Zbiórka FREDDY - potrącony przez TIRa - miniaturka zdjęcia

FREDDY - potrącony przez TIRa

Fundacja SOS dla Jamników została zaalarmowana taką informacją”

 „Od kilku godzin błąka się jamnik. Widziałam jak przeturlał się między kołami tira, na szczęście porusza się teraz normalnie. Ucieka, nie daje się złapać nawet w kadr, jest mocno przestraszony. Może ktoś go rozpozna, może ktoś go szuka...ma charakterystyczne zmiany (łyse placki) na sierści”

 Musieliśmy działać natychmiast. Jamnikowi groziło niebezpieczeństwo. Niestety okazało się (być może uderzył go kolejny samochód) że jest sparaliżowany, nie staje na tylne łapy. Na dodatek ma grzybicę i problemy z oczami (zespół suchego oka)

 Został natychmiast zabrany do Weta na kompleksowe badania i diagnostykę. W tej chwili już wiemy, ze na jedno oko nie widzi i jest to nieodwracalne.  Na drugie słabo, ale jeszcze jest szansa na ratowanie drugiego oka. Rogówki są zajęte pigmentem. W prawym oku w 100%, w lewym w 70%. 

Została pobrana zeskrobina. Pobrano krew do badania  na rozszerzony profil laboratoryjny, oraz tarczycę.

 MUSIMY ZAŁATWIĆ na MEGACITO KONSULTACJĘ U NEUROLOGA. PRAWDOPODOBNIE BĘDZIE KONIECZNA OPERACJA.

 Nie wiemy jeszcze, jakie ma szanse, ale chcemy o niego walczyć! Bardzo potrzebne jest wsparcie finansowe na badania, diagnostykę, leki, utrzymanie w hotelu – to wszystko kosztuje. Potrzebujemy też podkładów higienicznych.

 Wierzymy, pragniemy wierzyć, że los okaże FREDDIEMU łaskawość, a Wasze litościwe serca pomogą w napisaniu szczęśliwego zakończenia opowieści o tym jamniczku. Błagamy, pomóżcie go ocalić! Pragniemy dołożyć wszelkich starań, by wywalczyć dla FREDDIEGO powrót do zdrowia. Nie zdołamy uczynić tego, bez  gestów wsparcia, o które pokornie apelujemy! Wierzymy, że nadejdzie dzień, gdy FREDDY odnajdzie miłość, spokój i pewność za sprawą człowieka przez duże „C”. Musimy wierzyć, mamy bowiem tylko i aż wiarę. Czy okaże się wystarczająca? Łzy współczucia, święte oburzenie na byłych opiekunów i szczere intencje to za mało, by udało się odwrócić złą passę FREDDIEGO.    

 Błagamy o litość dla tego uroczego stworzenia! Jeszcze jest czas zareagować i znaleźć w sercu odrobinę miejsca dla niego! Słowo „jeszcze” nie znaczy zawsze, a przewrotny los pokazuje, że czasami można się spóźnić o przysłowiową sekundę. Ta sekunda zmienia wtedy wszystko, co gorsza bezpowrotnie. Liczy się każda sekunda, każda złotówka wpłacona dla FREDDIEGO. Bez przesady można napisać, ze walczymy nie tylko o zdrowie, ale i o ŻYCIE FREDDIEGO.  BŁAGAMY POMÓŻCIE FREDDIEMU.

14 kwietnia 2018
Bardzo dziękujemy za kolejne wpłaty. Koszty rosną, ale tez i szanse psiaka rosną. Po pierwszych badaniach wskazano kolejne. Trzeba zrobić USG jamy brzusznej (165 zł) i sprawdzić trzustkę, wyniki wskazują na jakiś problem. Jest za wysoka lipaza. Badanie będzie w czwartek 19 IV.Trzeba zrobić tomografię aby znaleźć przyczynę paraliżu, tak zaordynował neurolog.FREDDY musi mieć  maksymalne ograniczenie ruchu (kenel klatka), a pieluchy niezbędne bo zwieracze nie działają. Zapewne jest ucisk na jakiś nerw. I to między innymi wyjaśni sie po tomografii. Badanie będzie w piątek 20 IV koszt badania 600 zł.

Dziękujemy za kolejne wpłaty. Drodzy Państwo martwi nas ze dopiero 1/4 kwoty a my już mamy kolejne koszty. CZY NAM SIĘ UDA POMÓC FREDDIEMU?? Zależy to od Was.

FREDDY 22 IV 2018

Ciekawi  co wyszło na tomografii i USG? Otóż:
 ✔️TOMOGRAFIA:
 W badaniu tomografii odcinka Th3-L5  kręgosłupa złamanie kompresyjne na wysokości płytki końcowej kręgu T11. Przemieszczenie dobrzuszne odłamu dalszego o ok 2mm. Nadwichnięcie wyrostków stawowych na poziomie złamania. Zwężenie kanału kręgowego do 30% średnicy. Brak zmian pourazowych w pozostałej części badanego odcinka.
LECZENIE FARMAKOLOGICZNE I REHABILITACJA ROZPOCZĘTE ZGODNIE Z ZALECENIAMI LEKARZA .

 ✔️USG
 W badaniu USG bez odchyleń od normy, trzustka bez cech zapalenia. Pies nie był badany kardiologicznie (ale to przed nami)

Aktualności

 • Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - awatar

  Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników

  22.04.18
  22.04.18

  Ciekawi co wyszło na tomografii i USG? Otóż: ✔️TOMOGRAFIA: W badaniu tomografii odcinka Th3-L5 kręgosłupa złamanie kompresyjne na wysokości płytki końcowej kręgu T11. Przemieszczenie dobrzuszne odłamu dalszego o ok 2mm. Nadwichnięcie wyrostków stawowych na poziomie złamania. Zwężenie kanału kręgowego do 30% średnicy. Brak zmian pourazowych w pozostałej części badanego odcinka. LECZENIE FARMAKOLOGICZNE I REHABILITACJA ROZPOCZĘTE ZGODNIE Z ZALECENIAMI LEKARZA . ✔️USG W badaniu USG bez odchyleń od normy, trzustka bez cech zapalenia. Pies nie był badany kardiologicznie (ale to przed nami) ❗❗❗❗ I tu ponawiam apel o kolejne wpłaty, o podnoszenie zbiórki na POMAGAM, FREDDY MA SZANSE, TO JUŻ WIEMY, ale musi być wdrożone leczenie, rehabilitacja. Rehabilitacje ma już wdrożoną jak wiecie, ale przyjdzie czas faktur, bez Was nie damy rady. To młody mega uroczy i pozytywny jamniorek.

  Zdjęcie aktualności 14 360

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.04.18
  15.04.18

  Powodzenia Freddy <3

  • Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - awatar

   Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - Organizator zbiórki

   16.04.18
   16.04.18

   Bardzo dziękujemy w imieniu Freddiego.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.04.18
  12.04.18

  Cieszę się, że trafił właśnie do Was...

  • Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - awatar

   Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - Organizator zbiórki

   14.04.18
   14.04.18

   Dziękujemy za uznanie.

Wpłaty - 51

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
90
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Katarzyna Pietrzak - awatar
30
Katarzyna Pietrzak
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Hubert Drabik - awatar
20
Hubert Drabik

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij