Jeśli, Drogi Czytelniku, stanąłbyś za bramą naszego Zwierzęcego Folwarku w jeden z grudniowych wieczorów, zapewne poruszyłby Cię dogłębnie zwierzęcy gwar, kiedy turkoczące taczki rozwożą kolację. We mgle unosi się rżenie, szczekanie, miauczenie, kwiczenie i ryk. I to właśnie ten ryk najbardziej rozdziera zimową ciszę, gdy folwark przykrywa powoli noc i unosi się coraz gęstsza mgła. Ryk Gniewka, który doprasza się kolacji poza kolejnością.    

Gniewko o bezmyślności ludzkiej mógłby pewnie powiedzieć nie jedno. Dyplomatycznie milczy. 

Bo zwierzęta rzadko mszczą się na nas za to, czego od nas doznają. To nie leży w ich zwierzęcej naturze. Zresztą, jak to muł, mówić nie umie. Umie tylko ryczeć. O tym jak był traktowany, więcej niż ryk mówi jego lęk przed ludzką ręką, nerwowe wiercenie się w miejscu i szarpanie za linkę. I strach w wielkich, ciemnych oczach. Gniewko nie garnie się do ludzi, raczej od nich stroni. Choć to oni o wszystkim decydują. 

Dzięki pomocy takich jak Ty, lub Twojej, Gniewka udało nam się wykupić od handlarza jakiś czas temu. Od tamtej pory nikt nie zgłosił się po niego, z żadnym zapytaniem. Wyjeżdżają w adopcje - piękne, użytkowe, zdrowe. A cóż on, Gniewko, miałby do zaoferowania poza swoim rykiem?  Czasem, gdy przyjeżdżają przyczepy, Gniewko podbiega do ogrodzenia i ryczy z całych sił, najgłośniej jak tylko umie. Jednak zazwyczaj nikt się nie ogląda. 

 Chcielibyśmy, aby Gniewko poczuł się w te święta wyjątkowo. On sam nigdy o nic nie prosi. Czasem ktoś pyta o osiołki do adopcji, albo z osiłkiem chce zrobić zdjęcie, osiołkowi dać kawałek rumianego jabłka. Chcielibyśmy aby również do Gniewka i jego kolegów mułów przyszedł w tym roku Mikołaj. 

Gniewko nieśmiało więc zerka w Twoją stronę i zbiera na smakołyki, własne szczotki, pedicure i manicure, jakiś nowy kantarek i witaminy dla siebie i kolegów - i prosi o odwiedziny!

Bądź dla Gniewka Mikołajem w te Święta, w grudniu - nie zbawisz tym świata, ale sprawisz, że muł, który chwile temu uniknął rzeźni, poczuje się kimś ważnym, zmienisz choć na Święta cały jego świat. Bo zwierzęta czują bardzo dużo, i chcą się liczyć.

Dziękujemy za każdą wpłatę na marzenia Gniewka, zwykłego muła, i jego mulej ekipy! 

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Wpłaty - 7

Marta - awatar
50
Marta
Maksymilian Górzyński - awatar
100
Maksymilian Górzyński
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Małgorzata Kirschanek - awatar
20
Małgorzata Kirschanek
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij