Wrocławski dom tymczasowy zbiera na spłatę faktur za kastrację szczurów.
Gryzlelda, Malina, Truskawka, Paszczak, Włóczykij, Mała Mi, Mrużka, Zgredek, Gabrysia, Leja, Zmora, Dziczyzna i Yumi przebywają w domu tymczasowym Szczurza Ferajna (www.facebook.com/szczurzaferajnaDTWroc/).
1. Szczury z Kluczborka - Gryzlelda, Malina i Truskawka
Szczurki zostały przekazane do Szczurzej Ferajny po odebraniu ich z ogłoszenia internetowego. Są to młode szczurki w całkiem dobrej kondycji. Jedna z nich- Gryzelda ma niestety poważny zębowy problem. Lekarz weterynarii stwierdził zniekształcenie czaszki, wytrzeszcz oczu, skrzywienie nosowej części trzewioczaszki na stronę lewą, rozdarcie wargi górnej prawej nad siekaczem z odsłonięciem całej korony klinicznej zęba. Brak widocznego drugiego siekacza szczęki. Żuchwa skrócona, skrzywiona na stronę prawą, siekacze ustawione skośnie. Gryzelda wymaga szczególnej opieki w postaci regularnych wizyt u lekarza weterynarii w celu przycinania zębów oraz specjalnej- miękkiej diety. Nie wiemy co się przytrafiło malutkiej.. czy to wynik ludzkiego okrucieństwa? Czy ktoś ją " przetrącił' za młodu"? Czy może to wynik głupoty i niewiedzy? Wada genetyczna? A może pochodzi z rozmnażalni, jednej z wielu, gdzie przypadkiem ktoś jej zrobił krzywdę? Tego się nigdy nie dowiemy. Obecnie ważna jest pomoc Gryzeldzie w przystosowaniu się do życia w takim stanie .
2. Szczury ze Złotoryi - Paszczak, Włóczykij, Mała Mi
Są to kolejne bidy wyrzucone przez człowieka, jak niepotrzebna już rzecz. Po śmierci właściciela szczurki zostały wystawione na klatkę schodową w popękanym akwarium. Nie szczęście ich losem przejęła się sąsiadka z która wzięła towarzystwo do siebie i poszukała pomocy. Wszyscy przeszli kontrolę weterynaryjną, która wykazała nieznaczne niedożywienie Małej Mi, liczne pogryzienia na skórze Paszczaka i Włóczykija. Badanie kału ujawniło Campylobacter. Szczurki dostały antybiotyk i probiotyk. Po wprowadzeniu prawidłowej diety i leczenia, przewód pokarmowy maluchów wróci do prawidłowej formy!
Wszyscy na szczęście znaleźli już domki!
3. Mrużka i Zgredek- Państwo Szczurkowscy z Krakowa
Dwa maluszki trafiły do Szczurzej Ferajny dzięki dobrej duszy z Krakowa, która to znalazła ogonki pozostawione na śmietniku . Maluchy oprócz widocznego niedożywienia, były w całkiem dobrej kondycji. Niestety były cały czas razem, więc musieliśmy podjąć kroki w celu usunięcia niechcianej ciąży.. poród byłby niebezpieczny dla tak małego ogonka! Mrużka szczęśliwie przeszła zabieg. Obydwoje byli lekko przeziębieni, kichnięciom nie było końca! Po dodatkowej suplementacji wszystko jest już w normie !
Zgredek mieszka już w nowym domu, Mrużka czeka na transport.
4. Szczurzyce z torby- Gabryśka, Leja i Zmora
Na zdjęciu od lewej: Zmora, Gabryśka, Leja - pierwszy dzień nowego życia.
Trzy roczne ogonki przyjechały do Szczurzej Ferajny z początkiem sierpnia. Przywiózł je ich były właściciel z okazji nagłego wyjazdu. Dziewczynki przyjechały w skórzanej torbie (nie ma to jak stylowy „transporter”) podczas gdy we Wrocławiu panowały 30-stopniowe upały. Wiadomo, że szczurzyce były maszynkami do robienia pieniędzy.. rodziły miot za miotem. W końcu zostały jako jedyne w ‘hodowli’. Pomimo zapewnień, że nie ma możliwości ciąży, zdecydowaliśmy się na pilną kastrację dziewczyn. Była to dobra decyzja- na rogach macicy Gabryśki (HUSKY) zaobserwowano rozrostowe zmiany. Samiczki już się wygoiły po zabiegach, nawet dwie z nich znalazły dom! Jeszcze tylko Leja czeka na swojego człowieka!
5. Dziczyzna
Dziczyzna- czyli jedna z ostatnich samic interwencyjnych pod opieką Szczurzej Ferajny
Dziczyzna to około roczna szczurka, odebrana interwencyjnie w listopadzie 2017 roku razem z trzystoma innymi. Jedna z najbardziej wycofanych, najbardziej przerażonych i panikujących ogonków jakie świat widział. Pomimo swojego wyjątkowego umaszczenia nikt się nią nigdy nie interesował. Była zbyt skryta (dosłownie). Postanowiliśmy poddać ją zabiegowi sterylizacji- ze względu na wysokie prawdopodobieństwo nowotworów narządów płciowych. Kolejna słuszna decyzja- w jednym z rogów macicy był zgromadzony nienaturalny płyn.. . Na szczęście w rękach sprawnego chirurga zabieg został doprowadzony do końca i samiczka cieszy się zdrowiem ! Dziczyzna znalazła dom <3
Możecie zobaczyć ją również na fanpage Szczurzej Ferajny: https://www.facebook.com/szczurzaferajnaDTWroc/videos/vb.507549119580521/483220852180982/?type=2&theater
6. Samszczur- Yumi
Yumi został odebrany ze złych warunków. Mieszkał całe półroczne życie w mikroklateczce, bez możliwości wyprostowania… . Dostawał suchy chleb, „ ziarna dla szczurów”, czasem marchewkę. Oczywiście nigdy nie był u weterynarza, bo i po co? Zabraliśmy go na kontrolę- na szczęście nic poważnego nie wykazała. Jak na takie warunki, ogonek jest w świetnej kondycji! Również jego postanowiliśmy wykastrować, jako, że jest w wieku burzy hormonów, nigdy nie miał przyjaciela, a chcielibyśmy aby łączenie przeszło śpiewająco ! Yumi jeszcze przed ogłoszeniem znalazł dom <3
PAMIĘTAJ!
KOCHASZ? KASTRUJ!!
------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak widzicie nasi Mniejsi Przyjaciele w większości znaleźli nowe domy, zostawili po sobie faktury do opłacenia. Faktury osiągają kwotę AŻ 1065,88 zł !
Pomóżcie nam pomagać najmniejszym!
Bez WAS nie damy rady działać jak dotychczas!
------------------------------------------------------------------------------------------------
Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Lusia, Julka, Maja i Bożenka
Gorące pozdrowienia od naszego stada, cała czwórka trzyma nieistniejące kciuki :)
Aleksander Łaski
Powodzenia szczurki kochane
Dorota Orzeszek
Mydełko cynamonowa czaszka
Dorota Orzeszek
Mydełko waniliowa czaszka
Rafał Ziembiński
Płyta 1125