Zbiórka Koszatniczki u "Kociary" - zdjęcie główne

Koszatniczki u "Kociary"

315 zł  z 315 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób

Wrocławski dom tymczasowy zbiera na spłatę faktury za wizytę weterynaryjną koszatniczek.

 Koszatniczki przebywają w Koszatniczkowym Domu Tymczasowym "u Kociary" (www.facebook.com/koszatniczki.u.kociary).

Gin, Burbon, Tonik, Desperados i Malibu to koszatniczki z głogowskiej interwencji, która odbyła się w czerwcu 2017 roku. Nieodpowiedzialna kobieta z jednej parki koszatniczek stworzyła ogromne stado, dokładnie 207(!) sztuk koszatniczek, w tym 30 było w zaawansowanej ciąży. Koszatniczki żyły w mikro klatkach w mieszanych stadach. Kolejne pokolenia maluchów rodziły się ze związków kazirodczych. Jak sama była właścicielka przyznała praktycznie co tydzień wyciągała jakieś martwe koszatniczki z klatek - te które nie wytrzymywały przez swoje wady genetyczne lub nie miały dostępu do jedzenia.

1. Gin

03.08.2018 Kontrolne badanie stomatologiczne w znieczuleniu wziewnym. Brak przerostów, nadal ma poszerzoną przestrzeń między M1 i M2 prawej szczęki, gdzie gromadzi się jedzenie.W badaniu ogólnym nie stwierdzono nieprawidłowości.
04.08.2018 Wieczorem stan Gina znacznie się pogorszył. Samczyk dostał duszności. Szybko zostało wprowadzone leczenie, w tym leki podawane inhalacyjnie. Stan koszata się ustabilizował, choć do dnia dzisiejszego kicha, ma szmery nad oskrzelami i przyjmuje antybiotyk. Niestety, gdy Gin kichał pocierał pyszczek łapkami, co spowodowało zadrapania rogówek, zastosowano lecznie miejscowe - żel Corneregel.
09.08.2018 Gin stracił końcówkę ogona, silnie krwawił. Kikut został oczyszczony a koszat dostał leki hamujące krwawienie. Ze względu na chorobę górnych dróg oddechowych znieczulenie ogólne i amputacja końcówki ogona były niemożliwe.


2. Burbon

03.08.2018 W badaniu ogólnym brak zmian. W teście z fluoresceiną wybarwiające się powierzchniowe wrzody na obu rogówkach. Zastosowano leczenie miejscowe: antybiotyk oraz żel regenerujący rogówkę.
06.08.2018 W badaniu kontrolnym nad górnymi drogami słyszalne szmery. Zastosowano leczenie inhalacyjne z Gentamycyny i Nebbudu.10.08.2018 Świsty nad tchawicą i płucami zaostrzone, duża ilość wypływu z prawego oka, wprowadzono antybiotykoterapię doustną.


3. Tonik

03.08.2018 Wizyta kontrolna, zaostrzone szmery nad tchawicą, ale brak wypływu ropnego z nosa (który był widoczny podczas ostatniej wizyty) kontynuacja leczenia z poprzedniej wizyty (antybiotykoterapia).
10.08.2018 Stan koszatniczki się znacznie poprawił, antybiotykoterapia doustna została zakończona.


4. Desperados

03.08.2018 Osłuchowo brak patologicznych szmerów nad dolnymi drogami oddechowymi,  nad tchawicą szmery zaostrzone. Zastosowano antybiotykoterapię.
10.08.2018 Znaczna poprawa stanu zdrowia, brak słyszalnych szmerów w drogach oddechowych. Zakończenie antybiotykoterapii.


5. Malibu

10.08.2018 Wizyta kontrolna, Malibu jest okazem zdrowia, jako jedyny z całego stadka się nie rozchorował.
15.08.2018 Pojechał do nowego domu.


6. Chojrak 

Chojrak, miał być posiłkiem dla węża, ale został uratowany. W domu tymczasowym przeszedł ogólną kontrolę stanu zdrowia, badanie parazytologiczne oraz stomatologiczne. Aktualnie samczyk jest zdrowy fizycznie, jednak ma problemy ze strachem przed człowiekiem i innymi koszatniczkami.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Faktury:

Faktury zostały wystawione na łączną kwotę 311,93 zł.

Bardzo prosimy o pomoc w spłacie faktur.

Bez Was nie damy rady! Bez Was nie było by VIVA Gryzonie!

Każda, nawet najmniejsza pomoc, jest dla nas na wagę złota.


------------------------------------------------------------------------------------------------

Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl


315 zł  z 315 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób

Wpłaty: 19

Karolina - awatar
Karolina
26
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bożena - awatar
Bożena
20
konda - awatar
konda
5
Ewelina - awatar
Ewelina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Pomocnik - awatar
Pomocnik
2
Emilia S - awatar
Emilia S
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Agnieszka Kleczyńska - awatar
Agnieszka Kleczyńska
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij