Zbiórka Rak piersi odbiera nam Monikę - zdjęcie główne

Rak piersi odbiera nam Monikę

101 100 zł  z 107 500 zł (Cel)
Wpłaciło 1 386 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Ilona Cydzik - awatar

Ilona Cydzik

Organizator zbiórki

Moja mama ma raka.


Moja mama jest superbohaterką i niczego się nie boi. A przynajmniej tak było do tej pory. Bo teraz mama musi walczyć z chorobą. Ale by stawić czoła rakowi piersi potrzebuje pieniędzy na skuteczne leczenie, które w jej przypadku nie jest refundowane. I tylko z pomocą dobrych ludzi - z Twoją pomocą - może wygrać walkę z rakiem i żyć.


Monika zamiast prosić, woli pomagać. Teraz jednak nie ma wyjścia... Upublicznienie choroby, opowiedzenie o sprawach trudnych i intymnych nie jest dla Moniki łatwe.

Wszystko zaczęło się w lutym zeszłego roku, gdy podczas rutynowej kontroli na USG stwierdzono w jednej piersi jakąś zmianę. Lekarze uspokajali, że to nic groźnego, ot zwykły gruczolakowłókniak, proszę monitorować i przyjść na kontrolę za jakiś czas. Karmienie piersią to żadna tarcza ochronna przed rakiem, Monika karmiła synka 33 miesiące.

 Dodatkowo zeszły rok nie jej szczędził stresów i przyniósł wiele zmian, którym musiała stawić czoło. Rozwód, starania o kredyt na mieszkanie, obowiązki w pracy, które starała się ze wszystkich sił wypełniać. Wszystko co złe miało zostać w starym roku. Nowy rok miał być czasem, gdy wszystko miało być dobrze, miał przynieść harmonię i spokój. Tak się nie stało. W grudniu wyczuła w piersi guzek. Przez głowę przeleciało milion złych myśli. Pełna obaw poszła na USG z tym guzem, który okazał się być nie gruczolakowłókniakiem, lecz nowotworem złośliwym. Nowotwór HER 2 dodatni jest bardzo agresywny, szybko się rozwija, często daje przerzuty. Nieleczony zabija. Taka wiadomość rozwala serce na kawałki. Trudno stanąć przed lustrem, samej sobie spojrzeć w oczy i powiedzieć, że ma się raka, że to może już koniec... Ale Monika postanowiła walczyć, nie poddawać się, nawet, gdy odbijała się drzwi do drzwi, próbując dostać skierowania do specjalistów i na badania. Czas jest ważny, zewsząd to słyszymy. Kartę szybkiej diagnostyki przy leczeniu przeciwnowotworowym Monika wywalczyła dopiero po 4 wizycie w przychodni.  


Rak w piersi Moniki ma 3 cm. Kiedyś dawał najgorsze rokowania, teraz można go skutecznie pokonać. Monika na rozpisaną chemioterapię i terapię celowaną. Czeka też ją operacja usunięcia guza i po badaniach genetycznych trudna decyzja – czy zmierzyć się z decyzją usunięcia drugiej piersi i jajników.  Dodatkowo cały czas towarzyszy myśl, że te raczysko jest hormonozależne i mimo zabezpieczenia płodności, zajście w ciąże mogłoby być bardzo niebezpieczne. Smutne i trudne do zaakceptowania jest to, że Błażej najpewniej nie będzie już miał młodszego rodzeństwa.


Żeby zwiększyć szansę na wyleczenie, Monika potrzebuje tzw. Podwójnej blokady ( jest to podłączanie dwóch leków transtuzumabu i pertuzumabu. Niestety leczenie pertuzumabem nie jest w przypadku Moniki refundowane, bo nie ma przerzutów do węzłów chłonnych... jeszcze.  Koszt terapii tym lekiem to 90 tysięcy złotych.


Chcemy ze wszystkich sił pomóc Monice.  Każda pomoc to dla Moniki ogromna moc, bo w jej głowie jest wola walki, w sercu nadzieja, ale w ciele nowotwór, który chce to wszystko zniszczyć. Zróbmy co w naszej mocy, by Monika utarła nosa nowotworowi, szła przed siebie, kochała i miała szansę być jeszcze długi czas supermamą dla Błażeja.

Komentarze


 • licytacja-karnet na zajęcia sportowe - awatar

  licytacja-karnet na zajęcia sportowe

  22.02.2020
  22.02.2020

  Nie trać wiary! Wszystkiego dobrego :)

 • Justyna Kwiatkowska - awatar

  Justyna Kwiatkowska

  20.02.2020
  20.02.2020

  Wiedźma 21

 • Martyna Chudzik warsztaty chustowe - awatar

  Martyna Chudzik warsztaty chustowe

  20.02.2020
  20.02.2020

  Warsztaty chustowe u ani Trybek

 • wiedźma i 6 - awatar

  wiedźma i 6

  20.02.2020
  20.02.2020

  Wiedźma i 6

 • Magdalena Bielińska - awatar

  Magdalena Bielińska

  20.02.2020
  20.02.2020

  42

101 100 zł  z 107 500 zł (Cel)
Wpłaciło 1 386 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Ilona Cydzik - awatar

Ilona Cydzik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 386

Stanisław Kordysz - awatar
Stanisław Kordysz
100
życzliwa - awatar
życzliwa
7
Adrianna Błachnio - awatar
Adrianna Błachnio
20
Marta Goryńska - awatar
Marta Goryńska
20
Katarzyna Czarnecka HW 48 - awatar
Katarzyna Czarnecka HW 48
18
Karolina Stellmacher Hw 74 - awatar
Karolina Stellmacher Hw 74
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
18
Hw31 - awatar
Hw31
18
Aleksandra Raczyńska HW 63 - awatar
Aleksandra Raczyńska HW 63
18
hw 83 - awatar
hw 83
18

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij