Zbiórka Głogów i okolice budują studnie - miniaturka zdjęcia

Głogów i okolice budują studnie

Grażyna Sroczyńska - awatar

Grażyna Sroczyńska

Organizator zbiórki

Razem z mężem podróżujemy po świecie. Naszym ukochanym kontynentem jest Afryka. Za to, że możemy ją oglądać i poznawać życie jej mieszkańców postanowiliśmy coś dla niej zrobić. Zorganizowaliśmy zbiórkę "Głogów i okolice budują studnie w Afryce". Chcemy wybudować studnię w Kenii w okolicach Mombasy. Tam nawet w dużych miastach brakuje wody zdatnej do picia i tam też przydałoby się jej ujęcie.

Najgorsza sytuacja jest w okresie suszy.kobiety całe dnie spędzają na poszukiwaniu wody. W skrajnych przypadkach wykopują dołki w wyschniętych korytach rzek, które wypełniają się wodą. Z tych samych zbiorników korzystają zwierzęta. Woda jest zanieczyszczona.Spragnione kobiety i dzieci piją tą brunatną ciecz bezpośrednio z małych cuchnących stawków.W wyschniętych rzekach, oddalonych o kilkanaście kilometrów kobiety kąpią siebie i dzieci, piorą, na koniec nabierają wodę do ogromnych 20-30 litrowych pojemników i na głowach, bądź przytroczone powrozami do ramion dźwigają do domów.

Małe dziewczynki nie bawią się lalkami, bo ich nie mają, a poza tym pomagają matkom, ucząc się roli, jaką przyjdzie im kiedyś spełniać. Ogromna miska upranych ubrań ważyła chyba tyle co to dziecko. Ja dorosła miałam co dźwigać. 

Brak wody pitnej powoduje, że na świecie co 15 sek. umiera jedno dziecko. Spożycie brudnej wody powoduje różnego rodzaju choroby, które dla małych, niedożywionych dzieci są śmiertelne.

W nielicznych studniach woda dostępna jest w określonych godzinach. Tworzą się ogromne kolejki, w których kobiety spędzają nawet po kilkanaście godzin. A potrzeba tak niewiele. Razem możemy zmienić los kilkuset rodzin. Możemy ocalić życie niejednego dziecka, bo tam kropla wody jest cenniejsza od kropli złota. Pomóżcie !!! Nam tez kiedyś pomagali.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

  • Grażyna Sroczyńska - awatar

    Grażyna Sroczyńska

    17.03.19
    17.03.19

    W Afryce codziennie około 2 tys. dzieci poniżej 5. roku życia umiera z powodu biegunki. Około 1,8 tys. tych zgonów związanych jest z brakiem dostępu do czystej wody, odpowiednich urządzeń sanitarnych i nieprzestrzeganiem podstawowych zasad higieny. Wybudujmy choć jedną studnię, w ten sposób darujemy życie wielu ludziom. POMÓŻMY. Kilka złotych to niewiele, a może zdziałać cuda. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

Grażyna Sroczyńska - awatar

Grażyna Sroczyńska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 6

Renata Horka - awatar
20
Renata Horka
Angel Dust - awatar
54
Angel Dust
Angel Dust - awatar
30
Angel Dust
Sławomir - awatar
20
Sławomir
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Angel Dust - awatar
50
Angel Dust

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij