i Krzysiek Stachyra
Dużo zdrówka Tadziu od Joli i Krzyśka 👍🏻.
Ewa Dąbrowska
Życzę zdrówka , pozdrawiam Basiu. Choć macie już zebrane pieniążki to myślę że każdy grosz się przyda .
Anonimowy Darczyńca
Dużo zdrówka i pogody ducha
Anonimowy Darczyńca
Powodzenia Tadeusz 🙂