Zbiórka Malutka Kreska walczy o życie. - miniaturka zdjęcia

Malutka Kreska walczy o życie.

Aneta Wrona - awatar

Aneta Wrona

Organizator zbiórki

 

Edit: 18.01.2019 Kreseczka dostała dziś zielone światło i wypis ze szpitala :-)  Jest już z nami w domu, zmęczona po badaniach, odsypia w specjalnie przygotowanym obitym gąbkami duuużym posłaniu, zainteresowana dźwiękami chciałaby towarzyszyć naszym szczekaczom ;-) jednak jeszcze nie daje sobie sama rady. Dziś  miała badania: tomografię kręgosłupa oraz rezonans magnetyczny mózgu. Dokładny opis dostaniemy około wtorku, najpóźniej środy, jednak z tego co zapamiętałam z rozmopwy to : TK ok, kręgosłup w dobrym stanie,  RM wskazuje na krwiaka umiejscowionego blisko pnia mózgu,  wzroku Kreseczka najprawdopodbniej nie odzyska :-( tak samo jak czucia w części twarzowej jednak z takimi defektami da się żyć, w dobrym domu szczęśliwie żyć... powinna nauczyć się chodzić i być sprawnym psem chociaż niewidzącym.  Przy jej podejściu do życia szybko sobie z tym poradzi. Kolejna wizyta i konsultacja za dwa tygodnie... Na faktury za leczenie w szpitaliku wciąż czekam, przed nami długa droga rehabilitacji... Serdecznie dziękuję wszystkim za wsparcie Kreski, będziemy szukać jej spokojnego domu "chętnie ze spokojnym, może starszym pieskiem, który da je wsparcie psychiczne). Kilka miesięcy rehabilitacji przed nami, na bieżąco będziemy informować jak się maleństo czuje :-)

Edit:   10.01.19 Kwotę zbiórki podniosłam o koszt tomografu lub jeśli po konsulatacji będzie decyzja o konieczności wykonania takiego badania to rezonansu magnetycznego.   :-(

Edit:  9.01.19 Kreska robi maleńkie kroczki i postępy z dnia na dzień, raz większe raz mniejsze ale uparcie walczy z niemocą i słabościami.  Wciąż przebywa w szpitaliku pod całodobową troskliwą opieką , aktualnie poza kroplówkami jest już dokarmiana strzykawczką i od wczoraj sama pije z miseczki (no z malutką pomocą pani doktor...). Jest już umówiona na konsultację neurologiczną i tomografię komputerową (na przyszły tydzień). Jej stan wciąż jest ciężki ale jej ogromna wola walki daje nadzieję, że mała "wyliże" się z tego. Psinka to niezwykła, bo każdy kto chociaż na chwilę się nad nią pochyli zrobi wszystko co w jego mocy, żeby jej pomóc...  


Badanie, które odpowie na wiele pytań już za 9 dni, prosimy o dalsze wsparcie i udostępnienie, damy radę uzbierać potrzebną kwotę? 

Centrum miasta, główna ulica, robi się korek, dzień jak zazwyczaj. Jednak nie, tym razem powodem zatoru na ulicy jest maleńkie psie ciałko, na środku jezdni, krzyczące z bólu i strachu. Samochody zwalniają, omijają, ludzie się gapią... Nikt się nie zatrzymał, nikt nie podniósł z ulicy, nikt nie pomógł. Cóż... znów padło na nas. Malutka pinczerkowata sunia w ciągu klikunastu minut trafia do lecznicy gdzie natychmiast zajmują się nią weterynarze. Po wstępnej diagnostyce, brak złamań i obrażeń w obrębie brzuszka, najbardziej ucierpiała głowa , na której w oczach rósł krwiak. Sunia jest nieprzytamna, źrenice nie reagują, ma obrzęk mózgu. Po podaniu leków i wprowadzeniu jej w stan śpiączki farmakologicznej pozostaje jedno. Czekamy...  Rokowania są bardzo ostrożne jednak decyzja może być tylko jedna. Próbujemy ratować jej życie.

Od 28 grudnia kiedy zdarzenie miało miejsce do dziś Kreska (tak ją nazywamy) przebywa pod całodobową opieką w szpitaliku, w lecznicy weterynaryjnej oddalonej kilka minut od miejsca jej wypadku. Mimo setek udostępnień na fb i bliskości lecznicy nikt jej nie szuka, nikt nie zgłosił zaginięcia :-( nie miała chipa ani obróżki.  Kreska to jeszcze psie dziecko ma mleczne zęby i max 6 miesięcy.  

Stan jej wciąż jest słaby i rokowania ostrożne, jednak wola walki i życia jest w niej ogromna, codziennie robi maleńki kroczek do przodu, łapki próbują się dźwignąć,  uszka pracują kiedy się do niej rozmawia, zaczęła przełykać i poza kroplówkami zaczyna dostawać glukozę i papki strzykawką.  Jednak w tym wypadku potrzebny jest czas, leki i najlepsza opieka. To wszystko ma zagwarantowane jednak generuje to koszty, które z dnia na dzień rosną. Nie chcemy jej usypiać z powodu braku finansów na leczenie  :-(  Kiedy jej stan się ustabilizuje będzie potrzebna tomografia, żeby pomóc jej wrócić do sprawności, rehabilitacja i długie leczenie wciąż przed nią... 

Pomóżcie nam zebrać pieniądze potrzebne na leczenie Kreski, ona jest taka młodziutka, tylko miała pecha w życiu, nie możemy jej skreślić -stąd imię ;-) ... nie wiemy czy wyrzucona czy zagubiona ale nikt jej nie szuka, na pewno jak tylko wyzdrowieje znajdziemy jej dobrego, kochającego właściciela  - kandydatów serdecznie zapraszamy  ;-) . Pod naszą opieką aktualnie mamy 18 zwierzaków (konie, psy, koty, papugi) większość z nich uratowana przed najgorszym losem, zazwyczaj sami sobie radzimy z naszym zwierzyńcem jednak w tak awaryjnych przypadkach prosimy o pomoc. Wyniki badań, spis leków, faktury  - wszystko wrzucimy jak tylko minie poświąteczno/noworoczna gorączka i dostaniemy je z lecznicy.

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Aneta Wrona - awatar

  Aneta Wrona

  04.01.19
  04.01.19

  Dotarły do nas foty ze zdjęciami rtg, na których widać zwichnięcie kręgów w odcinku szyjnym. Za ok 10 będziemy umawiać Kreskę na tomografię (koszt do 1000zł) i dalej działać! Kciuki za szybki powrót do zdrowia wciąż potrzebne!!!

  Zdjęcie aktualności 23 859

Komentarze

 • Anna J. - awatar

  Anna J.

  17.01.19
  17.01.19

  Trzymam kciuki!

 • Renata - awatar

  Renata

  04.01.19
  04.01.19

  Wpłacone :)

 • Bożena - awatar

  Bożena

  04.01.19
  04.01.19

  Wpłaciłam. Pozdrawiam

Aneta Wrona - awatar

Aneta Wrona

Organizator zbiórki

Wpłaty - 40

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
7
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anna J. - awatar
300
Anna J.
Danka - awatar
100
Danka
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Mariola Malicka - awatar
100
Mariola Malicka
Karolina Maśnik - awatar
20
Karolina Maśnik
El Ma - awatar
20
El Ma

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij