Zbiórka Złapać oddech... - miniaturka zdjęcia

Złapać oddech...

Zbiórka Złapać oddech... - zdjęcie główne

Złapać oddech...

2 173 zł z 2 600 zł (Cel)
Wpłaciły 104 osoby
Wpłać teraz
 
Monika Kuźmińska - Kulig - awatar

Monika Kuźmińska - Kulig

Organizator zbiórki

Zawsze zastanawiam się co napisać, jakich użyć  słów aby każdy kto przeczyta opisaną przeze mnie historię mógł poczuć to co ja ratując zwierzę.

Są jednak sytuacje i emocje, które ciężko opisać np.:

- WŚCIEKŁOŚĆ,

- ZMĘCZENIE,

- STRACH,

- BEZRADNOŚĆ.

Te wszystkie uczucia towarzyszyły mi podczas udzielania pomocy tej wyjątkowej kotce.

Otrzymałyśmy informację o domowej kotce, ewidentnie zagubionej na jednym z osiedli.

Myślałam, że tym razem pomoc będzie łatwa. Zaraz po pracy wszystko załatwię szybko i w końcu jak większość ludzi wrócę wieczorem do domu. 

Kotkę odnalazłam po kilka minut na okolicznym śmietniku. Była bardzo głodna i zmęczona więc bez problemu zapakowałam ją do transportera.

Cała szczęśliwa jadę do kliniki gdzie kotka będzie mogła zostać na kilka dni, a w tym czasie pewnie odnajdzie się właściciel. W trakcie jazdy radość szybko zmieniła się w strach. Kotka bardzo źle oddychała, chwilami nawet się dusząc.

No i się zaczęło...

W klinice stwierdzono ostre zapalenie tchawicy, wodę w płucach, która utrudniała oddychanie i dusiła kota, zatkane kanaliki i prawdopodobne problemy z sercem. Jedyne co mogłam zrobić to zabrać kotkę oraz leki do domu i co chwilę przez całą dobę sprawdzać czy kot oddycha...

Noc była długa, a ja wściekła i po prostu wykończona ale gdy kotka podniosła głowę, spojrzała na mnie swoimi wielkimi smutnymi oczami wiedziałam, że moja pomoc ma sens!

Na następny dzień było już dużo lepiej, a kotki nie mogłam dłużej nazywać "kotką" więc została Brysią :)

Gdy ratuję życie jestem dumna, że nie odwróciłam wzroku w drugą stronę bo nie miałam czasu bądź siły.

Ty też możesz pomóc Brysi! Wpłacając choć 1 zł ratujesz życie, a nam przywracasz wiarę w ludzi i ich dobro!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.03.20
  25.03.20

  Brysiu, walcz!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.07.19
  16.07.19

  Zdrowia.

2 173 zł z 2 600 zł (Cel)
Wpłaciły 104 osoby
Wpłać teraz
 
Monika Kuźmińska - Kulig - awatar

Monika Kuźmińska - Kulig

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 104

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Krzysztof Balczunas - awatar
Krzysztof Balczunas
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Zofia - awatar
Zofia
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Matylda Jałowiec-Wańkowicz - awatar
Matylda Jałowiec-Wańkowicz
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Wiola - awatar
Wiola
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij