Zbiórka Wojtuś walczy z nowotworem - miniaturka zdjęcia

Wojtuś walczy z nowotworem

Wojtek swoją walkę z chorobą zaczął latem 2017 roku, rodziców chłopca zaniepokoił mały guz, który pojawił się pod pachą. Pierwszym podejrzeniem było, ze są to zmiany pozostałe po mocnej infekcji, ale kolejne dawki antybiotyków nie przynosiły efektów. Zlecono bardziej szczegółowe badania. Wynik badania histopatalogicznego był przytłaczający-Chłoniak anaplastyczny wielokomórkowy ALCL, jest to nowotwór węzłów chłonnych, bardzo rzadko występujący u dzieci.

Lekarze od razu podjęli decyzje o rozpoczęciu leczenia chemioterapią. Po piątym cyklu chemii mały Wojownik źle się poczuł, pojawiły się problemy z oddychaniem i nieustanny płacz, po przeniesieniu na OIOM zdiagnozowano obustronne zapalenie płuc i sepsę. To był bardzo ciężki tydzień zarówno dla Wojtka jak i jego rodziców, którzy codziennie musieli oglądać cierpienie swojego dziecka, jak oddycha dzięki respiratorowi i jest podłączony do niezliczonych urządzeń i kroplówek. Po tygodniu nastąpiła poprawa, można było odłączyć aparaturę i wznowić chemioterapię Po niedługim czasie znowu pojawiło się zapalenie płuc i znowu trzeba było przerwać chemioterapię. Z czasem sytuacja się unormowała, 7 stycznia 2018 roku rozpoczęto podawanie chemioterapii podtrzymującej, która planowo ma potrwać 2 lata. Są to cotygodniowe wlewy chemioterapii na które Wojtek z rodzicami musi dojeżdżać do Wrocławia ok 250 kilometrów. Częste infekcje powodują, że kolejne cykle chemii muszą być przekładane i potrzebne są dodatkowe badania na które również trzeba dojeżdżać niekiedy wiele kilometrów.

Rodzina potrzebuje wsparcia!

Cotygodniowe dojazdy do Wrocławia, dojazdy na badania do innych klinik, leki,rehabilitacja, wszystko wiąże się z dużymi kosztami.

Gorąco zachęcamy do wsparcia finansowego dla naszego małego Bohatera, każda nawet najmniejsza wpłata przybliża Wojtka do wygranej z chorobą!

Wybierz kwotę

Komentarze

 • AAJM Z BIEGANOWA - awatar

  AAJM Z BIEGANOWA

  23.12.18
  23.12.18

  Dużo zdrowia i szczęścia oraz błogosławieństwa Bożego.

 • LUKAR - Łukasz Pontkowski - awatar

  LUKAR - Łukasz Pontkowski

  01.11.18
  01.11.18

  Trzymam Kciuki

Wpłaty - 61

Estera Majewska - awatar
20
Estera Majewska
Joanna Pleskot - awatar
20
Joanna Pleskot
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anna Koprowska - awatar
20
Anna Koprowska
Julia - awatar
15
Julia
Anonimowy Darczyńca - awatar
4
Anonimowy Darczyńca
AAJM Z BIEGANOWA - awatar
50
AAJM Z BIEGANOWA
Daria - awatar
20
Daria
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij