Zbiórka Runął Most w Bieszczadach! - zdjęcie główne

Runął Most w Bieszczadach!

11 653 zł  z 37 000 zł (Cel)
Wpłaciły 222 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Witajcie!

Część z Was pewnie wie, a inni słyszeli w telewizji- czwartego sierpnia bieżącego roku w Harcerskiej Bazie Obozowej „Nasiczne” w miejscowości Nasiczne zawalił się most . Na moście znajdował się jeden z naszych obozów, 15 dzieci spadło odnosząc różnego rodzaju obrażenia, na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Po zaopatrzeniu ich w naszym bazowym ambulatorium i oględzinach przez zespół karetki pogotowia dzieci wróciły do swoich obozowych zajęć.

Niestety problem pozostał. Most, który był częścią ścieżki historyczno-przyrodniczej „Przysłup Caryński - Krywe nad Sanem” był również drogą transportu zaopatrzenia. Tym samym  mostem na bazę docierały wezwane przez nas służby (pogotowie, straż pożarna)  i co najważniejsze pełnił rolę drogi ewakuacyjnej z naszej Harcerskiej Bazy, którą corocznie odwiedza około 1000 harcerzy, zuchów.

Liczyliśmy na szybkie załatwienie sprawy, zwróciliśmy się z pismem do Gminy, która w naszym mniemaniu jest właścicielem mostu. Tak samo, jak nam, powinno jej zależeć na szybkiej odbudowie, przecież to szlak turystyczny, którym wędrują setki jak nie tysiące turystów. Jakież wielkie było nasze zdziwienie, kiedy w odpowiedzi od obecnego wójta gminy otrzymaliśmy informacje, że Gmina nie poczuwa się do odpowiedzialności ani za szlak, ani za most, gdyż został on wytyczony i  wybudowany w złym miejscu, a przebiegająca przez niego ścieżka historyczno- przyrodnicza zostanie zlikwidowana lub przeniesiona.

W przeciągu tygodnia pozyskaliśmy materiały na odbudowę kładki szlakowej, ale budowa mostu to już zupełnie inna bajka:  pozwolenia, projekty, odbiory, kontrola nadzoru budowlanego, kierownik budowy itd… Powoduje to, że inwestycja, która mogła zamknąć się w kwocie kilku tysięcy złotych urosła do ragi inwestycji za kilkadziesiąt tysięcy.

 W tym momencie zaczynają się schody, miniony sezon nie był dla nas zbyt łaskawy i baza sama nie jest w stanie podźwignąć kosztów formalności i odbudowy. I tu szczerze mówiąc liczymy na Was, mamy nadzieję, że wspólnymi siłami jesteśmy wstanie zebrać środki na odbudowę mostu, bez którego nie dostaniemy pozwolenia na otwarcie bazy bo jest on główną drogą ewakuacji. Liczy się każda złotówka, aby w przyszłym roku zuchy, harcerze i skauci mogli bez przeszkód zdobywać Bieszczadzkie szczyty i upajać się pięknem Bieszczadzkich gór. Liczymy na wszystkich naszych przyjaciół i ludzi dobrego serca.

Wzmianki Prasowe:

https://rzeszow.tvp.pl/38484360/runal-most-na-ktorym-byla-grupa-harcerzy

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,23781295,grupa-harcerzy-w-bieszczadach-robila-zdjecie-na-drewnianym-moscie.html#Z_Czolka3Img

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Olga - awatar

  Olga

  19.03.2019
  19.03.2019

  Od harcerki dla harcerzy

  • HBO Nasiczne - awatar

   HBO Nasiczne - Organizator zbiórki

   21.03.2019
   21.03.2019

   Dziękujemy! :)

 • Młody - awatar

  Młody

  30.01.2019
  30.01.2019

  Trzymam kciuki

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.01.2019
  25.01.2019

  Komentarz mnie przekonał😉Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.01.2019
  25.01.2019

  Urodzinowy piątak :)

 • Krzysztof Brodecki SP3WXI (2016) - awatar

  Krzysztof Brodecki SP3WXI (2016)

  19.11.2018
  19.11.2018

  Trzymam kciuki by było gdzie wracać a jest to wspaniałe miejsce i równie wspaniali ludzie Wielu poznałem i do dziś wspominam to niebo nad namiotem.

11 653 zł  z 37 000 zł (Cel)
Wpłaciły 222 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 222

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bartek Padnej Włochaty - awatar
Bartek Padnej Włochaty
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Pawel - awatar
Pawel
8
Michał W - awatar
Michał W
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij