Zbiórka Akcja - Kastracja! - zdjęcie główne

Akcja - Kastracja!

1 237 zł z 1 066 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób

Wrocławski dom tymczasowy zbiera na spłatę faktur za kastrację szczurów.

Gryzlelda, Malina, Truskawka, Paszczak, Włóczykij, Mała Mi, Mrużka, Zgredek, Gabrysia, Leja, Zmora, Dziczyzna i Yumi przebywają w domu tymczasowym Szczurza Ferajna (www.facebook.com/szczurzaferajnaDTWroc/).


1. Szczury z Kluczborka - Gryzlelda, Malina i Truskawka

Szczurki zostały przekazane do Szczurzej Ferajny po odebraniu ich z ogłoszenia internetowego. Są to młode szczurki w całkiem dobrej kondycji. Jedna z nich- Gryzelda ma niestety poważny zębowy problem. Lekarz weterynarii stwierdził zniekształcenie czaszki, wytrzeszcz oczu, skrzywienie nosowej części trzewioczaszki na stronę lewą, rozdarcie wargi górnej prawej nad siekaczem z odsłonięciem całej korony klinicznej zęba. Brak widocznego drugiego siekacza szczęki. Żuchwa skrócona, skrzywiona na stronę prawą, siekacze ustawione skośnie. Gryzelda wymaga szczególnej opieki w postaci regularnych wizyt u lekarza weterynarii w celu przycinania zębów oraz specjalnej- miękkiej diety.  Nie wiemy co się przytrafiło malutkiej.. czy to wynik ludzkiego okrucieństwa? Czy ktoś ją " przetrącił' za młodu"? Czy może to wynik głupoty i niewiedzy? Wada genetyczna? A może pochodzi z rozmnażalni, jednej z wielu, gdzie przypadkiem ktoś jej zrobił krzywdę? Tego się nigdy nie dowiemy. Obecnie ważna jest pomoc Gryzeldzie w przystosowaniu się do życia w takim stanie .

2. Szczury ze Złotoryi - Paszczak, Włóczykij, Mała Mi 

Są to kolejne bidy wyrzucone przez człowieka, jak niepotrzebna już rzecz. Po śmierci właściciela szczurki zostały wystawione na klatkę schodową w popękanym akwarium. Nie szczęście ich losem przejęła się sąsiadka z która wzięła towarzystwo do siebie i poszukała pomocy. Wszyscy przeszli kontrolę weterynaryjną, która wykazała nieznaczne niedożywienie Małej Mi, liczne pogryzienia na skórze Paszczaka i Włóczykija. Badanie kału ujawniło Campylobacter. Szczurki dostały antybiotyk i probiotyk. Po wprowadzeniu prawidłowej diety i leczenia, przewód pokarmowy maluchów wróci do prawidłowej formy!
Wszyscy na szczęście znaleźli już domki!

3. Mrużka i Zgredek- Państwo Szczurkowscy z Krakowa

Dwa maluszki trafiły do Szczurzej Ferajny dzięki dobrej duszy z Krakowa, która to znalazła ogonki pozostawione na śmietniku . Maluchy oprócz widocznego niedożywienia, były w całkiem dobrej kondycji. Niestety były cały czas razem, więc musieliśmy podjąć kroki w celu usunięcia niechcianej ciąży..  poród byłby niebezpieczny dla tak małego ogonka! Mrużka szczęśliwie przeszła zabieg. Obydwoje byli lekko przeziębieni, kichnięciom nie było końca! Po dodatkowej suplementacji wszystko jest już w normie !
Zgredek mieszka już w nowym domu, Mrużka czeka na transport.

4. Szczurzyce z torby- Gabryśka, Leja i Zmora

Na zdjęciu od lewej: Zmora, Gabryśka, Leja - pierwszy dzień nowego życia.
Trzy roczne ogonki przyjechały do Szczurzej Ferajny z początkiem sierpnia. Przywiózł je ich były właściciel z okazji nagłego wyjazdu. Dziewczynki przyjechały w skórzanej torbie (nie ma to jak stylowy „transporter”) podczas gdy we Wrocławiu panowały 30-stopniowe upały. Wiadomo, że szczurzyce były maszynkami do robienia pieniędzy.. rodziły miot za miotem. W końcu zostały jako jedyne w ‘hodowli’. Pomimo zapewnień, że nie ma możliwości ciąży, zdecydowaliśmy się na pilną kastrację dziewczyn. Była to dobra decyzja- na rogach macicy Gabryśki (HUSKY) zaobserwowano rozrostowe zmiany.  Samiczki już się wygoiły po zabiegach, nawet dwie z nich znalazły dom! Jeszcze tylko Leja czeka na swojego człowieka!

5. Dziczyzna
Dziczyzna- czyli jedna z ostatnich samic interwencyjnych pod opieką Szczurzej Ferajny
Dziczyzna to około roczna szczurka, odebrana interwencyjnie w listopadzie 2017 roku razem z trzystoma innymi. Jedna z najbardziej wycofanych, najbardziej przerażonych i panikujących ogonków jakie świat widział. Pomimo swojego wyjątkowego umaszczenia nikt się nią nigdy nie interesował. Była zbyt skryta (dosłownie). Postanowiliśmy poddać ją zabiegowi sterylizacji- ze względu na wysokie  prawdopodobieństwo nowotworów narządów płciowych. Kolejna słuszna decyzja- w jednym z rogów macicy był zgromadzony nienaturalny płyn.. . Na szczęście w rękach sprawnego chirurga zabieg został doprowadzony do końca i samiczka cieszy się zdrowiem ! Dziczyzna znalazła dom <3

Możecie zobaczyć ją również na fanpage Szczurzej Ferajny: https://www.facebook.com/szczurzaferajnaDTWroc/videos/vb.507549119580521/483220852180982/?type=2&theater

6. Samszczur- Yumi
Yumi został odebrany ze złych warunków. Mieszkał całe półroczne życie w mikroklateczce, bez możliwości wyprostowania… . Dostawał suchy chleb, „ ziarna dla szczurów”,  czasem marchewkę. Oczywiście nigdy nie był u weterynarza, bo i po co? Zabraliśmy go na kontrolę- na szczęście nic  poważnego nie wykazała. Jak na takie warunki, ogonek jest w świetnej kondycji! Również jego postanowiliśmy wykastrować, jako, że jest w wieku burzy hormonów, nigdy nie miał przyjaciela, a chcielibyśmy aby łączenie przeszło śpiewająco ! Yumi jeszcze przed ogłoszeniem znalazł dom <3

PAMIĘTAJ!

KOCHASZ? KASTRUJ!!

------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak widzicie nasi Mniejsi Przyjaciele w większości znaleźli nowe domy, zostawili po sobie faktury do opłacenia. Faktury osiągają kwotę AŻ 1065,88 zł ! 

Pomóżcie nam pomagać najmniejszym!

Bez WAS nie damy rady działać jak dotychczas!

------------------------------------------------------------------------------------------------

Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl


Komentarze


 • Lusia, Julka, Maja i Bożenka - awatar

  Lusia, Julka, Maja i Bożenka

  01.10.18
  01.10.18

  Gorące pozdrowienia od naszego stada, cała czwórka trzyma nieistniejące kciuki :)

 • Aleksander Łaski - awatar

  Aleksander Łaski

  01.10.18
  01.10.18

  Powodzenia szczurki kochane

 • Dorota Orzeszek - awatar

  Dorota Orzeszek

  12.09.18
  12.09.18

  Mydełko cynamonowa czaszka

 • Dorota Orzeszek - awatar

  Dorota Orzeszek

  12.09.18
  12.09.18

  Mydełko waniliowa czaszka

 • Rafał Ziembiński - awatar

  Rafał Ziembiński

  10.09.18
  10.09.18

  Płyta 1125

1 237 zł z 1 066 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób

Wpłaty: 61

Sara Franek - awatar
Sara Franek
20
Natalia K. - awatar
Natalia K.
18
Magda - awatar
Magda
20
Natalia Lisewska - awatar
Natalia Lisewska
50
Aneta Kozakiewicz - awatar
Aneta Kozakiewicz
10
Klaudia - awatar
Klaudia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aleksandra Mroczkowska - awatar
Aleksandra Mroczkowska
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Norbert Dziaros - awatar
Norbert Dziaros
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij