Gildia - uratujmy jej łapkę!

2 760 zł  z 2 700 zł (Cel)
Wpłaciło 36 osób

Wystarczy jedno spojrzenie w mądre, radosne i pełne nadziei oczy Gildi - by zrozumieć, dlaczego przywrócenie jej do pełnej sprawności stało się dla nas priorytetem.

Gdy widzimy psa, któremu uratowano życie - ale który bez dalszej pomocy nie ma szans na normalne funkcjonowanie – nie możemy przejść obojętnie. Gdy patrzymy na młodego psiaka, którego labkowa dusza rwie się do zabaw i swobodnego biegania – nie mamy wątpliwości, że zaspokojenie tego pragnienia jest naszym obowiązkiem…

Gildia - dwuletnia, biszkoptowa labradorka - uległa wypadkowi komunikacyjnemu. Nikt nie zainteresował się jej losem, nie udzielił pomocy… Zakrwawiona, ze zmiażdżoną częścią łapki  i połamanym biodrem – zdołała skryć się przed światem, by z dala od wszystkich móc przejść za Tęczowy Most…

 Z tej drogi jednak udało się ją w ostatniej chwili zawrócić. Czyjeś czujne oczy wypatrzyły wykrwawiającego się i gasnącego psa, ukrytego za garażami - a dobre serce kazało wezwać odpowiednie służby. Gildia błyskawicznie trafiła na stół operacyjny – dzięki wysiłkom lekarzy łapkę uratowano, usunięto główkę kości udowej. Część ogonka musiała być niestety amputowana. Ale co najważniejsze PRZEŻYŁA - i dostał szansę na dalsze życie.

Najsmutniejsze jest to, że Gildi nikt nie szukał… Próby odnalezienia właściciela także nie odniosły skutku. Dlatego wkrótce po zabiegu sunia - mając status psa bezdomnego – trafiła, zgodnie z procedurami, do schroniska… Ale dla psa po takim zabiegu pobyt tam byłby wyrokiem – oznaczałby dożywotnią niepełnosprawność. Gildia wymaga intensywnej, dlugotrwałej rehabilitacji, stopniowego usprawniania łapki, troskliwej opieki człowieka…  Musieliśmy ją ratować…

W schronisku:

Nie mieliśmy chwili do stracenia. Rozpoczęliśmy wyścig z czasem. Gildia opuściła schronisko i zamieszkała w Domu Tymczasowym - z Człowiekiem o Wielkim Sercu, który nie uląkł się trudu, jaki wiąże się z opieką nad psem po tak ciężkiej operacji. Niestety, bardzo ograniczona sprawność ( i wynikająca z tego mniejsza pewność siebie suni) oraz towarzyszący wszelkim ruchom ból – sprawiły, że Gildia zareagowała agresją na rezydujące w Domu Tymczasowym psiaki. Z tego powodu musiała zmienić miejsce pobytu. 

W domu tymczasowym:

Trafiła do hoteliku – w którym mogliśmy liczyć na współpracę zarówno pod kątem jej rehabilitacji jak i usprawniania relacji z innymi czworonogami. 

W hoteliku:

Intensywna rehabilitacja, kontrolne wizyty, leki  i utrzymanie psa w hotelu – to koszty, które  zaczęły przekraczać nasze możliwości. Ale ani przez moment nie mieliśmy wątpliwości, że będziemy walczyć o powrót Gildi do pełnej sprawności – szukając wsparcia wśród Wielkich Ludzkich Serc.

Nie mogliśmy jednak przewidzieć, że nad sunią pojawią się kolejne czarne chmury.  Nie mogliśmy przewidzieć, że pojawią się poważne komplikacje. Kiedy wydawało się, że dla Gildi światełko w tunelu zaczyna świecić coraz jaśniej – znów zapadła ciemność.  Po chwilowej poprawie – nagle pojawił się ból, sunia ponownie zaczęła całkowicie odciążać łapkę. Kolejne wizyty lekarskie, badania RTG i konsultacje przyniosły druzgocącą diagnozę: konieczna jest powtórna operacja biodra.  Bez tego - Gildię czeka życie pełne bólu, życie przez które będzie musiała przejść na trzech łapkach. Czeka ją życie w cierpieniu…

Karta informacyjna wizyty u weterynarza:

Cierpienie psa boli  bardziej niż własne. Przecież to my, ludzie, odpowiedzialni jesteśmy za stworzenia, które nam zaufały. Gildię człowiek zawiódł już dwukrotnie. Raz, gdy nie zadbał należycie o jej bezpieczeństwo, w wyniku czego sunia znalazła się na ulicy. Drugi raz – gdy po kolizji kierowca nie udzielił jej pomocy skazując na samotne męczarnie. My Gildi z pewnością nie zawiedziemy. Będziemy o nią walczyć. Będziemy walczyć o jej szansę na życie na czterech łapach. Ale do tej walki potrzebujemy pomocy. Potrzebujemy wsparcia Osób, które potrafią pochylić się nad skrzywdzonym, cierpiącym psem, potrafią wyciągnąć do niego rękę i otworzyć przed nim swoje serce.

Wiemy co nas czeka. Wiemy, że musimy zmierzyć się z długotrwałą rehabilitacją, ponowną operacją i z pooperacyjną opieką, z kolejnymi wizytami lekarskimi i z zabezpieczeniem najlepszego miejsca pobytu dla Gildi. Jesteśmy w pełni gotowi do walki o jej przyszłość. Ale wiemy także, że oprócz dotychczas poniesionych kosztów – czekają nas kolejne wydatki, których niestety sami już nie udźwigniemy. Szacujemy, że Gildia potrzebować będzie jeszcze około 2700 zł – i to jest kwota, o którą - w imieniu Gildi - nieśmiało prosimy, pukając do wszystkich Wielkich, Gorących Serc. Państwa hojność i nasza determinacja mogą sprawić, że w oczach Gildi ujrzą Państwo nie tylko nadzieję – ale także (a nawet przede wszystkim) ogromną, dozgonną wdzięczność.

Pomóżmy Gildi. Sprawmy wspólnie, że znów będzie rozbieganym, szalonym, młodziutkim labem.  Ktoś, ratując ją po wypadku, dał jej szansę na dalsze życie. Dziś inni Wielcy Ludzie mogą sprawić, że będzie to życie szczęśliwe, przebiegnięte na czterech łapach.  Pomagając – utworzymy wspólnie Krąg Serc, w których Gildia znajdzie choć odrobinę miejsca. Krąg, do którego każdy będzie mógł dołączyć…

Niebawem nadejdzie wiosna… Czy wraz z pierwszymi promieniami cieplejszego słońca sunia będzie mogła cieszyć się życiem bez bólu? Czy każdy wiosenny dzień będzie zbliżał ją do chwili, gdy w promieniach tego słońca pomknie łąką przed  siebie – wolna i szczęśliwa, z „rozwianymi” uszami? Tak może się stać – jeśli tylko ten Krąg Serc Otwartych dla Gildi stanie się odpowiednio duży.

Spójrzmy w oczy Gildi… One proszą: POMÓŻ MI ŻYĆ NA CZTERECH ŁAPACH!

Dla Suni wciąż szukamy także cudownego Domu Tymczasowego, w którym - pod troskliwym    okiem Dobrego Człowieka - będzie mogła zmagać się z dochodzeniem do siebie po operacji i ze żmudną rehabilitacją. Szukamy domu, w którym spokojnie dochodzić będzie do pełnej sprawności. 

Ze względu na komfort rekonwalescentki  – szukamy domku bez innych piesków.

 

(opr. A. Stępień)

Aktualizacje


 • labradory.org - awatar

  labradory.org

  05.03.2018
  05.03.2018

  W podziękowaniu zapraszamy do obejrzenia filmu.

Komentarze


 • Joanna - awatar

  Joanna

  05.03.2018
  05.03.2018

  Powodzenia Kochana!!!!!

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   05.03.2018
   05.03.2018

   Bardzo dziękujemy w imieniu Gildii ❤

 • Janusz - awatar

  Janusz

  28.02.2018
  28.02.2018

  Zdrówka! I Domu :)

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   28.02.2018
   28.02.2018

   Dziękujemy w imieniu Gildi ❤

 • Yesi - awatar

  Yesi

  28.02.2018
  28.02.2018

  Kochana zdrowiej

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   28.02.2018
   28.02.2018

   Dziękujemy w imieniu Gildi ❤

 • Joanna - awatar

  Joanna

  25.02.2018
  25.02.2018

  Zdrowiej kochanie

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   26.02.2018
   26.02.2018

   Dziękujemy w imieniu Gildi ❤

2 760 zł  z 2 700 zł (Cel)
Wpłaciło 36 osób

Wpłaty: 36

Joanna - awatar
Joanna
500
Jakub Kierzkowski - awatar
Jakub Kierzkowski
50
Elżbieta Pniewska - awatar
Elżbieta Pniewska
20
MARTA KACZMAREK - awatar
MARTA KACZMAREK
120
Tomek - awatar
Tomek
50
Piotr Golabek - awatar
Piotr Golabek
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta Kaczmarek - awatar
Marta Kaczmarek
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij