13 PAŹDZIERNIK 2018
Kochani Przyjaciele,
Dawno ni psaliśmy. Co się zmieniło? Freddy  CHODZI. To wspólny sukces Nasz i Darczyńców. Koszty  niestety przekroczyły nasze plany, do rehabilitacji i comiesiecznych ksztów utrzymania w hoteliku doszły niezbędne badania (w tym kardiologiczne, stomatologiczne, okulistyczne). Jak Państwo wiecie Freddy widzi tylko na jedno oko i to slabo. Do końca życia musi brać stosowne krople do oczu. Stan uzębienia też sie marnie przedstawiał. Musielismy zrobić  sanację jamy ustnej. Wcześniej należało zrobić konsultację kardiologiczną, w efekcie Freddy miał narkozę wziewną. Będziemy ogromnie wdzieczni za dalsza pomoc dla tego uroczego jamniorka. Freddy to taki andrusiak, niespełna 5 letni, niezwykle uroczy. Pomozecie? Bardzo prosimy i wierzymy zę jak zwykle nas nie zawiedziecie.

FREDDY POZDRAWIA SWOICH DARCZŃCÓW I DOBROCZYŃCÓW!

30 SIERPIEŃ 2018
Drodzy Darczyńcy, Ludzie Wielkiego Serca, tak niewiele już brakuje do końca zbiórki. Każda wpłata zbliża do finału. POMÓŻCIE PROSIMY.

27 SIERPIEŃ 2018
FREDDY nieśmiało się przypomina, nadal potrzebuje  pomocy, każda wpłata się liczy.

5 SIERPIEŃ 2018 R
FREDDY pozdrawia tych co dokłqdają do zbiórki > FREDDY też prosi POZWÓLCIE ZAMKNAĆ ZBIÓRKE tak niewiele brakuje. A jak się patrzy na FREDDIEGO to widać ze warto.

5 SIERPIEŃ 2018 R

Dawno nie dawaliśmy święzych informacji co u Freddiego. Otóż Drodzy Państwo dzięki Waszej pomocy Freddy chodzi. Radzi sibie bardzo dobrze. Jedno się nie zmieni to ze nie widzi na jedno oko a na drugie słabo. Ale doskonale sobie radzi. Wierzymy, że  dalej będziecie pomagać. Jeszcze nam brakuje, jeszcze trwa rehabilitacja.  Zaczynamy tez niesmiało liczyć, ze ktoś sie zakocha w tym niespełna 5 kilowym jamniorku. Jest urokliwy. I z pewnością da dużo radości.  W małym ciałku Wielki Duch.

30 MAJ 2018
Kochani zobaczcie proszę, ze warto nam pomagać. Zobaczcie Fredda jak wygląda dzisiaj. Zobaczcie jego początki powrotu do sprawności. I co dalej? Co dalej jak nawet kwota tej zbiórki nie jest zebrana akoszty już przerosły tę kwotę?
BŁAGAMY O NAWET NAJMNIEJSZE WPŁATY!!
Ten jamniorek to uroczy, malutki psiak, który ma szanse na adopcję. 

POMÓŻCIE PROSIMY!

Na poniższym zdjęciu FREDDY dzisiaj, A na filmiku... no żóż sami widzicie, a wiadomo w jakim stanie do nas przyjechał.

10 MAJ 2018

Nasza wiara w to że Freddy będzie chodził ma potwierdzenie w rzeczywistości.

Przypomnę:
W badaniu tomografii odcinka Th3-L5 kręgosłupa złamanie kompresyjne na wysokości płytki końcowej kręgu T11. Przemieszczenie dobrzuszne odłamu dalszego o ok 2mm. Nadwichnięcie wyrostków stawowych na poziomie złamania. Zwężenie kanału kręgowego do 30% średnicy. Brak zmian pourazowych w pozostałej części badanego odcinka.
LECZENIE FARMAKOLOGICZNE I REHABILITACJA ROZPOCZĘTE ZGODNIE Z ZALECENIAMI LEKARZA .

I oto FREDDY podjął pierwsze próby i.. sami zobaczcie na filmiku. Ale tez drodzy Państwo, pamiętajcie że zwłaszcza teraz, nie możemy przerwać rehabilitacji. I tu apelujemy o nawet drobne wpłaty. Albo na konto albo na POMAGAM. Jak wie wielu z Was mamy za sobą wiele przypadków, gdy psiak skreślony przez innych u nas stawał na łapy. Koszty duże ale jak widać WARTO. PO PROSTU WARTO NAM POMAGAĆ. Wpłacane przez Państwa pieniądze całkowicie przeznaczamy na utrzymanie i leczenie psów. Nie kupujemy samochodów, domów. Wydajemy tylko na psy.

6 MAJ 2018
Kochani FREDDY podejmuje powli pierwsze próby stawania na łapach. Rehabilitacja przynosi pierwsze efekty. Pomimo bardzo poważnego urazu o którym tutaj  pisaliśmy. Dla przypomnienia diagnoza:
 ✔️TOMOGRAFIA:
 W badaniu tomografii odcinka Th3-L5  kręgosłupa złamanie kompresyjne na wysokości płytki końcowej kręgu T11. Przemieszczenie dobrzuszne odłamu dalszego o ok 2mm. Nadwichnięcie wyrostków stawowych na poziomie złamania. Zwężenie kanału kręgowego do 30% średnicy. Brak zmian pourazowych w pozostałej części badanego odcinka.

Epikryza jest też tu dostępna. Ale Drodzy Państwo, nie mozemy teraz przerwać leczenia, martwi nas jednak  zastopowanie  tej akcji, mamy dopiero/aż połowe a kosztów przybywa. BŁAGAMY O POMOC. Ten malutki jamniś to uroczy psiak, młody, bardzo bardzo fajny i śliczny. POMÓŻCIE .

FREDDY NAPISAŁ LIST

"I tak mi płynie dzień za dniem. Znowu jadę na ćwiczenia. Kochani pamiętacie o mnie??
 Ja nadal Was potrzebuję, nadal potrzebuję podkładów i pieluch, nadal potrzebuję wpłat. Jest koniec miesiąca trzeba płacić za hoteli, rehabilitację którą powolutku przynosi rezultaty.
 Proszę, błagam Was o pomoc. FREDDY."

Fundacja SOS dla Jamników została zaalarmowana taką informacją”

 „Od kilku godzin błąka się jamnik. Widziałam jak przeturlał się między kołami tira, na szczęście porusza się teraz normalnie. Ucieka, nie daje się złapać nawet w kadr, jest mocno przestraszony. Może ktoś go rozpozna, może ktoś go szuka...ma charakterystyczne zmiany (łyse placki) na sierści”

 Musieliśmy działać natychmiast. Jamnikowi groziło niebezpieczeństwo. Niestety okazało się (być może uderzył go kolejny samochód) że jest sparaliżowany, nie staje na tylne łapy. Na dodatek ma grzybicę i problemy z oczami (zespół suchego oka)

 Został natychmiast zabrany do Weta na kompleksowe badania i diagnostykę. W tej chwili już wiemy, ze na jedno oko nie widzi i jest to nieodwracalne.  Na drugie słabo, ale jeszcze jest szansa na ratowanie drugiego oka. Rogówki są zajęte pigmentem. W prawym oku w 100%, w lewym w 70%. 

Została pobrana zeskrobina. Pobrano krew do badania  na rozszerzony profil laboratoryjny, oraz tarczycę.

 MUSIMY ZAŁATWIĆ na MEGACITO KONSULTACJĘ U NEUROLOGA. PRAWDOPODOBNIE BĘDZIE KONIECZNA OPERACJA.

 Nie wiemy jeszcze, jakie ma szanse, ale chcemy o niego walczyć! Bardzo potrzebne jest wsparcie finansowe na badania, diagnostykę, leki, utrzymanie w hotelu – to wszystko kosztuje. Potrzebujemy też podkładów higienicznych.

 Wierzymy, pragniemy wierzyć, że los okaże FREDDIEMU łaskawość, a Wasze litościwe serca pomogą w napisaniu szczęśliwego zakończenia opowieści o tym jamniczku. Błagamy, pomóżcie go ocalić! Pragniemy dołożyć wszelkich starań, by wywalczyć dla FREDDIEGO powrót do zdrowia. Nie zdołamy uczynić tego, bez  gestów wsparcia, o które pokornie apelujemy! Wierzymy, że nadejdzie dzień, gdy FREDDY odnajdzie miłość, spokój i pewność za sprawą człowieka przez duże „C”. Musimy wierzyć, mamy bowiem tylko i aż wiarę. Czy okaże się wystarczająca? Łzy współczucia, święte oburzenie na byłych opiekunów i szczere intencje to za mało, by udało się odwrócić złą passę FREDDIEGO.    

 Błagamy o litość dla tego uroczego stworzenia! Jeszcze jest czas zareagować i znaleźć w sercu odrobinę miejsca dla niego! Słowo „jeszcze” nie znaczy zawsze, a przewrotny los pokazuje, że czasami można się spóźnić o przysłowiową sekundę. Ta sekunda zmienia wtedy wszystko, co gorsza bezpowrotnie. Liczy się każda sekunda, każda złotówka wpłacona dla FREDDIEGO. Bez przesady można napisać, ze walczymy nie tylko o zdrowie, ale i o ŻYCIE FREDDIEGO.  BŁAGAMY POMÓŻCIE FREDDIEMU.

14 kwietnia 2018
Bardzo dziękujemy za kolejne wpłaty. Koszty rosną, ale tez i szanse psiaka rosną. Po pierwszych badaniach wskazano kolejne. Trzeba zrobić USG jamy brzusznej (165 zł) i sprawdzić trzustkę, wyniki wskazują na jakiś problem. Jest za wysoka lipaza. Badanie będzie w czwartek 19 IV.Trzeba zrobić tomografię aby znaleźć przyczynę paraliżu, tak zaordynował neurolog.FREDDY musi mieć  maksymalne ograniczenie ruchu (kenel klatka), a pieluchy niezbędne bo zwieracze nie działają. Zapewne jest ucisk na jakiś nerw. I to między innymi wyjaśni sie po tomografii. Badanie będzie w piątek 20 IV koszt badania 600 zł.

Dziękujemy za kolejne wpłaty. Drodzy Państwo martwi nas ze dopiero 1/4 kwoty a my już mamy kolejne koszty. CZY NAM SIĘ UDA POMÓC FREDDIEMU?? Zależy to od Was.

FREDDY 22 IV 2018

Ciekawi  co wyszło na tomografii i USG? Otóż:
 ✔️TOMOGRAFIA:
 W badaniu tomografii odcinka Th3-L5  kręgosłupa złamanie kompresyjne na wysokości płytki końcowej kręgu T11. Przemieszczenie dobrzuszne odłamu dalszego o ok 2mm. Nadwichnięcie wyrostków stawowych na poziomie złamania. Zwężenie kanału kręgowego do 30% średnicy. Brak zmian pourazowych w pozostałej części badanego odcinka.
LECZENIE FARMAKOLOGICZNE I REHABILITACJA ROZPOCZĘTE ZGODNIE Z ZALECENIAMI LEKARZA .

 ✔️USG
 W badaniu USG bez odchyleń od normy, trzustka bez cech zapalenia. Pies nie był badany kardiologicznie (ale to przed nami)

Aktualności

 • Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - awatar

  Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników

  30.05.18
  30.05.18

  Freddy jest w trakcie rehabilitacji. Na filmiku możecie zobaczyć efekty. Aby w pełni usprawnić Fredda potrzebna dalsza rehabilitacja, nie mamy już na nią kasy. Jak widzicie nie zebraliśmy jeszcze pełnej kwoty. Przerwanie leczenia oznacza dla Fredda powrót do niesprawności. A to młody, malutki, sliczny jamniorek, który jeszcze ma szanse na DOM. Pomóżcie błagamy. ZOBACZCIE ŻE WARTO NAM POMAGAĆ.

Komentarze

 • Justyna, Dorota, Piotr, Łukasz Lewandowscy - awatar

  Justyna, Dorota, Piotr, Łukasz Lewandowscy

  17.07.18
  17.07.18

  Z całego serca trzymamy kciuki za FREDDIEGO, wracaj do zdrowia piesku !!!

  • Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - awatar

   Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - Organizator zbiórki

   17.07.18
   17.07.18

   Dziękujemy serdecznie. I mamy nadzieję ze znajdzie dom. To mega uroczy psiak.

 • Agnieszka Kania - awatar

  Agnieszka Kania

  30.05.18
  30.05.18

  Powodzenia pieseczku😗

  • Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - awatar

   Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - Organizator zbiórki

   30.05.18
   30.05.18

   Freddy dziękuje

 • przemek n. - awatar

  przemek n.

  28.05.18
  28.05.18

  zawsze warto pomagac

  • Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - awatar

   Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - Organizator zbiórki

   30.05.18
   30.05.18

   Oczywiście i fajnie jakby każdy tak myślał

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.04.18
  15.04.18

  Powodzenia Freddy <3

  • Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - awatar

   Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - Organizator zbiórki

   16.04.18
   16.04.18

   Bardzo dziękujemy w imieniu Freddiego.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.04.18
  12.04.18

  Cieszę się, że trafił właśnie do Was...

  • Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - awatar

   Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - Organizator zbiórki

   14.04.18
   14.04.18

   Dziękujemy za uznanie.

Wpłaty - 102

Hania - awatar
14
Hania
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Emilia Paczkowska - awatar
50
Emilia Paczkowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Klaudia Grudkowska - awatar
200
Klaudia Grudkowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Justyna, Dorota, Piotr, Łukasz Lewandowscy - awatar
100
Justyna, Dorota, Piotr, Łukasz Lewandowscy

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij