Zbiórka Ratujemy wzrok małego Groszka! - zdjęcie główne

Ratujemy wzrok małego Groszka!

230 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób

Krótka historia...

Trzykolorowa kotka i jej biało-bury braciszek zostali porzuceni przez kocią mamę na działkach w Oleśnicy. Kocięta miały  rozwijający się koci katar. W nagrzanej szklarni z chorobą walczyły kilka dni. Schronisko w Oleśnicy nie chciało udzielić pomocy, radzili by zadzwonić po Oleśnickiego hycla. Wiemy jak  zakończyła by się  ta krótka  historia. Kotki miały szczęście w nieszczęściu gdyż trafiły na mój 2-tyg. urlop. Nie miałam sumienia  nie pomóc. Walczyłam o to by ich nie uśpiono!!! Los chciał, że trafiły na dobrych ludzi.

Kotkę o imieniu Natka udało się oddać do adopcji. Wzięła ją przemiła Pani, która podjęła się dalszego leczenia. Jej brat Groszek był w gorszym stanie. Tymczasowo przygarnęliśmy Groszka, choć mamy dwa dorosłe koty z adopcji, które również w przeszłości chorowały na koci katar.

Zdjęcie opisu zbiórki Ratujemy wzrok małego Groszka!

Choć sami jesteśmy w trudnej sytuacji finansowej to Groszka leczymy już od miesiąca na własny koszt. Został odrobaczony, odpchlony, zrobiliśmy badanie w kierunku chlamydii – wynik ujemny. Koszty przekroczyły już 1000 zł i nadal rosną. Początkowo kocurek był leczony przez okolicznych weterynarzy, jednak stan oczu okazał się na tyle poważny, że zostaliśmy skierowani do okulisty we Wrocławiu.

Zdjęcie opisu zbiórki Ratujemy wzrok małego Groszka!

W tej chwli maluch przyjmuje antybiotyki, leki podnoszące odporność i kropelki do oczu. Leki, które początkowo Groszek dostawał nie zadziałały, a stan wręcz się pogarszał. We Wrocławiu okulista zalecił nowe leki (TOBREX, VIRGAN ŻEL, SZTUCZNE ŁZY, ANTYBIOTYK SYNOLUX, TOLFINA, ROFERON), które na szczęście zadziałały i zahamowały rozwój choroby. Niestety oczka są w opłakanym stanie. Kiedy ich stan się poprawi, maluszka czeka zabieg, który da duże szanse na odzyskanie wzroku w oku, na którym powstał wrzód rogówki. Inaczej będzie prawdopodobnie ślepym lub prawie nie widzącym kotkiem. Koszty takiego zabiegu przekraczają nasze możliwości finansowe. Koszt ok 550zł + biochemia 70 zł. Nie mamy już środków na dalsze leczenie, a maluch bardzo potrzebuje pomocy. Ma dopiero ok. 3-4 miesięcy. Przed nim całe życie. Ogromnie zależy nam, by przeżył je jako szczęśliwy, widzący otaczający go świat kotek. Teraz z oczu potrafi sączyć się krew, a maluch obija się o ściany, kiedy wędruje po mieszkaniu.

Groszek zwraca  się z prośbą o pomoc!!! Groszek jest strasznie przytulaśny i lgnie do ludzi. Pomóżmy wspólnie Groszkowi wyzdrowieć!

Zdjęcie opisu zbiórki Ratujemy wzrok małego Groszka!

Kim jesteśmy?

"Neko" znaczy "kot". Jesteśmy grupą wolontariuszy Fundacji Hospicjum dla Kotów bezdomnych działającą na terenie Wrocławia. Połączyła nas chęć niesienia pomocy kotom bezdomnym, porzuconym, skrzywdzonym.

Prowadzimy domy tymczasowe dla kotów bezdomnych, w których są one leczone i socjalizowane. Następnie szukamy dla nich odpowiedzialnych opiekunów.

Tę zbiórkę zakładamy na prośbę Celiny i Tomka, którzy jako osoby prywatne uratowali dwójkę chorych, kocich dzieci. Gorąco liczymy na Państwa pomoc!

Zdjęcie opisu zbiórki Ratujemy wzrok małego Groszka!
230 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób

Wpłaty: 9

Ewa - awatar
Ewa
10
Justyna - awatar
Justyna
50
Anna - awatar
Anna
50
katarzyna - awatar
katarzyna
10
Sylwia - awatar
Sylwia
50
Joanna - awatar
Joanna
5
Joanna - awatar
Joanna
20
Joanna - awatar
Joanna
20
Ewa - awatar
Ewa
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij