Zbiórka Akcja - Kastracja! - zdjęcie główne

Akcja - Kastracja!

1 237 zł  z 1 066 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób

Wrocławski dom tymczasowy zbiera na spłatę faktur za kastrację szczurów.

Gryzlelda, Malina, Truskawka, Paszczak, Włóczykij, Mała Mi, Mrużka, Zgredek, Gabrysia, Leja, Zmora, Dziczyzna i Yumi przebywają w domu tymczasowym Szczurza Ferajna (www.facebook.com/szczurzaferajnaDTWroc/).


1. Szczury z Kluczborka - Gryzlelda, Malina i Truskawka

Szczurki zostały przekazane do Szczurzej Ferajny po odebraniu ich z ogłoszenia internetowego. Są to młode szczurki w całkiem dobrej kondycji. Jedna z nich- Gryzelda ma niestety poważny zębowy problem. Lekarz weterynarii stwierdził zniekształcenie czaszki, wytrzeszcz oczu, skrzywienie nosowej części trzewioczaszki na stronę lewą, rozdarcie wargi górnej prawej nad siekaczem z odsłonięciem całej korony klinicznej zęba. Brak widocznego drugiego siekacza szczęki. Żuchwa skrócona, skrzywiona na stronę prawą, siekacze ustawione skośnie. Gryzelda wymaga szczególnej opieki w postaci regularnych wizyt u lekarza weterynarii w celu przycinania zębów oraz specjalnej- miękkiej diety.  Nie wiemy co się przytrafiło malutkiej.. czy to wynik ludzkiego okrucieństwa? Czy ktoś ją " przetrącił' za młodu"? Czy może to wynik głupoty i niewiedzy? Wada genetyczna? A może pochodzi z rozmnażalni, jednej z wielu, gdzie przypadkiem ktoś jej zrobił krzywdę? Tego się nigdy nie dowiemy. Obecnie ważna jest pomoc Gryzeldzie w przystosowaniu się do życia w takim stanie .

2. Szczury ze Złotoryi - Paszczak, Włóczykij, Mała Mi 

Są to kolejne bidy wyrzucone przez człowieka, jak niepotrzebna już rzecz. Po śmierci właściciela szczurki zostały wystawione na klatkę schodową w popękanym akwarium. Nie szczęście ich losem przejęła się sąsiadka z która wzięła towarzystwo do siebie i poszukała pomocy. Wszyscy przeszli kontrolę weterynaryjną, która wykazała nieznaczne niedożywienie Małej Mi, liczne pogryzienia na skórze Paszczaka i Włóczykija. Badanie kału ujawniło Campylobacter. Szczurki dostały antybiotyk i probiotyk. Po wprowadzeniu prawidłowej diety i leczenia, przewód pokarmowy maluchów wróci do prawidłowej formy!
Wszyscy na szczęście znaleźli już domki!

3. Mrużka i Zgredek- Państwo Szczurkowscy z Krakowa

Dwa maluszki trafiły do Szczurzej Ferajny dzięki dobrej duszy z Krakowa, która to znalazła ogonki pozostawione na śmietniku . Maluchy oprócz widocznego niedożywienia, były w całkiem dobrej kondycji. Niestety były cały czas razem, więc musieliśmy podjąć kroki w celu usunięcia niechcianej ciąży..  poród byłby niebezpieczny dla tak małego ogonka! Mrużka szczęśliwie przeszła zabieg. Obydwoje byli lekko przeziębieni, kichnięciom nie było końca! Po dodatkowej suplementacji wszystko jest już w normie !
Zgredek mieszka już w nowym domu, Mrużka czeka na transport.

4. Szczurzyce z torby- Gabryśka, Leja i Zmora

Na zdjęciu od lewej: Zmora, Gabryśka, Leja - pierwszy dzień nowego życia.
Trzy roczne ogonki przyjechały do Szczurzej Ferajny z początkiem sierpnia. Przywiózł je ich były właściciel z okazji nagłego wyjazdu. Dziewczynki przyjechały w skórzanej torbie (nie ma to jak stylowy „transporter”) podczas gdy we Wrocławiu panowały 30-stopniowe upały. Wiadomo, że szczurzyce były maszynkami do robienia pieniędzy.. rodziły miot za miotem. W końcu zostały jako jedyne w ‘hodowli’. Pomimo zapewnień, że nie ma możliwości ciąży, zdecydowaliśmy się na pilną kastrację dziewczyn. Była to dobra decyzja- na rogach macicy Gabryśki (HUSKY) zaobserwowano rozrostowe zmiany.  Samiczki już się wygoiły po zabiegach, nawet dwie z nich znalazły dom! Jeszcze tylko Leja czeka na swojego człowieka!

5. Dziczyzna
Dziczyzna- czyli jedna z ostatnich samic interwencyjnych pod opieką Szczurzej Ferajny
Dziczyzna to około roczna szczurka, odebrana interwencyjnie w listopadzie 2017 roku razem z trzystoma innymi. Jedna z najbardziej wycofanych, najbardziej przerażonych i panikujących ogonków jakie świat widział. Pomimo swojego wyjątkowego umaszczenia nikt się nią nigdy nie interesował. Była zbyt skryta (dosłownie). Postanowiliśmy poddać ją zabiegowi sterylizacji- ze względu na wysokie  prawdopodobieństwo nowotworów narządów płciowych. Kolejna słuszna decyzja- w jednym z rogów macicy był zgromadzony nienaturalny płyn.. . Na szczęście w rękach sprawnego chirurga zabieg został doprowadzony do końca i samiczka cieszy się zdrowiem ! Dziczyzna znalazła dom <3

Możecie zobaczyć ją również na fanpage Szczurzej Ferajny: https://www.facebook.com/szczurzaferajnaDTWroc/videos/vb.507549119580521/483220852180982/?type=2&theater

6. Samszczur- Yumi
Yumi został odebrany ze złych warunków. Mieszkał całe półroczne życie w mikroklateczce, bez możliwości wyprostowania… . Dostawał suchy chleb, „ ziarna dla szczurów”,  czasem marchewkę. Oczywiście nigdy nie był u weterynarza, bo i po co? Zabraliśmy go na kontrolę- na szczęście nic  poważnego nie wykazała. Jak na takie warunki, ogonek jest w świetnej kondycji! Również jego postanowiliśmy wykastrować, jako, że jest w wieku burzy hormonów, nigdy nie miał przyjaciela, a chcielibyśmy aby łączenie przeszło śpiewająco ! Yumi jeszcze przed ogłoszeniem znalazł dom <3

PAMIĘTAJ!

KOCHASZ? KASTRUJ!!

------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak widzicie nasi Mniejsi Przyjaciele w większości znaleźli nowe domy, zostawili po sobie faktury do opłacenia. Faktury osiągają kwotę AŻ 1065,88 zł ! 

Pomóżcie nam pomagać najmniejszym!

Bez WAS nie damy rady działać jak dotychczas!

------------------------------------------------------------------------------------------------

Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl


Komentarze


 • Lusia, Julka, Maja i Bożenka - awatar

  Lusia, Julka, Maja i Bożenka

  01.10.2018
  01.10.2018

  Gorące pozdrowienia od naszego stada, cała czwórka trzyma nieistniejące kciuki :)

 • Aleksander Łaski - awatar

  Aleksander Łaski

  01.10.2018
  01.10.2018

  Powodzenia szczurki kochane

 • Dorota Orzeszek - awatar

  Dorota Orzeszek

  12.09.2018
  12.09.2018

  Mydełko cynamonowa czaszka

 • Dorota Orzeszek - awatar

  Dorota Orzeszek

  12.09.2018
  12.09.2018

  Mydełko waniliowa czaszka

 • Rafał Ziembiński - awatar

  Rafał Ziembiński

  10.09.2018
  10.09.2018

  Płyta 1125

1 237 zł  z 1 066 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób

Wpłaty: 61

Sara Franek - awatar
Sara Franek
20
Natalia K. - awatar
Natalia K.
18
Magda - awatar
Magda
20
Natalia Lisewska - awatar
Natalia Lisewska
50
Aneta Kozakiewicz - awatar
Aneta Kozakiewicz
10
Klaudia - awatar
Klaudia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aleksandra Mroczkowska - awatar
Aleksandra Mroczkowska
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Norbert Dziaros - awatar
Norbert Dziaros
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij