Tymoteusz Nie
Przesyłam link do strony z aktualizacją wydarzenia:
https://pomagamy-nepalowi.pl/
Zbiórka ma na celu pomoc dwunastu dziewczynkom, które żyją w skrajnym ubóstwie i patologicznym środowisku Mushar w Nepalu (Mushar – „jedzący szczury”).
( Informacje o naszej poprzedniej zbiórce na stronie http://pomagamy-nepalowi.pl/ )
Dziewczynki mają zostać zakwaterowane w „Bezpiecznym domu”. Miejsce te zostało wybudowane przy wsparciu chrześcijańskiej organizacji Reach Out Nepal (RON) oraz kościoła z Hong Kongu.
Przedsięwzięcie to ma umożliwić dzieciom zdobycie wykształcenia oraz zapewnienie im podstawowych potrzeb - opieki, troski i miłości. RON pragnie, aby dzieci te były świadome tego, że są stworzone na obraz Boga, że są wartościowe w Jego oczach i być może w przyszłości, będą walczyły o zmiany w społeczności Mushar.
Społeczność Mushar w Nepalu jest jedną z najbardziej zmarginalizowanych i ubogich grup ludzi, zarówno w Nepalu, Indiach jak i na świecie. Nazwa „Mushar” pochodzi od słów „jedzący szczury”.
Ludzie mieszkają w małych, słomianych chatkach w Himalajach, składających się z jednego pokoju używanego do gotowania, spania i przechowywania zwierzęcia, jeśli takie mają.
W Hinduizmie obowiązuje system kast dzielony na dotykalnych i nietykalnych. Kasta Mushar jest nietykalna, co oznacza całkowite odrzucenie tych ludzi, ostracyzm, zakaz kożystania ze wspólnego źródła wody i dyskryminację. Nawet w hinduizmie nie są akceptowani jako wyznawcy, dlatego stworzyli własny odłam hinduizmu. Wmawia im się, że jeżeli będą służyć religii i wyższym kastom, to w następnym życiu urodzą się w lepszej kaście - dotykalnej.
Konstytucja Nepalu gwarantuje prawa, ale w praktyce dla tych ludzi, nic się nie zamieniło. Dzieci mają trudności z dotarciem do szkół, a te, którym uda się zacząć, najczęściej jej nie kończą. Tradycja, kultura i praktyki Nepalu uniemożliwiają uwolnienie się z tego środowiska.
Dzieci szybko uczą się od rodziny wulgaryzmów, kłótni i wcześnie sięgają po alkohol. Z tego powodu są odrzucane przez rówieśników. Popularne wśród społeczeństwa jest małżeństwo dzieci. Dziewczynki są sprzedawane do domów publicznych w Indiach w wieku 10 – 12 lat. Nie mają aktów urodzenia, paszportów, dokumentów tożsamości. Z powodu warunków w jakich żyją, inne grupy wyłączają ich z życia społecznego, a po kontakcie z nimi potrzebują rytualnego oczyszczenia.
Koszt utrzymania jednej dziewczynki na jeden rok to rząd 100 dolarów miesięcznie. Zawiera się w tym opłatę za edukację, zakwaterowanie, wyżywienie, odzież i leki. Chcemy zebrać przynajmniej część kwoty, żeby pomóc w tym dziele.
Bezpieczny Dom powstał zgodnie z obowiązującym prawem i we współpracy z rządem Nepalu. Jako uczniowie Jezusa, chcemy wesprzeć ten cel finansowo, a także modlić się o tą inicjatywę.
Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie:
https://www.ronepal.org/initiatives/girlshome
List do Hebrajczyków 13:16 Nie zapominajcie też o dobroczynności i udzieleniu dóbr, takie bowiem ofiary podobają się Bogu.
Poniżej zdjęcia niektórych z dziewczynek:
Przesyłam link do strony z aktualizacją wydarzenia:
https://pomagamy-nepalowi.pl/
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!