Zbiórka Uwikłanie... Trudna walka o Syna - miniaturka zdjęcia

Uwikłanie... Trudna walka o Syna

Uwikłanie... Trudna walka o Syna

7 233 zł z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 135 osób
Wpłać teraz
1 332 udostępnienia
Luba Marinowa - awatar

Luba Marinowa

Organizator zbiórki

Szanowni Państwo!

To jest mój Syn Igor Marinow. Do niedawna: kochający Syn, wrażliwy, dobry człowiek, muzyk, poruszający ludzkie serca. Nie mieszkaliśmy razem od 11 lat, ale zawsze byliśmy jednak blisko związani, a nasze relacje były pełne ciepła i miłości. 

Dramat przez jaki przechodzę ja, moja rodzina i bliscy sprawia, że muszę przełknąć dumę i prosić o pomoc, tym bardziej, że chodzi o moje jedyne, ukochane Dziecko. O wiele łatwiej jest ofiarować komuś pomoc, niż o nią prosić. Jednak, w tej sytuacji, bez Waszej pomocy nie poradzę sobie... Od trzech lat  żyję w ciągłym strachu i obawie o swojego Syna. Za ten czas błagając o pomoc, bezskutecznie stukałam do wielu drzwi. 

Mój syn kocha życie, ludzi i nade wszystko muzykę. Do jego większych sukcesów zawodowych należy zaliczyć udział w programach: Must Be The Music (2011) rok oraz The Voice Of Poland (2014). Został również finalistą koszalińskiego koncertu  "Przebojowe Duety" w ramach festiwalu "Na Fali", na którym to zaśpiewał w duecie z zespołem Bracia. Udział i występ w "Przebojowych Duetach" spowodował że był u progu rozpoczęcia współpracy z  Maciejem Durczakiem, managerem m.in. Ani Wyszkoni, zespołu Bracia.  W czerwcu 2015 roku nagrywał materiał na swoją płytę solową, do której miał powrócić w późniejszym terminie. 

Na co dzień uczęszczał do Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej. 

Igor miał swoją wolność, plany związane z muzyką. Chętnie jeździł po Polsce, koncertując od gór po morze. 

Koncertował również w Czechach, w Niemczech, w Szwecji, na Litwie. 


Pod koniec sierpnia 2015 roku wyjechał na zaplanowany koncert do Niemiec. 

Wtedy to poznał tam ludzi (Niemców), którzy zaproponowali mu udział w grudniowym tournee ze znanym niemieckim zespołem PUR. 

Igor napisał e-mail do administracji szkoły z prośbą o udzielenie mu półrocznego urlopu. 

Kilka tygodni później straciłam z Synem kontakt...

Odciął się od rodziny, przyjaciół, swoich fanów. Zaczęłam otrzymywać wiadomości i telefony o coraz dziwniejszych treściach. 


Psychologowie, z którymi się kontaktowałam, na podstawie nagranych przeze mnie rozmów telefonicznych i zgromadzonej korespondencji stwierdzili, że Igor bez wątpienia został poddany manipulacji psychicznej, ale niewiele mogą poradzić na odległość. 

Niemal od samego początku dostawałam pisma z różnych kancelarii adwokackich na terenie Niemiec, które rzekomo reprezentują moje Dziecko i sugerują, żebym zaprzestała jego poszukiwań. 

Kiedy zaczęłam pisać o problemie na portalach społecznościowych, pojawił się inny problem - skierowano przeciwko mnie pozew w niemieckim sądzie. Udało mi się znaleźć odpowiednią pomoc prawną działającą na terenie Polski i Niemiec.

Od samego początku zdaję sobie sprawę z tego, że sytuacja jest bardzo zawiła, skomplikowana. Dziś wiem że sama sobie nie poradzę. Potrzebuję dużych środków finansowych m.in. na pomoc prawną na terenie Niemiec. Aby kończyć tę gehennę, odzyskać i przywrócić Igora do normalnego świata.

Wiem, że mój Syn jest dorosły i ma prawo przebywać gdzie chce i z kim chce. Ale wiem również, że żaden człowiek, z własnej nieprzymuszonej woli, nie zmienia się z dnia na dzień, nie rzuca wszystkich i wszystko i nie znika bez słowa wyjaśnienia! 

Od prawie 30 lat mieszkamy w Polsce. Ja i mój Syn jesteśmy obywatelami Polski. 

Ponieważ dotychczasowe koszta są i wiem, że nadal będą duże, a ja nie doczekam się na pomoc (ani z instytucji rządowych, ani z poza rządowych - pisałam do jednych i drugich)  musiałam wziąć sprawy w swoje ręce. 

Nie spocznę póki nie będę miała pewności, że mój syn jest bezpieczny!

Zwracam się do Ludzi Dobrej Woli o pomoc finansową a także nagłaśnianie tematu na portalach społecznościowych.  Z góry bardzo dziękuję. Wierzę, że za jakiś czas Igor również Państwu podziękuje, chociażby poprzez swoją muzykę...Z wyrazami szacunku

Luba Marinowa


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Luba Marinowa - awatar

  Luba Marinowa

  02.05.19
  02.05.19

  List szósty

Komentarze


 • Elka Oprządek - awatar

  Elka Oprządek

  11.06.19
  11.06.19

  Witam. Igor w chwili obecnej mieszka w dalszym ciągu w Niemczech. Jego adres od bardzo dawna zna jego Matka - pani Luba a numer telefonu pozostaje wciąż ten sam. Wobec tego nie widzę potrzeby rozsyłania w necie plakatów, postów i innych artykułów o jego zaginięciu,  przetrzymywaniu czy usidleniu przez osoby trzecie. Igor po prawie 4 letnim pobycie w Niemczech dobrze porozumiewa się w języku niemieckim. Uczęszcza na kursy zaliczając kolejne poziomy. Historie krążące w necie o Igorze stojącym na zmywaku są dawno nieaktualne. Obecnie Igor pracuje w przedszkolu. Tłumacząc na polskie realia jest wychowawcą. Jest to tzw. praktyka. A dzieciaki uwielbiają swojego Pana. Tym bardziej gdy są zajęcia z  muzyki (bawiąc_uczyć i ucząc_bawić). Igor nie spoczywa na laurach i od sierpnia (nowy rok szkolny w Niemczech) rozpoczyna naukę w Studium Pedagogicznym - by po ukończeniu uzyskać zawód pedagoga.

 • Elka Oprządek - awatar

  Elka Oprządek

  11.06.19
  11.06.19

  Szkalujące opinię Igorowi były krążące w necie historie o tym, że zażywa narkotyki czy inne używki. Jest to bzdura.  Jedynym jego nałogiem są papierosy,  których wg mnie pali za dużo a może i zupełnie niepotrzebnie. Nie, nie są to żadne skręty z trawki. Te fajki osobiście dostarczam z Polski. Nie tylko pracą człowiek żyje. Są też urlopy i to kilka razy w roku. Skąd wiem. A otóż spędzamy je wspólnie w zależności od możliwości zgrania naszych urlopów. Zazwyczaj w malowniczych okolicznościach przyrody, w pięknych miejscach na świecie. Portugalia, Teneryfa, La Gomera,  Turcja itp Oczywiście mieszkając w tak pięknej okolicy nad Havelą może relaksować się na tzw 'rybach'. W tamtej okolicy nie ma problemu z wynajęciem łodzi. A teraz pewnie czekacie na info kto to jest ta Gabriela. Małżeństwo Gabi i Con Peter to kulturalni, wykształceni i inteligentni ludzie. Gabi jest bardzo ciepłą,  sympatyczną osobą. Nasze rozmowy wyglądają tak, że Igor tłumaczy do momentu aż go język zaboli.

 • Elka Oprządek - awatar

  Elka Oprządek

  11.06.19
  11.06.19

  Moja znajomość z Igorem rozpoczęła się gdy podał w maju 2017r swój numer telefonu. Różne przeszliśmy koleje losu, różne rozmowy. Od tych wręcz trudnych,  poprzez etap zrozumienia aż wreszcie zaufania. W dobie translatora także mój kontakt z Gabrielą o Conem okazał się łatwy. Nasze pierwsze spotkanie było w zeszłym roku w lecie. Potem były urodziny Igora. Potem kolejne i kolejne. W tym roku byliśmy na Teneryfie a jeszcze mamy zaplanowane 2 podróże na ten rok. Cóż powiem Wam, że życie jakie obecnie wiedzie Igor jest zupełnie inne od tego w Polsce. Przede wszystkim stabilizacja,  stała, pewna praca i ubezpieczenie.  Wracając myślami wstecz pamiętam jak ludzie na Fb hejtowali wpisy Igora, że to nie on (sama tak robiłam). Po czasie dotarło do mnie jego wołanie. Ten wpis dot.  molestowania seksualnego przez rodzicielkę. Spojrzałam na te sprawę z innej strony.  Pozdrawiam wszystkich a fota Igora i dokumenty dot. rozpoczęcia nauki na moim profilu, ponieważ tu nie mogę wstawić.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.02.19
  27.02.19

  Cały czas wierzę, że wszystko wróci do normy. Życzę dużo siły.

 • Anna Kossakowska - awatar

  Anna Kossakowska

  21.06.18
  21.06.18

  Pomóżmy matce odzyskać syna , również dla nas.

  • Luba Marinowa - awatar

   Luba Marinowa - Organizator zbiórki

   21.06.18
   21.06.18

   Dziękuję serdecznie Pani Aniu <3

7 233 zł z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 135 osób
Wpłać teraz
1 332 udostępnienia
Luba Marinowa - awatar

Luba Marinowa

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 135

Elka Oprządek - awatar
Elka Oprządek
1
Elka Oprządek - awatar
Elka Oprządek
1
Elka Oprządek - awatar
Elka Oprządek
1
Elka Oprządek - awatar
Elka Oprządek
1
Elka Oprządek - awatar
Elka Oprządek
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij