Zbiórka Ostatnia deska ratunku ... - zdjęcie główne

Ostatnia deska ratunku ...

40 342 zł  z 120 000 zł (Cel)
Wpłaciło 787 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Iwona Bartkowiak - awatar

Iwona Bartkowiak

Organizator zbiórki

Zastanawiałam się, jak zacząć moją historię… Nie potrafię pisać wyciskaczy łez, które poruszyłyby rzesze ludzi. Co więcej, zazwyczaj to ja byłam tą osobą, która pomagała innym. Napiszę więc tak po prostu, co się stało i dlaczego jestem zmuszona prosić o pomoc finansową. Tak, immunoterapia w Meksyku za 29500 dolarów to dla mnie OSTATNIA DESKA RATUNKU!

Nazywam się Iwona Bartkowiak. Mam 37 lat. I nigdy wcześniej tak bardzo nie chciało mi się żyć, jak teraz.

Pochodzę z Puńcowa na Śląsku Cieszyńskim, obecnie mieszkam w Cieszynie. Dzieciństwo miałam fajne. Do czasu niespodziewanej śmierci taty, miałam wtedy 16 lat. Przeżyłam to bardzo silnie, bywały chwile, gdy nie radziłam sobie zupełnie emocjonalnie. Więzi z rodziną bardzo się rozluźniły, czasem tylko docierały do mnie informacje, że ktoś z bliższej lub dalszej rodziny chorował na nowotwór, umierał. Nigdy nie przypuszczałam, że sama będę się borykać z podobną sytuacją. I stało się tak, że przez 5 lat zupełnie nie miałam kontaktu z rodziną. Jakoś nie potrafiliśmy się dogadać…

Moje problemy zdrowotne zaczęły się w 2017 roku. Bardzo często bolał mnie brzuch. Niezliczone wizyty u lekarzy, diagnoza: nerwy i stres, leki – a brzuch jak bolał, tak bolał, zwłaszcza po jedzeniu. Trwało to ok. 2 lat – potem ból ucichł, a może po prostu przyzwyczaiłam się do tego bólu? Niestety, w połowie 2019 roku bóle brzucha stały się coraz silniejsze, ale w opinii lekarzy dalej ich przyczyną był stres. Aż do lutego 2020. Dopadł mnie tak silny ból, że aż płakałam. Rozpoczęła się diagnostyka. Badanie USG uwidoczniło guza w obszarze trzustki, badania, rezonans, wizyty u specjalisty od nietypowych nowotworów w Brnie i diagnoza: nowotwór złośliwy głowy trzustki. Nieoperacyjny, pozawijany o naczynia krwionośne. Rozmiar 21x20x12. Co więcej z przerzutami…

Nie, nie płakałam. Wiedziałam, że musze podjąć walkę. Seria 12 czerwonych chemii, dalsze leczenie. Póki co – nieskuteczne… Ale nie jestem sama. Moja rodzina przypadkiem dowiedziała się o chorobie i to był moment odbudowania więzi. 

Moje siostry, siostrzeńcy, są teraz dla mnie wszystkim. Zapytana o marzenia odpowiadam, że chcę zobaczyć, jak moi siostrzeńcy dorastają, jak radzą sobie w życiu. Jestem im potrzebna. Marta ma 18 lat, Kacper 7, Kuba 4, a Krzysio dopiero rok. Są najukochańsi na świecie i przepadają też za swoją ciocią! Nawet nie myślę o tym, że miałabym odejść i nie być częścią ich przyszłości.

Pomimo niesprzyjających rokowań rodzina i przyjaciele nie ustają w poszukiwaniu alternatywnych metod leczenia. I pojawiła się szansa – Chipsa Hospital w Meksyku - https://chipsahospital.org , który nawet w tak trudnych przypadkach jak mój stosuje nowatorskie metody immunoterapii. Odbyłam konsultacje przez Whatsappa i zostałam zakwalifikowana do terapii – głównie dzięki temu, że jestem cały czas na chodzie, że jem samodzielnie. Radość trwała krótko, bo zaraz pojawił się problem – skąd ja wezmę pieniądze? Wyliczony koszt terapii to 29500 dolarów, dochodzi transport samolotem, a moja renta to tylko ułamek ułamka tejże kwoty.

Mam wsparcie rodziny, przyjaciół, ale kwota dla nas wszystkich jest kosmiczna. Dlatego postanowiłam poprosić o pomoc w tej formie.

Jestem świadoma, że mam mało czasu. Koszt dla mnie jest ogromny, ale cały czas mam nadzieję, że uda się zebrać odpowiednią kwotę. Mam nadzieję, że Wy, dobrzy ludzie, wesprzecie mnie choćby kilkoma złotymi. Uratujecie mi życie?

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Maria Bednarczyk - awatar

  Maria Bednarczyk

  18.06.21
  18.06.21

  Zdrówka i wiary w lepsze jutro

 • Adam - awatar

  Adam

  18.06.21
  18.06.21

  Powodzenia - nie daj się!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.06.21
  16.06.21

  Walcz, Dziewczyno, walcz! 🙏🏻❤️💪

  • Iwona Bartkowiak - awatar

   Iwona Bartkowiak - Organizator zbiórki

   16.06.21
   16.06.21

   Walczę każdego dnia od ponad 1,5 roku i będę aż zabraknie mi sił lub jeśli stanie się cud i Meksyk uratuje mi życie dzięki waszej pomocy. Dziękuję każdemu za słowa wsparcia oraz okazaną pomoc finansową <3

 • Beata Gawlak - awatar

  Beata Gawlak

  16.06.21
  16.06.21

  Powodzenia kochana

  • Iwona Bartkowiak - awatar

   Iwona Bartkowiak - Organizator zbiórki

   16.06.21
   16.06.21

   Dziękujębardzo .

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.06.21
  11.06.21

  Powodzenia.

40 342 zł  z 120 000 zł (Cel)
Wpłaciło 787 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Iwona Bartkowiak - awatar

Iwona Bartkowiak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 787

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Mateusz - awatar
Mateusz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij