Trzy małe kotki zostały przywiezione w jednej klatce z dużymi kotami. Możecie sobie wyobrazić, jaki to był stres i trauma dla 3 miesięcznych maluchów? Szarlotka, Kokos i Daktyl miały wrócić w miejsce bytowania tuż przed zimą. Tego się nie robi maluchom. Pozostałe koty zostały wykastrowane i wysterylizowane i wróciły w miejsce, gdzie przynajmniej jest ktoś, kto je karmi. Ale maluchom tego się nie robi. Zostały na zimę.
Pierwsza zachorowała na zapalenie otrzewnej Szarlotka, maciupka, delikatna koteczka. Niestety, umarła na naszych rękach. Dostała silnych objawów neurologicznych, mimo podawania wysokich dawek leku jej drobne ciało nie dało rady. Pożegnanie z Szarlotką bardzo bolało. Niedługo potem zachorował Kokos. Miał wszystkie objawy tej paskudnej choroby. Płyn w jamie brzusznej, wysoką gorączkę, jadłowstręt, zaparcia. Natychmiast dostał lek, nie czekaliśmy nawet na wyniki badań. Powoli Kokosik zdrowiał, był silniejszy od Szarlotki i zachorował, gdy był już trochę starszy. Daktylek trzymał się najlepiej. Byliśmy pewni, że on sie obroni. Był najsilniejszy z całej trójki. Niestety, w ostatnich dniach Daktylek przestał się bawić, jeść, zaczął dziwnie chodzić, co wskazywało na posta c neurologiczną. Bardzo nas to zmartwiło, natychmiast dostał lek. Po kilku dniach zaczął jeść, powoli wraca do zabawy. Czeka nas 84 dni leczenia.
Już rozpoznajemy tę chorobę po pierwszych objawach. Im szybciej kociak dostanie lek, tym większe szanse na wyzdrowienie. Nie czekamy na wyniki badań, bo to może kota zabić. Im młodszy kot, tym większe ryzyko, że nie uda się go uratować. Tak było w przypadku Szarlotki. Teraz nie czekamy. Może dlatego Kokos i Daktyl mają szansę na pełne wyleczenie. Lek trzeba podawać 84 dni każdemu kotu, czyli 168 dawek. Kokos i Daktyl są jeszcze bardzo młodzi i niewiele ważą, więc dawka leku nie jest duża, ale Daktyl musi dostawać wyższą dawkę neurologiczną. Im wyższa dawka tym wyższa cena za dawkę. Chłopaki są cudowne, nie pozowlimy im wrócić na ulicę. To niemożliwe, zwłaszcza po takiej ciężkiej chorobie.
Kwota zbiórki jest naprawdę minimalna. Badania ograniczamy do minimum, robimy tylko badania krwi i elektroforeza krwi na początku i końcu leczenia. Nie wiem, czy stać nas będzie na końcowe usg dla dwóch kotów.
Razem z przyjaciółkami zannagażowanymi w ratowanie Kokosa i Daktyli bardzo was proszę o pomoc dla tych biednych, bezdomnych kociaków. One mają tylko nas. Bez nas umrą w bólu i nikt nawet o tym się nie dowie.
Pomóżcie nam uratować Kokosa i Daktyla. Niech mają dobre życie, na które każda istota zasługuje.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Ania Zielińska-Hoşaf
Sandały Lasocki 27 zł Zdrowiejcie! 🐈
L i 3F
Koksiu, Daktylku – bądzcie zdrowe i szczęśliwe :)
KotkiDorotki
Trzymajcie się dzielnie kocie dzieciaki 😻