Zbiórka Norton - szansa na życie! - zdjęcie główne

Norton - szansa na życie!

2 182 zł  z 2 020 zł (Cel)
Wpłaciły 62 osoby

Nigdy nie jest tak, że akurat w danej chwili jest dobry czas na uratowanie kolejnego psa. Bo mamy ich już pod opieką za dużo…, bo nie mamy pieniędzy…, bo… ale jednocześnie nigdy nie jest tak, że jesteśmy w stanie odmówić psu szansy na jego nowe, lepsze życie.

Tym razem jest to Norton. Norton jest psem, który w schronisku ma opinię agresora- automatycznie skreślonym. Bez szans.

Jedziemy na miejsce. Na wybiegu czeka na nas przestraszony pies, który szuka miejsca do ukrycia się przed światem. Całym sobą wysyła wszystkie psie sygnały jakie tylko mogą istnieć:  „nie podchodź proszę”, „jestem przerażony, nie róbcie ze mną nic”, „nie chcę konfliktu, proszę nie zbliżaj się”. Niestety, chyba wcześniej nikt nie zwracał uwagi na prośby psa, ignorował je, pokazywał psu że nic dla niego nie znaczą.

 Nie robimy nic poza przykucnięciem i spokojnym czekaniem. Po dłuższej chwili pies podchodzi do nas niepewnie. W krótkim czasie daje się podrapać, dotykać i kładzie się, żeby poczochrać jego brzuch. Później daje założyć sobie smycz i obrożę. Jest gotowy na spacer. I nie ma w sobie cienia agresji. Zrozumiał, że nie przyszliśmy po to, by go krzywdzić.

Żadna z nas nie odzywa się, jednak obie myślimy tak samo… ten pies szuka bliskości i bezpieczeństwa. Jednocześnie strach go paraliżuje, ale w głębi pragnie kontaktu.   Nie ma szans, żebyśmy nie zabrały stąd Nortona.

Norton zaufał nam, a my nie możemy go zawieść. On na nas czeka i to my jesteśmy jego ostatnią i jedyną nadzieją. Bez nas jego życie już zawsze będzie wyglądało tak samo, będzie pełne paraliżującego strachu…

Szansą dla Nortona jest hotel dla psów i specjalista, który znając się na poranionej psychice będzie budował z psem relacje zaufania i bliskości z człowiekiem.

Wiemy, że sami nic nie jesteśmy w stanie zdziałać, dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia. Koszt pobytu w hotelu to ok. 500 zł miesięcznie, do tego dochodzi karma, ewentualna diagnostyka, badania, odrobaczanie i odpchlenie.

Dla jednych to dużo, dla innych mało… mało bo to cena jego życia. Praca z Nortonem może potrwać nawet kilka miesięcy. Prosimy Was o pomoc po raz kolejny, ponieważ i tym razem nie mamy innego wyjścia.

Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć Nortona, prosimy o skorzystanie z linku skarbonki na www.pomagam.pl.

 Serdecznie Wam dziękujemy! Wspólnie zabierzmy się za ratowanie kolejnego psiego życia!

Fundacja Człowiek i Pies

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/325770597832609/?acontext=%7B%22source%22%3A5%2C%22page_id_source%22%3A485512228170902%2C%22action_history%22%3A%5B%7B%22surface%22%3A%22page%22%2C%22mechanism%22%3A%22main_list%22%2C%22extra_data%22%3A%22%7B%5C%22page_id%5C%22%3A485512228170902%2C%5C%22tour_id%5C%22%3Anull%7D%22%7D%5D%2C%22has_source%22%3Atrue%7D&__mref=mb

Komentarze


 • Tomek Studzieński - awatar

  Tomek Studzieński

  04.11.2017
  04.11.2017

  poszło...☺

 • Aśka - awatar

  Aśka

  03.11.2017
  03.11.2017

  Strasznie smutny i chyba doświadczony przez życie pisiak. Jak to dobrze, że są jeszcze dobrzy ludzie, po prostu kochający zwierzęta!!! 3mam kciuki

 • Od Luizki - awatar

  Od Luizki

  02.11.2017
  02.11.2017

  Moja Niunia powiedziała: "Wyślijmy mu trochę pieniążków". Ok, przelewamy w takim razie... ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.11.2017
  02.11.2017

  Niedługo zapewne wyląduję pod mostem, ale nie jestem w stanie odmówić temu biedakowi :( Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.11.2017
  02.11.2017

  Grosik poszedł. Powodzenia piesku <3

2 182 zł  z 2 020 zł (Cel)
Wpłaciły 62 osoby

Wpłaty: 62

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
12
Maja - awatar
Maja
50
Tomasz Szczepaniak - awatar
Tomasz Szczepaniak
100
Urszula - awatar
Urszula
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
104
ŁUKASZ - awatar
ŁUKASZ
10
Anna - awatar
Anna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Tomek Studzieński - awatar
Tomek Studzieński
10
Darika - awatar
Darika
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij