POMÓŻ - Jan Janga Tomaszewski

31 491 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 363 osoby
Jacek Bończyk - awatar

Jacek Bończyk

Organizator zbiórki

Szanowni,

Zwracam się do Państwa o pomoc i wsparcie dla Jana Jangi Tomaszewskiego – mojego wspaniałego kolegi aktora, którego mogliście przez lata oglądać na deskach stołecznych teatrów, w wielu filmach i produkcjach dubbingowych. Możecie także znać jego twórczość pozateatralną, bo Jasiek jest zawołanym gitarzystą i obdarzonym niezwykłą wrażliwością głosem, który przez wiele lat śpiewał dla Was swój recital pt. „Hey, Joe” na Placu Konstytucji w Warszawie. Nikt tak pięknie nie brzmi - mówiąc Tuwima, Gałczyńskiego czy Stachurę. Mogliście też spotkać go na rybach, bo to od zawsze była jego wielka pasja, co udowadniał „kosząc” puchary i nagrody na różnych zawodach wędkarskich. Kto zna Jana Jangę ten wie, że gitara i ryby – to najważniejsze tematy świata.

Od jesieni ubiegłego roku Jan zmagał się przez kilka miesięcy z półpaścem, który znacznie go osłabił oraz doprowadził do sporej utraty wagi. Ze względu na pandemię kontakt z lekarzami był mocno utrudniony, więc dopiero w maju b.r. można było zacząć kompleksowe badania. Niestety, po wielu korowodach związanych z rejestracją i odsyłaniem z placówki do placówki, okazało się, że u naszego kolegi zdiagnozowano raka płuca, który ma już teraz przerzuty do mózgu. Jasiek znajduje się od tygodnia w szpitalu onkologicznym, gdzie czeka na radioterapię głowy, a następnie dalsze działania lekarzy.

Szanowni Państwo,

Stan Jana Jangi wyklucza go z możliwości uprawiania zawodu, jak również z samodzielnego funkcjonowania. Jeśli dodam, że od blisko 2 lat nie miał możliwości zarobienia na życie w teatrze, filmie czy koncertach (tak jak niemal wszyscy artyści) – widać, że sytuacja finansowa walczącego z nowotworem Jana jest naprawdę trudna.

Mogę Was zapewnić, że mimo wielu przeciwności, Jan się nie poddaje – zawsze był twardym facetem, który nie rozczulał się nad sobą, a chętnie pomagał innym. Zwracam się więc z gorącą prośbą – pomóżcie mu i wesprzyjcie go jak możecie, według Waszych możliwości.                

Każda kwota, którą uda nam się zebrać, podreperuje zanikające zasoby finansowe, ułatwi Jaśkowi codzienne życie i pozwoli opłacić leki oraz transport.

Jacek Bończyk 

Aktualizacje


 • Jacek Bończyk - awatar

  Jacek Bończyk

  08.07.2021
  08.07.2021

  Jan Janga Tomaszewski był ciepłym człowiekiem i dobrym kolegą.
  Potrafił ciekawie gawędzić i uwielbiał grać, zarówno na scenie teatralnej, jak i na gitarze.
  Gitara i ryby – to były najważniejsze tematy świata. Kiedy opowiadał o łowieniu ryb, o przemierzaniu kilometrów, po to by je złowić, pocałować i wypuścić – brzmiało to jak bajka, która cieszy też opowiadającego. Codziennie poświęcał czas gitarze, była z nim od wczesnej młodości. A dlaczego nazywano go Janga? Ponoć to Andrzej Poniedzielski nadał mu przydomek Jan-gra, ale Janga bardziej się Jasiowi spodobała.
  Niebywale rzetelny w życiu i teatrze, punktualny do bólu i zawsze przygotowany do pracy,
  perfekcyjnie mówiący tekst. Chętnie poznający młodych aktorów, opiekujący się teatralną młodzieżą. Opowiadający bez „zadęcia” o swojej pracy z Jarockim, Zapasiewiczem, Holoubkiem. Skarbnica wiedzy i anegdot. Porządny człowiek i aktor.

  Kochał Jasiek swoją żonę Martę i psy rasy husky.
  Był skromnym i dobrym facetem.
  Odszedł po cichu.
  Będziemy tęsknić.

  Jacek Bończyk

  (Środki zebrane w tej zbiórce zostaną przekazane żonie Jana - Marcie Zgolińskiej).

Komentarze


 • Jacek Tyblewski - awatar

  Jacek Tyblewski

  05.07.2021
  05.07.2021

  Wracaj do zdrowia, gęsto słuchany nieznajomy! Oby druty i słowa dały Ci jeszcze wiele satysfakcji i przyniosły jak najwięcej fruktów soczystych. Także ku mojej wielkiej radosci. Serdeczności!

 • Michał N-J - awatar

  Michał N-J

  05.07.2021
  05.07.2021

  Janku, trzymaj się i wracaj do zdrowia. Obiecałeś, że pojedziemy na ryby a obietnic zawsze dotrzymujesz!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.07.2021
  05.07.2021

  Jasiek! Trzymaj się!!!

 • Malgorzata Kittel - awatar

  Malgorzata Kittel

  05.07.2021
  05.07.2021

  dużo Zdrowia 🍀

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.07.2021
  05.07.2021

  Pomaganie to pewna forma czułości...

  • Jacek Bończyk - awatar

   Jacek Bończyk - Organizator zbiórki

   05.07.2021
   05.07.2021

   Właśnie tak, Miłku. Bardzo dziękuję w imieniu Jana i swoim. Pozdrawiam. Boni

31 491 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 363 osoby
Jacek Bończyk - awatar

Jacek Bończyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 363

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Jacek Tyblewski - awatar
Jacek Tyblewski
400
Jarek Igielski - awatar
Jarek Igielski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Elżbieta Kurowska - awatar
Elżbieta Kurowska
100
jan Ciecierski - awatar
jan Ciecierski
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij